تیتر امروز

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن
افاضات اضافه

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن

عوام الملک در هفته‌ای که گذشت به رابطه خاص بین عوام و خواص و علاقمندان به خواصیت پرداخته و شعر جالبی سروده است.
مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی
آخرین مناظره انتخاباتی در برنامه زاویه دیدارنیوز، + گزارش عکس

مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی

مناظره آخر؛ در برنامه زاویه دیدارنیوز دو فعال سیاسی از دو جریان شناخته شده کشور درباره جمهوریت، اسلامیت، استقلال، آزادی و انتخابات و همچنین دلایل خود در مورد مشارکت یا عدم مشارکت بحث و گفت‌وگو...
نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود
دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی در برنامه رکن سه دیدارنیوز+ گزارش عکس

نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود

در دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس درباره شورای نگهبان، نظارت استصوابی، فهرست روزنه‌گشایی اصلاح‌طلبان و میانه‌روها، انتخابات مجلس دوازدهم و آینده ایران صحبت کردیم.

بازار خودرو؛ یخ قیمت‌ها آب شد! +جدول

قیمت خودرو امروز، چهارشنبه، ۶ دی ۱۴۰۲، با تکانه‌های شدید قیمتی گزارش می‌شود. در بازار خودروی امروز خبری از کاهش قیمت محصولات، نوسانات جزئی و طبیعی بازار نیست و نیمی از خودرو‌ها با افزایش قیمت‌های چشمگیری نسبت به روز‌های گذشته مواجه هستند.

کد خبر: ۱۶۰۳۶۶
۰۹:۱۹ - ۰۶ دی ۱۴۰۲

بازار خودرو؛ یخ قیمت‌ها آب شد! +جدول

دیدارنیوز: قیمت خودرو امروز، نسبتا با تکانه‌های شدید گزارش می‌شود. در بازار خودروی امروز خبری از کاهش قیمت محصولات، نوسانات جزئی و طبیعی بازار نیست و نیمی از خودرو‌ها با افزایش قیمت‌های چشمگیر نسبت به روز‌های گذشته مواجه هستند.

نزدیک شدن به بازار شب عید و روند کند واردات خودرو به دو عامل اصلی برهم‌زننده آرامش بازار خودرو شناخته می‌شوند. اگر فنر کنترل قیمت خودرو در بازار تا پایان سال از دست دولت‌مردان خارج شود احتمالا باید منتظر روند جهشی قیمت‌ها بود.

بر اساس قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، بازار خودرو امروز در مسیر افزایش قیمت حرکت می‌کند.

قیمت خودرو‌های داخلی

هیچ یک از خودرو‌های داخلی موجود در بازار امروز، کاهش قیمت را تجربه نکرده‌اند و همچنان که بازار خودرو با غیبت خریداران و فروشندگان روز‌های آرامی را سپری می‌کند، اما بازار خودرو با تکانه‌های شدید قیمتی مواجه است. از جمله این تکانه‌ها می‌توان به افزایش قیمت ۱۳ میلیون تومانی خودرو پژو ۲۰۷ دنده اتوماتیک سقف پانارومیک اشاره کرد که نسبت به روز گذشته با قیمت ۸۰۹ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

خودرو تارا V۲ دنده اتوماتیک نیز دیگر محصول آبی پوشان جاده مخصوص است که با ۱۳ میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، ۸۰۰ میلیون تومان در بازار قیمت گذاری می‌شود.

پژو پارس سال، پژو ۲۰۶ SD V۸، سورن پلاس بنزینی و سورن پلاس دوگانه سوز از جمله محصولات گروه صنعتی ایران خودرو هستند که همگی با افزایش قیمت ۲ تا ۵ میلیون تومانی در بازار مواجه هستند.

بررسی قیمت محصولات گروه خودروسازی سایپا در بازار آزاد نشان‌دهنده افزایش قیمت ۱۰ میلیون تومانی خودرو شاهین دنده‌ای نسبت به روز گذشته است که نهایتا این خودرو با قیمت ۶۰۰ میلیون تومان در بین خریداران و فروشندگان معامله شده است. خودرو کوییک S نیز با افزایش قیمت ۶ میلیون تومانی با قیمت ۳۵۵ میلیون تومان در بازار ارزش گذاری می‌شود، در محصولات خانواده ساینا نیز ساینا S بنزینی و ساینا S دوگانه‌سوز هر کدام به ترتیب با افزایش قیمت ۱۱ و ۹ میلیون تومانی در بازار مواجه هستند که ساینا S بنزینی با قیمت ۳۶۰ میلیون و ساینا S دوگانه سوز با قیمت ۴۰۰ میلیون تومان در بازار داد و ستد می‌شوند.

بازار خودرو؛ یخ قیمت‌ها آب شد! +جدول

قیمت خودرو‌های مونتاژی

در بخش خودرو‌های مونتاژی به دلیل فروش خودرو از جانب خودروسازان بخش خصوصی با شرایط اقساطی و مستمر بودن روند عرضه، صرفا با افزایش قیمت برخی خودرو‌ها در بازار مواجه هستیم. خودرو X۵۵ پرو مدیران خودرو پرچمدار افزایش قیمت در این بخش از بازار خودرو است که با ۲۰ میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته در نهایت با مبلغ ۱.۳۰۰ میلیون تومان در بین مصرف کنندگان خرید و فروش شده است، اما تنها خودرویی که در بازار مونتاژی‌ها طبق اعلام سایت کارنامه ارزان شده است آریزو ۶ پرو است که ثبت کاهش قیمت ۳ میلیون تومانی به نام خود با قیمت ۱.۳۵۰ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. خودروی کی ام سی K۷ کرمان موتور که به تازگی از خط تولید این خودروساز نیز خارج شده است آخرین خودرویی است که در بازار امروز با افزایش قیمت مواجه است، این خودرو افزایش قیمت ۱۰ میلیون تومانی را نسبت به روز گذشته تجربه می‌کند و در نهایت با قیمت ۱.۶۴۰ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

بازار خودرو؛ یخ قیمت‌ها آب شد! +جدول

پیش بینی قیمت خودرو در روز‌های آینده

با توجه به نزدیک شدن به شب عید و افزایش تقاضا در صورتی که خودروسازان دولتی روند فعلی را در عرضه محصولات خود در پیش بگیرند و سعی در کاهش تنوع محصولات به دلیل افزایش تیراژ تولید داشته باشند و از طرفی محصولات خود را سهوا یا عمدا به صورت قطره‌چکانی تحویل مشتریان داده و سبب کمبود موجودی خودرو در کف بازار شوند حتی در صورت ثبات سیاست‌های کلان قیمت گذاری، تولید و واردات خودرو نیز به‌زودی شاهد افزایش قیمت‌های لجام گسیخته در بازار خودرو خواهیم بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی