تیتر امروز

علی شمس اردکانی؛ اولین سفیر امام و مامور مذاکره با «رمزی کلارک»
قسمت دوم از مجموعه گفت‌وگو‌های تاریخ شفاهی دیدارنیوز

علی شمس اردکانی؛ اولین سفیر امام و مامور مذاکره با «رمزی کلارک»

در دومین قسمت از مجموعه گفت‌وگو‌های تاریخ شفاهی دیدارنیوز با شخصیت‌های تاریخی، علی شمس اردکانی ادامه ماجرای ارتباط خود با امام و رفت آمد چندباره از کویت به نوفل‌لوشاتو و بالعکس را تشریح کرد.
پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا آرام گرفت/ مزار رئیس‌جمهور +ویدیو
مراسم خاکسپاری رئیس‌جمهور و همراهان

پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا آرام گرفت/ مزار رئیس‌جمهور +ویدیو

پس از سانحه تلخ و شوکه‌کننده سقوط بالگرد ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران که امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی و همراهان در آن حضور داشتند، پیکر...
زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور
حاشیه‌های مراسم بدرقه پیکر مرحوم ابراهیم رئیسی؛ خیابان‌های فرعی منتهی به دانشگاه تهران

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور

گزارش میدانی و حاشیه نویسی متفاوت خبرنگار دیدارنیوز از مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و دیگر جانباختگان سانحه بالگرد، را بخوانید.

ایلان ماسک و بزرگ‌ترین انقلاب فناوری

ایلان ماسک، مدیرعامل پرسروصدای تسلا مدعی شد: فکر می‌کنم واقعا در آستانه‌ بزرگ‌ترین انقلاب فناوری هستیم که تاکنون وجود داشته است.

کد خبر: ۱۶۲۲۸۳
۱۸:۰۳ - ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

ایلان ماسک و بزرگ‌ترین انقلاب فناوری

دیدارنیوز: ایلان ماسک می‌گوید هم‌اکنون در آستانه‌ی بزرگ‌ترین انقلاب فناوری با هوش مصنوعی هستیم.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، با حضور کوتاه و مجازی در کنفرانس Bosch Connected World، درباره‌ی مباحث بسیاری مانند هوش مصنوعی مولد، هوش جامع مصنوعی (AGI)، خودرو‌های خودران و ربات‌ها صحبت کرد.

مالک ایکس‌کورپ درباره‌ی هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرد و گفت در‌صورت نبود مقررات و اقدامات محافظ برای جلوگیری از خارج‌شدن فناوری از کنترل، عواقب متعددی را متحمل خواهیم شد.

ماسک عنوان کرد که رشد هوش مصنوعی مولد در محاسبات در قالب چت‌بات‌ها سریع بوده است و این فناوری به کاربران اجازه می‌دهد تا در یک لحظه محتوا و تصاویر تولید کنند. او افزود پذیرش و رشد سریع این فناوری در محاسبات، هر ۶ ماه یک بار ۱۰ برابر افزایش می‌یابد: «هرگز فناوری‌ای ندیده‌ام که به این سرعت پیشرفت کند.»

ماسک موفقیت چشمگیر و رشد درآمد انویدیا را به افزایش تقاضا برای تراشه‌های هوش مصنوعی نسبت داد که درنهایت تیم سبز را به سودآورترین برند نیمه‌هادی در سراسر جهان تبدیل کرده است.

همچنین، ایلان ماسک به رشد صنعت رباتیک در جهان اشاره کرد که ناشی از ظهور هوش مصنوعی مولد و پیشرفت‌های آن است. برخلاف ربات‌های صنعتی که برای عملکرد مشخص برنامه‌ریزی شده‌اند، سیستم به‌کاررفته در ربات‌های انسان‌نما بسیار پیچیده‌تر است.

ماسک گفت: «فکر می‌کنم واقعاً در آستانه‌ بزرگ‌ترین انقلاب فناوری هستیم که تاکنون وجود داشته است.» ماسک اعلام کرد در ابتدا کمبود پردازنده‌های گرافیکی را پیش‌بینی کرده بود که به‌طور موقت پیشرفت در هوش مصنوعی را متوقف کرد. او افزود که انتظار رشد بدون مواجهه با برخی مشکلات غیرممکن است.

منبع: زومیت

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی