تیتر امروز

سانحه هوایی ورزقان؛ عزای عمومی در ترکیه، آمریکا تسلیت گفت/ عزاداری در مشهد +ویدیو
سقوط دردناک بالگرد ابراهیم رئیسی در آذربایجان شرقی

سانحه هوایی ورزقان؛ عزای عمومی در ترکیه، آمریکا تسلیت گفت/ عزاداری در مشهد +ویدیو

روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه، بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه در آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و صبح روز دوشنبه رئیس جمعیت هلال احمر از پیدا شدن لاشه بالگرد...
ابراهیم رئیسی تلاش می‌کرد دولتی فراجناحی باشد/امیرعبداللهیان «شهید قدس» است
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با «کنعانی‌مقدم» واقعه شهادت رییس‌جمهوری و هیات همراه را بررسی می‌کند:

ابراهیم رئیسی تلاش می‌کرد دولتی فراجناحی باشد/امیرعبداللهیان «شهید قدس» است

یکی از سیاستمداران در گفت‌وگو با دیدار معتقد است که رییسی با جمع کردن منتقدان و موافقان زیر یک سقف تلاش می‌کرد فراجناحی باشد.
اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد(قسمت اول)
از چشم جهان (۱۵۰)

اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد(قسمت اول)

تازه‌ترین بسته حمایتی در حوزه امنیت ملی آمریکا در قبال اوکراین، که در آوریل امسال تصویب شد، به دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اجازه می‌دهد، برای ادامه حمایت از اوکراین علیه تجاوز روسیه، به تولید...
رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی مطرح کرد

با معیار خرید مرغ، ارزش قیمتی ویزیت پزشکان ارزیابی می‌شود

محمد رئیس‌زاده، رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه بر اساس برخی از رتبه بندی‌های جهانی، ایران از منظر ارزش ویزیت پزشکان در رتبه ۱۰۱ جهان قرار دارد، گفت: در رتبه‌بندی‌های جهانی با توجه به این متر و معیار خرید مرغ، ارزش قیمتی ویزیت پزشکان را ارزیابی می‌کنند.

کد خبر: ۱۶۱۷۱۰
۱۸:۵۸ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

نرخ ویزیت پزشکان ایران در جهان چند است؟

دیدارنیوز: رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی ضمن تاکید بر ابلاغ تعرفه‌های پزشکی ۱۴۰۳ قبل از پایان سال، گفت: اگر همسان‌سازی تعرفه‌های پزشکی انجام شود، باید گفت که قیمت خدمات پزشکی جزو ارزان‌ترین خدماتی است که در این سرزمین ارائه می‌شود.

محمد رئیس‌زاده اظهار کرد: بر اساس برخی از رتبه بندی‌های جهانی، ایران از منظر ارزش ویزیت پزشکان در رتبه ۱۰۱ جهان قرار دارد.

وی با بیان اینکه ارزش ویزیت از منظر عدد پرداختی نسبت به کشور‌های منطقه پایین‌تر است، خاطرنشان کرد: اگرچه کیفیت خدمات پزشکی بر اساس رتبه‌بندی‌های دنیا در جایگاه‌های بالایی قرار دارد، اما ارزش ویزیت پزشکی از منظر عددی از برخی کشور‌های آفریقایی کمتر است.

رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی ادامه داد: اگر با قیمت ویزیت یک پزشک در یکی از کشور‌های جنگ‌زده همسایه بتوان ۳ بسته مرغ ۵۰۰ گرمی خرید، اما این میزان در کشور ایران نصف بسته‌هایی است که با ویزیت آن پزشک در کشور همسایه می‌توان خرید. در رتبه‌بندی‌های جهانی با توجه به این متر و معیار خرید مرغ، ارزش قیمتی ویزیت پزشکان را ارزیابی می‌کنند.

وی با اشاره به ارزش ریالی ویزیت پزشکان عمومی گفت: قیمت ویزیت یک پزشک عمومی ۹۰ هزار تومان است و بنابراین می‌توان گفت که ارزش عددی ویزیت پزشک عمومی کمتر از دو دلار است و این درحالیست که قیمت ویزیت برخی از کشور‌های آشوب‌زده همسایه حدود ۷ دلار است.

وی ادامه داد: اگر همسان‌سازی تعرفه‌های پزشکی انجام شود، باید گفت که قیمت خدمات پزشکی جزو ارزان‌ترین خدماتی است که در این سرزمین ارائه می‌شود؛ بنابراین با توجه به تورم جامعه، هنگامی که قیمت خدمات پزشکی در کشور ارزان باشد قشر سالم جامعه پزشکی آسیب می‌بیند؛ چراکه در شرایطی که قیمت خدمات پزشکی پایین باشد، پزشکانی که به دنبال کمترین ارتباط با بیمار هستند و در پی سالم کار کردن و عمل بر طبق قانون هستند، نمی‌توانند در این شرایط به صورت سالم کار کنند.

رئیس‌زاده ضمن اشاره به تصویب رشد ۴۶ درصدی تعرفه‌های پزشکی ۱۴۰۳ در شورای عالی بیمه، گفت: در صورت تصویب نهایی تعرفه مصوب شورای عالی بیمه، قیمت ویزیت پزشکان عمومی ذیل رشد تعرفه ۴۶ درصدی، حدود ۳۰ درصد افزایش می‌یابد، بنابراین ویزیت پزشکان عمومی با افزایش ۲۷ هزار تومانی معادل ۱۱۷ هزار تومان می‌شود.

رییس کل سازمان نظام پزشکی با گلایه از وضعیت قیمت ویزیت پزشکان ادامه داد: اگر قیمت ویزیت پزشکان عمومی در سال آتی معادل ۱۱۷ هزار تومان هم شود، باز هم امکان مدیریت مطب با این مبلغ وجود ندارد. همچنین در حال حاضر، قیمت ویزیت یک پزشک متخصص ۱۳۰ هزار تومان است که با افزایش ۳۰ درصدی معادل ۱۷۰ هزار تومان می‌شود.

رئیس‌زاده با بیان اینکه قیمت ویزیت پزشکان در کشور قابل قبول نیست، بر تصویب نهایی رشد ۴۶ درصدی تعرفه‌های پزشکی ۱۴۰۳ در دولت و ابلاغ آن قبل از پایان سال تاکید کرد و افزود: هنگامی که قیمت ویزیت پزشکان قابل قبول نباشد طبیعتا تداوم کار سالم با مشکل مواجه می‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی