تیتر امروز

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!
افاضات اضافه

هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!

عوام‌الملک در هفته‌ای که گذشت به «حماسه» بزرگ اخیر در کشور اشاره کرده و گفته بابت این اتفاقات ما فقط باید متشکر باشیم و حمایت کنیم.
وزیر اقتصاد خبر داد

کاهش سود سهام عدالت در مرحله دوم

احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد دولت سیزدهم درباره سود سهام عدالت اعلام کرد: رقم سود پرداختی در مرحله دوم بین ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر از مرحله اول خواهد بود.

کد خبر: ۱۶۲۲۲۱
۱۹:۳۴ - ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

کاهش سود سهام عدالت در مرحله دوم

دیدارنیوز: وزیر اقتصاد با بیان اینکه سود سهام عدالت متناسب با سود وصولی از شرکت‌ها به سهامداران پرداخت می‌شود، گفت: براین اساس رقم سود پرداختی در مرحله دوم بین ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر از مرحله اول خواهد بود.

سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی در خصوص زمان پرداخت سود سهام عدالت و علت کاهش آن نسبت به سود مرحله اول گفت: سود سهام عدالت در مرحله دوم متناسب با سهام عدالت پانصد و یک میلیون تومانی ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر است. این سود متناسب با سود وصولی از شرکت‌ها دریافت می‌شود و قرار بر این نبوده که برابر با مرحله اول باشد. شرکت‌های سهام عدالت سود مربوط به مرحله اول را تا آذر پرداخت کردند، اما سود مرحله دوم هنوز به طور کامل وصول نشده و در اسفند ماه با وصول منابع، سود سهام عدالت مرحله دوم پرداخت خواهد شد.

وی در خصوص سهام عدالت متوفیان گفت: وراث باید با ارائه مدارک مورد نیاز از طریق بانک‌ها و کارگزاری‌های منتخب اقدام کنند.

خاندوزی در خصوص میزان تسهیلات پرداخت شده در تبصره ۱۸ گفت: تبصره ۱۸ که در واقع تسهیلات اشتغال و تولید با نرخ ترجیحی است، یکی از اتفاقات مبارک است که منجر به پرداخت تسهیلات ترجیحی به کارآفرینان شده است. در سال ۱۴۰۱ از محل اضافه شدن ۱۹ همت منابع دولت با منابع بانکی بیش از ۴۳ همت وام پرداخت شد. سال ۱۴۰۲ نیز نزدیک به ۴۰ همت منابع که نرخ سود آن نصف سود متعارف است در نظر گرفته شد که تا امروز حدود ۱۳ همت پرداخت شده و تلاش می‌شود تا تیر ماه سال آینده ۴۰ همت تسهیلات تکمیل شود. نظارت بر روی این تسهیلات از سوی نهاد‌های مرتبط انجام می‌شود تا مطمئن شویم پول پاشی انجام نشود.

صدور بدون تاخیر مجوز‌ها از هفته آینده

وی در خصوص تاخیر در صدور مجوز‌ها گفت: برخی دستگاه‌ها در ارائه استعلام‌ها تاخیر دارند و این موضوع سبب شده تا برخی مجوز‌ها که از سوی درگاه ملی صادر می‌شود بیش از آنکه باید طول می‌کشد. با توجه به امکانات قانونی، از این هفته صدور مجوز‌هایی که استعلام آن‌ها با تاخیر صورت بگیرد، به طور مستقیم از سوی درگاه ملی مجوز‌ها انجام خواهد شد.

ارسال لایحه اصلاح سیاست‌های اصل ۴۴ به صحن دولت

وزیر اقتصاد در پاسخ به سوالی در مورد لایحه اصلاح سیاست‌های اصل ۴۴ گفت: با توجه به اینکه چندین سال از تصویب این قانون می‌گذرد و ایرادات جدی دارد، این لایحه در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح و نظرات دستگاه‌ها اخذ شد و امیدوار هستیم به صحن دولت برود.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی