تیتر امروز

فوری؛ سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور/ آخرین تصویر از هلی‌کوپتر رئیسی
این گزارش بروزرسانی می‌شود

فوری؛ سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور/ آخرین تصویر از هلی‌کوپتر رئیسی

برخی خبرها حاکی از آن است که بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است. با این حال برخی همراهان رئیس جمهور در این بالگرد توانسته‌اند تماسی با مرکز برقرار کنند...
«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.

راز تولید چیپس سالم‌تر و خوشمزه‌تر کشف شد!

محققان با خاموش کردن ژن اینورتاز واکوئلی سیب‌زمینی نشان دادند سیب‌زمینی‌هایی که در دمای سرد نگهداری می‌شوند، می‌توانند به چیپس سالم‌تر و خوشمزه‌تر تبدیل شوند.

کد خبر: ۱۶۲۰۷۲
۱۰:۲۹ - ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

راز تولید چیپس سالم‌تر و خوشمزه‌تر کشف شد!

دیدارنیوز: دانشمندان روشی را برای کاهش سطح ماده سرطان‌زایی کشف کرده‌اند که طی سرخ کردن سیب‌زمینی‌های نگهداری‌شده در شرایط سرد تولید می‌شود.

پژوهشگران دانشگاه ایالتی میشیگان مکانیسمی را برای جلوگیری از تیره شدن و خطرات سلامتی در سیب‌زمینی‌هایی کشف کرده‌اند که در سردخانه نگهداری می‌شوند. پژوهش جدید آن‌ها نشان می‌دهد که ژن مسئول شیرین شدن ناشی از سرما (CIS) می‌تواند به تولید انواع جدید سیب‌زمینی منجر شود که مشکل تشکیل آکریل آمید را ندارند.

یافته‌ها که در مجله‌ی The Plant Cell منتشر شده، نویدبخش تولید گونه‌هایی از سیب‌زمینی است که می‌توانند در شرایط سرد نگهداری شوند و چیپس و سیب‌زمینی سرخ‌شده‌ی خوشمزه‌تر و سالم‌تری حاصل کنند.

نگهداری سیب‌زمینی در سردخانه تضمین می‌کند که تولیدکنندگان چیپس و سیب‌زمینی سرخ‌شده به آنچه نیاز دارند، دسترسی داشته باشند، اما دمای پایین فرایندی معروف به شیرین شدن ناشی از سرما را آغاز می‌کند که نشاسته را به قند تبدیل می‌کند. فرآوری سیب‌زمینی‌های پر از قند به چیپس و سیب‌زمینی سرخ‌شده تیره منجر می‌شود. این فرایند همچنین آکریل آمید تولید می‌کند که ترکیب سرطان‌زایی است که طی فرآوری در دمای بالا ایجاد می‌شود و با نگرانی‌های سلامتی ازجمله افزایش خطر سرطان ارتباط دارد.

اگرچه تکنیک‌هایی برای کاهش قند در غده‌های نگهداری‌شده در سردخانه وجود دارد، این روش‌ها باعث افزایش هزینه شده و می‌توانند بر طعم محصول نهایی تاثیر بگذارند. بنابراین، جیمینگ جیانگ و همکارانش تصمیم گرفتند روی سیب‌زمینی‌هایی کار کنند که تحت تاثیر فرایند شیرین شدن ناشی از سرما (CIS) قرار نمی‌گیرند.

جیانگ که سرپرستی مطالعه را برعهده داشت، توضیح داد: «ما ژن مسئول CIS و همچنین عنصر تنظیم‌کننده‌ای را که تحت شرایط سرد این ژن را فعال می‌کند، کشف کرده‌ایم. با مطالعه نحوه روشن و خاموش شدن این ژن، امکان تولید سیب‌زمینی‌هایی را فراهم می‌کنیم که به‌طور طبیعی دربرابر CIS مقاوم هستند و ترکیبات سمی تولید نمی‌کنند.»

راز تولید چیپس سالم‌تر و خوشمزه‌تر کشف شد!

محققان با خاموش کردن ژن اینورتاز واکوئلی سیب‌زمینی نشان دادند سیب‌زمینی‌هایی که در دمای سرد نگهداری می‌شوند، می‌توانند به چیپس سالم‌تر و خوشمزه‌تر تبدیل شوند.

جیانگ برای غلبه بر یکی از مهم‌ترین مشکلات صنعت سیب‌زمینی، کار خود را برای به حداقل رساندن آکریل آمید در چیپس سیب‌زمینی و سیب‌زمینی سرخ‌شده در دانشگاه ویسکانسین مدیسون آغاز کرد. جیانگ و گروهش در سال ۲۰۱۰ مقاله‌ای را منتشر کردند که در آن ژن کلیدی مسئول CIS سیب‌زمینی را شناسایی کرده بودند. آن‌ها در سال ۲۰۱۷ به دانشگاه ایالتی میشیگان رفتند و تلاش کردند مشخص کنند کدام یک از عناصر آن ژن را می‌توان برای توقف فرایند شیرین شدن ناشی از سرما تغییر داد.

مزایای بالقوه این پژوهش فراتر از بهبود کیفیت غذای میان‌وعده است. کاهش تشکیل آکریل آمید در سیب‌زمینی می‌تواند کاربرد‌هایی برای سایر غذا‌های نشاسته‌ای فرآوری‌شده نیز داشته باشد. علاوه‌بر‌این، سیب‌زمینی‌های مقاوم دربرابر سرما می‌توانند انعطاف‌پذیری بیشتری در ذخیره‌سازی و حمل‌ونقل داشته باشند و احتمالا هزینه و ضایعات غذایی را کاهش دهند.

جیانگ معتقد است سیب‌زمینی‌های جدید مقاوم در برابر CIS می‌توانند در آینده نزدیک به صورت تجاری دردسترس قرار گیرند. او می‌گوید: «این کشف نشان‌دهنده پیشرفتی قابل‌توجه در درک ما از تولید سیب‌زمینی و پیامد‌های آن برای سلامتی و کیفیت غذا است و پتانسیل آن را دارد که بر همه بسته‌های چیپس در سراسر جهان تاثیر بگذارد.»

منبع: زومیت

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی