تیتر امروز

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!
افاضات اضافه

هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!

عوام‌الملک در هفته‌ای که گذشت به «حماسه» بزرگ اخیر در کشور اشاره کرده و گفته بابت این اتفاقات ما فقط باید متشکر باشیم و حمایت کنیم.
یک اینفلوئنسر چینی مطرح کرد

حس و حال هنرمند در سفال‌های ایرانی

Chen Jingyan (هالام) از جمله اینفلوئنسر‌های حوزه صنایع دستی و طراح لباس‌های سنتی چین است که در قالب این گروه به ایران سفر کرد و در این باره می‌گوید: در سفال‌های ایرانی حس و حال هنرمند موج می‌زند و در سفال‌های چین اسطوره و تاریخ است که حس می‌شود.

کد خبر: ۱۶۲۳۰۱
۰۹:۴۰ - ۱۶ اسفند ۱۴۰۲

حس و حال هنرمند در سفال‌های ایرانی

دیدارنیوز: یک طراح لباس‌های سنتی چین معتقد است: صنایع دستی در ایران جایگاه خاصی دارد چنانکه در سفال‌های ایرانی حس و حال هنرمند موج می‌زند و در سفال‌های چین اسطوره و تاریخ است که حس می‌شود.

در راستای تور آشناسازی «ایران سلام» چندی پیش حدود ۱۰ اینفلوئنسر چینی به ایران سفر کردند و با شعار «طبیعت و تنوع اقلیمی» در مسیر تهران، هرمزگان، قشم و کرمان از جاذبه‌هایی مانند توچال، کویر، شهداد، خلیج فارس و… دیدن کردند تا محتوای گردشگری تولید و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

Chen Jingyan (هالام) از جمله اینفلوئنسر‌های حوزه صنایع دستی و طراح لباس‌های سنتی چین است که در قالب این گروه به ایران سفر کرد. او با اشاره به علاقه‌ای که به حوزه صنایع دستی دارد، گفت: از سفال‌های ایران دیدن کردیم و برایمان خیلی جالب بود چراکه با وجود آنکه چین هم به عنوان تمدنی شناخته می‌شود که در حوزه سفال و سفالگری تاریخی دیرینه دارد، اما آنچه امروز در چین در حوزه سفال تولید می‌شود، بسیار ساده است، اما سفال‌های ایرانی از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار هستند.

او با اشاره به تفاوت‌هایی که در سفال‌های ایرانی و چینی وجود دارد، گفت: بیشتر سفال‌هایی که در ایران ساخته می‌شود کار دست هستند و حس و حال ایرانی در آن‌ها موج می‌زند به گونه‌ای که هر جای دنیا سفال ایرانی را ببینیم متوجه می‌شویم که صنایع دستی ایران است. این درحالی است که در چین اینگونه نیست و سفال‌های چینی خیلی ساده هستند. سفال چین خصوصیاتی که سفال ایرانی دارد را شامل نمی‌شود.

به گفته هالام، درحالی که سفال در ایران با دست ساخته می‌شود و حس و حال هنرمند در آن موج می‌زند، اما سفال‌های چین از حس و حال تاریخی برخوردار هستند و داستان‌ها و افسانه‌ها را پشت سر خود دارند. به نوعی می‌توان گفت سفال در فرهنگ چین در تاریخ و داستان‌های اسطوره‌ای جای دارد.

Chen Jingyan درخصوص تجربه سفر یک بانوی چینی به ایران و اینکه به نظرش خانم‌ها در سفر به ایران امنیت خواهند داشت گفت: من ۱۰ سال پیش به ایران سفر کردم و هیچ مشکلی نداشتم و اکنون هم که سفر کردم معتقد هستم هیچ مشکلی برای سفر یک خانم تنها به ایران وجود ندارد، اما احساس می‌کنم شاید تنها بیرون رفتن در شب‌ها کمی سخت باشد.

او با اشاره به آنکه چینی‌ها عموما اطلاعات سفر خود را از «تریپ ادوایزر» دریافت می‌کنند و بر اساس آن مقصد سفر را انتخاب می‌کنند، گفت: کمتر پیش می‌آید که اطلاعاتی از جاذبه‌ها و امکانات و تاسیسات گردشگری ایران در این اپلیکیشن آورده شده باشد. شاید هم ما نتوانستیم سرچ بزنیم و به این اطلاعات دست پیدا کنیم.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی