تیتر امروز

حسام سلامت:در حال تجربه جنگ داخلی هستیم/سرنوشت جنگ،می‌تواند آینده ما را تعریف کند/ جامعه چندبار به حاکمیت فرصت تغییر داد
گفت و گوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حسام سلامت:در حال تجربه جنگ داخلی هستیم/سرنوشت جنگ،می‌تواند آینده ما را تعریف کند/ جامعه چندبار به حاکمیت فرصت تغییر داد

"جامعه پلاس" عنوان برنامه جدیدی از دیدارنیوز است که ذیل این برنامه همه دغدغه‌های اجتماعی مانند زنان، محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی، مهاجرت، حاشیه نشینی و ..با حضور کارشناسان تحلیل و بررسی می‌شود.
امنیت مراکز هسته‌ای ایران ۱۰۰ درصد برقرار است/ هشدار درباره بیماری روانی در غزه
تنش میان ایران و اسرائیل پس از حمله تروریستی دمشق

امنیت مراکز هسته‌ای ایران ۱۰۰ درصد برقرار است/ هشدار درباره بیماری روانی در غزه

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران شنبه شب ۲۵ فروردین‌ماه حملات گسترده پهپادی و موشکی خود را به اسرائیل انجام...
شاخه‌های زیتون از میان زبانه‌های آتش
یادداشت اختصاصی دیدار؛ چالش ایران و اسرائیل از زاویه‌ای دیگر

شاخه‌های زیتون از میان زبانه‌های آتش

برخی حقایق، معادلات، ملاحظات، مراودات و هماهنگی‌های خاص بین‌المللی در میانه‌های آتش بین ایران و اسرائیل، جان مایه یادداشت اسفندیار عبداللهی است که آینده روابط ایران با آمریکا و اسرائیل را تصویر...
رئیسی در مراسم افتتاح بیمارستان امام خمینی شهریار مطرح کرد

به خواسته‌های پرستاران توجه می‌کنیم

ابراهیم رئیسی، صبح امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح بیمارستان امام خمینی شهریار گفت: وظیفه دولت این است که حقوق، مزایا و سختی کار برای پرستاران در نظر بگیرد که این کار طبق نظام تعرفه‌گذاری در حال انجام است. حتما به خواسته‌های پرستاران به ویژه نظام تعرفه گذاری خدمات پرستاری توجه می‌شود.

کد خبر: ۱۵۸۷۰۷
۱۰:۵۸ - ۲۸ آبان ۱۴۰۲

به خواسته‌های پرستاران توجه می‌کنیم

دیدارنیوز: رئیس جمهور گفت: تمام همت دولت این است که امکانات سلامت را در کشور در نظر بگیرد. ما از ابتدا اعلام کردیم نهضت به سامان رساندن پروژه‌های نیمه تمام را آغاز کرده‌ایم. تجهیز بیمارستان از احداث سخت‌تر بود و باید کار به روزی انجام می‌شد که امروز بالاخره بهره برداری از این بیمارستان آغاز می‌شود.

سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در مراسم افتتاح بیمارستان امام خمینی شهریار با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، اظهار کرد: این روز‌ها ما و ملت‌های جهان از حوادث تلخ غزه محزون هستیم. باید از همه پرستاران، پزشکان و کادر درمان شهید در غزه تجلیل و تکریم کنم. کادر درمانی در غزه یک مجاهدت ویژه داشتند که حتما این مجاهدت نزد خداوند و در تاریخ مجاهدت فلسطین ثبت خواهد شد. مقاومت کادر درمانی در غزه مثال زدنی و الگویی برای جامعه پرستاری در دنیا است. همچینین از همه مجاهدیان و مردم فلسطین تجلیل می‌کنیم.

وی ادامه داد: پرستاران ما هم در کشورمان خوش درخشیدند. در صحنه‌های مختلف کار آن‌ها جلوه دارد. پرستاران به بیماران آرامش و امید به زندگی می‌دهند و این کار بزرگ و در خور تقدیر است. زحمت پرستار زیاد است و در شب و روز و در روز تعطیل در کنار بیمار است و این کار ساده‌ای نیست. کمیل بن زیاد می‌گوید دنبال امیر مومنان راه افتادم و به بیرون شهر رفتم که امیر مومنان فرمود قلب‌های ما ظرف هاست و بهترین قلوب، قلوبی است که بهترین ظرفیت دارد. ما با سختی مواجه هستیم و برخی مشاغل مثل پرستاری ظرفیت خاص می‌طلبد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در برابر سختی‌ها نباید میدان را خالی کرد و بلکه با ظرفیت وارد شد. زینب الگویی برای آرامش بخشی به جامعه معرفی شده است. زینب کبری هم به خود و هم به دیگران آرامش می‌داد.

رئیس‌جهور با بیان اینکه در کرونا پرستاران خوش درخشیدند، افزود: در دوران کرونا پرستاران و کادر درمانی، میدان را ترک نکردند. کادر درمانی در کرونا بسیار خوش درخشیدند و باید به صورت خاص از آن‌ها تقدیر کرد. باید یاد شهدای خدمت را گرامی داشت. همواره نام آن‌ها در کشور باقی است.

رئیسی همچنین گفت: تمام همت دولت این است که امکانات سلامت را در کشور در نظر بگیرد. ما از ابتدا اعلام کردیم نهضت به سامان رساندن پروژه‌های نیمه تمام را آغاز کرده‌ایم. ۳۴ سال قبل ساخت یک بیمارستان آغاز شده است. ۲ سال پیش از مسئولان خواستم با سرعت ساخت این بیمارستان را تکمیل کنند. بالاخره بنا یک عمری دارد و گذشت زمان موجب خسارات به همین پروژه نیمه تمام می‌شود. در این ۱۴ ماه مجاهدانه کار شد. تجهیز بیمارستان از احداث سخت‌تر بود و باید کار به روزی انجام می‌شد که امروز بالاخره بهره برداری از این بیمارستان آغاز می‌شود. البته دعا نمی‌کنم این بیمارستان مشتری زیادی داشته باشد. باید کاری کنیم که کار به درمان نرسد و هرچه در بهداشت بیشتر سرمایه‌گذاری کنیم، کار کمتر به درمان می‌رسد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت نظام تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، خاطرنشان کرد: این امر سال‌ها به تاخیر افتاده بود. حداقل ۱۲ سال اجرای نظام تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به تاخیر افتاده بود. ما در سال اول دولت گفتیم باید کار آغاز شود که اعتباراتی در نظر گرفته شد و در سال‌های بعد این اعتبار را تکمیل می‌کنیم. این کار نواقصی دارد که وزیر بهداشت و همکاران وی در حال تکمیل آن هستند.

وی همچنین با اشاره به اینکه پرستارن کار شریف و مهمی دارند و باید به خدمات آن‌ها ارج نهاده شود، گفت: وظیفه دولت این است که حقوق، مزایا و سختی کار برای پرستاران در نظر بگیرد که این کار طبق نظام تعرفه‌گذاری در حال انجام است. حتما به خواسته‌های پرستاران به ویژه نظام تعرفه گذاری خدمات پرستاری توجه می‌شود.

رئیسی افزود: تاکید دارم مهدکودک برای بچه‌ها در همه ادارات و بیمارستان‌ها در نظر گرفته شود تا خانم‌های کارمند دچار زحمت نشوند. این کار به افزایش جمعیت کمک می‌کند. باید این امکان در همه سازمان‌ها و ادارت فراهم شود تا مادران کارمند در ضمن خدمت رسانی به مردم، در کنار فرزندان خود باشند. در هر اداره و سازمانی که مهدکودک وجود ندارد، باید این امکان فراهم شود تا مادران دچار دغدغه نباشند.

رئیس جمهور همچنین گفت: از کسانی که این بنا را احداث کردند قدردانی می‌کنم. روح خیری که این زمین را وقف کرد، شاد باشد البته اگر او می‌دانست که ساخت این بیمارستان ۳۴ سال طول می‌کشد، دق می‌کرد. من از پیمارنکاران، مشاوران و مجریان و کسانی که در این دو سال زحمت کشیدند از جمله استاندار و فرماندار صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی در پایان اظهار کرد: امیدوارم خداوند فلسطین را هرچه زودتر آزاد کند و ما شاهد لحظات پایانی عمر رژیم صهیونیستی باشیم و آن را جشن بگیریم و بدانیم که ظلم ماندگار نیست، بلکه حق و عدل ماندگار است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی