تیتر امروز

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها
دیدارنیوز در برنامه "کنکاش" با حضور کارشناسان بررسی می‌کند:

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها

"کنکاش" اسم برنامه جدیدی از "دیدارنیوز" با اجرای "حامد شجاعی" است، این برنامه قرار است به صورت نشست‌های تخصصی برگزار و منتشر شود، نخستین قسمت این برنامه امروز سه شنبه (بیست و نهم خرداد) منتشر...
تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست
گفت‌وگوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود میزبان تقی آزاد ارمکی، جامعه شناس و استاد دانشگاه بود، او در این گفت‌وگو که پیش از اعلام نتایج احراز صلاحیت‌ها انجام شد، شرایط کنونی جامعه را در مواجه...
تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند
از چشم جهان (۱۵۵)

تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند

حمید بهرامی، تحلیل‌گر مستقل در حوزه روابط بین‌الملل در مطلبی در رسانه میدل ایست مانیتور، به تبعات جنگ غزه و گرایش مردم ایران به سلاح هسته‌ای اشاره کرده که با ترجمه حمید رضا بابایی در دیدارنیوز...
بهزادی، مدیر مسئول روزنامه اعتماد اعلام کرد

نمایشگاه مطبوعات خروجی مطلوبی ندارد

بهروز بهزادی، مدیر مسئول روزنامه اعتماد درباره نمایشگاه مطبوعات گفت: چه در گذشته و چه آن زمان که نمایشگاه چند دوره تعطیل بود به دلایلی هم تعطیل بود، خروجی مطلوبی نداشت. به نظرم نمایشگاه مطبوعات نمی‌تواند کار چندانی از پیش برد. در واقع نمایشگاه اگر شغل پیشرفته‌ای بود و از نظر اقتصادی دارای درآمدزایی بود و وضعیت مطلوبی داشت، می‌توانست حرف‌هایش را بزند.

کد خبر: ۱۶۱۷۵۱
۰۹:۰۱ - ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

نمایشگاه مطبوعات خروجی مطلوبی ندارد

دیدارنیوز: بهروز بهزادی می‌گوید: نمایشگاه مطبوعات نمی‌تواند کار چندانی از پیش برد. در واقع نمایشگاه اگر شغل پیشرفته‌ای بود و از نظر اقتصادی دارای درآمدزا بود و وضعیت مطلوبی داشت، می‌توانست حرف‌هایش را بزند.

در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه مطبوعات و بازدید اهالی رسانه و سیاسیون از غرفه‌های مختلف نمایشگاه، بهزاد بهزادی (روزنامه‌نگار و مدیرمسئول روزنامه اعتماد) درباره تاثیر برگزاری نمایشگاه بر کم و کیف فعالیت مطبوعات گفت: چه در گذشته و چه آن زمان که نمایشگاه چند دوره تعطیل بود به دلایلی هم تعطیل بود، خروجی مطلوبی نداشت.

او افزود: به نظرم نمایشگاه مطبوعات نمی‌تواند کار چندانی از پیش برد. در واقع نمایشگاه اگر شغل پیشرفته‌ای بود و از نظر اقتصادی دارای درآمدزایی بود و وضعیت مطلوبی داشت، می‌توانست حرف‌هایش را بزند. در این صورت بود که می‌توانست عرصه خبر و رسانه را اداره کند.

مدیر مسئول روزنامه اعتماد تاکید کرد: رسانه یعنی تحلیل و نظر و گفتگو. به هرحال مطبوعات و رسانه باید از این لحاظ مملکت را اداره و مدیریت کند که متاسفانه اینطور نیست.

او با اشاره به اینکه نمایشگاه مطبوعات امسال می‌توانست با کیفیت بهتری برگزار شود، گفت: اگر به رویداد‌های اینچنینی در دنیا نگاه کنیم درخواهیم یافت که افراد متعدد در عرصه رسانه مدام در حال ارائه و معرفی محصول هستند. حال آن محصولات می‌توانند در قالب ویدئو یا نوشته و دیتا‌های دیگر باشند.

بهزادی ادامه داد: باید بگویم نمایشگاه مطبوعات امسال خیلی سوت و کور است و گویا همه چیز عجله‌ای انجام شده است.

این روزنامه نگار در پاسخ به این سوال که چرا نمایشگاه مطبوعات خروجی مشخصی ندارد، بیان کرد: علت این است که رسانه‌ها آن چیزی که باید بنویسند را نمی‌نویسند؛ و آنچه باید بگویند را نمی‌گویند.

او افزود: اگر رسانه‌ای هم کمی به این سمت و سو برود و در این زمینه جدی‌تر و تندتر بنویسد مثل ما درگیر شکایت و دادگاه و اینطور موارد می‌شود.

او ادامه داد: در نتیجه تا حقیقت بیان نشود اوضاع همین است. موضوع این است که اگر ما حقیقت را آنطور که هست به مردم نگوییم آش همین است و کاسه همین است.

بهزاد بهزادی که در دادگاه رسانه چندین پرونده رسانه‌ای دارد، در این‌باره نیز توضیحاتی داد.

او گفت: در عرض یکسال و خرده‌ای پنجاه شکایت از من ثبت شده است. اول کار، دوسال پیش یعنی سال ۱۴۰۰ بازپرس اول که پرونده را در اختیار داشت، گفت بیشتر شکایت‌های صورت گرفته را قبول نکرده و آن‌ها را رد کرده است. در ادامه دادگاه هم ده دوازده باری به دادگاه رفتیم.

او ادامه داد: محکومیت‌های من به لحاظ مالی زیاد است، اما یک محکومیت دیگر هم دارم. دادگاه رای داده بود که به مدت یک سال از فعالیت‌های مطبوعاتی معاف هستم.

بهزادی در پاسخ به این سوال که آیا حکم قطعی است، گفت: خیر حکم قطعی نیست و ما به دیوان مربوطه اعتراض خود را اعلام کرده‌ایم. امیدواریم که قضات دادگاه این رای را بشکنند. من پنجاه و پنج سال است که در عرصه روزنامه‌نگاری مشغول فعالیت هستم و چنین حکمی واقعا عذاب‌آور است. حتی اگر در عرصه روزنامه نگاری فعالیت نکنم بازهم چنین حکمی عذاب‌آور است.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی