تیتر امروز

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟
اولین برنامه دیدار اندیشه با حضرت آیت الله ایازی

تغییر احکام‌ اجتماعی از منظر دین عقلایی؛ پروژه اتمام یافته یا شروع یک پروسه اصلاحی مادام العمر؟

در اولین برنامه «دیدار اندیشه»، حسین جعفری به شهر قم رفته و گفتگویی جالب و شنیدنی با آیت الله ایازی از مدرسین و محققین و اندیشه ورزان حوزه علمیه در قم داشته، که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها
مطبوعات جهان درباره سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهان چه گفتند

یکشنبه طوفانی در آئینه رسانه‌ها

سانحه سقوط منجر به درگذشت حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان، علاوه بر انتظار حدود ده ساعته و واکنش‌های داخلی، بازخورد خبری در سطح جهان را هم به دنبال داشت
اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)
از چشم جهان (۱۵۱)

اندیشکده آمریکایی: برای پیروزی در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد (قسمت پایانی)

در قسمت اول مقاله «اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد» به دو مساله اشاره شد و در این مطلب، سه مساله راهبردی دیگر و پایانی را می‌خوانید.
فرمانده یگان‌ها انتظامی و حفاظتی فراجا خبر داد

کشف ۴۶۸۹ سلاح شکاری غیرمجاز

بنی‌اسدی‌فر، فرمانده یگان‌ها انتظامی و حفاظتی فراجا از کشف بیش از ۴ هزار قبضه سلاح شکاری غیرمجاز توسط محیط‌بانان یگان حفاظت سازمان محیط زیست کشور در ۱۰ ماهه سال جاری خبر داد و گفت: در ۱۱ ماهه گذشته با دستگیری ۱۱ هزار و ۲۶۱ نفر و کشف ۴ هزار و ۶۸۹ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز؛ افزایش ۱۸ درصدی دستگیری و کشف را در این حوزه شاهد بوده‌ایم.

کد خبر: ۱۶۱۷۷۴
۱۱:۴۳ - ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

کشف ۴۶۸۹ سلاح شکاری غیرمجاز

دیدارنیوز: سردار رضا بنی‌اسدی‌فر، فرمانده یگان‌ها انتظامی و حفاظتی فراجا اظهار کرد: حفظ محیط زیست و بقای آن برای نسل‌های آینده یکی از معیار‌های سنجش توسعه پایدار در کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه توجه به محیط زیست یکی از شاخصه‌های توسعه پایدار در کشور است؛ گفت: بی توجهی یا کم توجهی به محیط زیست، مشکلات زیست محیطی عدیده‌ای را برای موجودات زنده به همراه خواهد داشت.

فرمانده یگان‌های انتظامی و حفاظتی فراجا با بیان اینکه پلیس در کنار دیگر نهاد‌های همکار مسئولیت امنیت کل جامعه را عهده دار است، افزود: با تعامل بسیار خوب پلیس و مجموعه محیط زیست شاهد موفقیت‌های بیش از پیش در ارتباط با جرایم این حوزه هستیم.

وی با تصریح بر اینکه محیط‌بانی یکی از مشاغل سخت است، اظهار کرد: حفظ حیات وحش و حیات بشر وظیفه خطیری است که بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته و اگر عشق و علاقه در کنار انگیزه نباشد نمی‌توان این مهم را به درستی انجام داد.

این مقام انتظامی در ادامه افزود: محیط‌بانان با حضور در مناطق تحت مدیریت و برگزاری جلسات توجیهی با بخشداران و دهیاران سراسر کشور می‌توانند نتایج مهمی را در جهت پیشبرد اهداف این یگان برای ایجاد فضا و ساز و کار تبلیغاتی در بستر مسائل زیست محیطی در سراسر کشور به دست آورند.

سردار بنی اسدی فر با تاکید بر اینکه یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست با تقدیم ۱۵۰ شهید، بالاترین تعداد شهدا را در میان سایر یگان‌ها حفاظت دارد، خاطر نشان کرد: گشت زنی مداوم به صورت خودرویی، موتوری و پیاده در مناطق صعب‌العبور به صورت شبانه‌روزی توسط محیط‌بانان در سراسر کشور مهر تأییدی بر آن است.

وی با تشرح عملکرد ۱۱ ماهه این یگان در سال جاری گفت: مقابله با صید غیرمجاز آبزیان ۵۵ هزار و ۵۶۸ و شکار غیرمجاز پستانداران یک هزار و ۶۲۴ مورد، به ترتیب با ۱۳ و ۸ درصد افزایش داشته است.

سردار بنی‌اسدی‌فر با اشاره به اینکه برخورد با زنده‌گیری پرندگان با ۴ هزار و ۳۹ عدد و پستانداران با یک هزار و ۵۰ رأس نسبت به سال گذشته به ترتیب ۱۷ و ۳ درصد رشد داشته است، اظهار کرد: برخورد با شکارچیان غیرمجاز بصورت جدی در دستور کار این یگان قرار داشته و در ۱۱ ماهه گذشته با دستگیری ۱۱ هزار و ۲۶۱ نفر و کشف ۴ هزار و ۶۸۹ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز؛ افزایش ۱۸ درصدی دستگیری و کشف را در این حوزه شاهد بوده ایم.

فرمانده یگان‌های انتظامی و حفاظتی فراجا با تأکید بر اینکه جامعه محیط‌بانی کشور ۱۵۰ شهید و ۳۰۰ جانباز را تقدیم حفاظت از محیط زیست کرده است، خاطرنشان کرد: این شغل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، ولی آنطور که باید و شاید به آن پرداخته نمی‌شود، لذا ما تمام تلاش خود را به‌کار خواهیم بست تا زحمات این عزیزان بازتاب گسترده‌تری داشته باشد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی