تیتر امروز

ادعای اسرائیل؛ به حمله ایران
انتقام ایران پس از حمله تروریستی به کنسولگری در دمشق

ادعای اسرائیل؛ به حمله ایران "پاسخ" خواهیم داد/ بایدن: آمریکا به امنیت اسرائیل متعهد است

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران شب گذشته (شنبه ۲۵ فروردین) حملات پهپادی و موشکی خود را به اسرائیل انجام داد.
گفتمان نظام سلطه جهانی؛ پاسخ بیژن عبدالکریمی به محمدحسن علایی (قسمت چهارم و پایانی)
مناظره متنی محمدحسن علایی، جامعه‌شناس با بیژن عبدالکریمی، استاد دانشگاه

گفتمان نظام سلطه جهانی؛ پاسخ بیژن عبدالکریمی به محمدحسن علایی (قسمت چهارم و پایانی)

در ادامه مناظره متنی محمدحسن علایی، جامعه‌شناس با بیژن عبدالکریمی، استاد دانشگاه درباره «گفتمان نظام سلطه جهانی» که سه قسمت قبلی را در دیدارنیوز خواندید، در قسمت چهارم و پایانی می‌توانید پاسخ...
جنگ ایران و اسرائیل؛ دور سوم ما را به جا‌های باریکی می‌کشاند/ ژئوپولتیک منطقه به نفع ما نیست
کارشناس روابط خارجی در گفت‌وگو با دیدارنیوز، علل و عواقب جنگ بین ایران و اسرائیل را بررسی کرد

جنگ ایران و اسرائیل؛ دور سوم ما را به جا‌های باریکی می‌کشاند/ ژئوپولتیک منطقه به نفع ما نیست

بر خلاف غالب پیش‌بینی‌ها، ایران به اسرائیل حمله موشکی و پهپادی مستقیم کرد، حمله‌ای که ممکن است پیامد‌هایی برای ایران به همراه داشته باشد. آنچه می‌خوانید نظر سید علی بیگدلی کارشناس روابط خارجی...
صداوسیما تندتر از پیش می‌تازد

چراغ تخریب «روحانی» روشن شد

پس از ثبت نام حسن روحانی، رئیس جمهور پیشین ایران در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، موج تخریب‌ او از جمله در صداوسیمای جمهوری اسلامی آغاز شده است.

کد خبر: ۱۵۸۵۲۵
۱۲:۰۶ - ۲۳ آبان ۱۴۰۲

چراغ اتاق تخریب «روحانی» روشن شد

دیدارنیوز: دلواپسان تصور آن را داشتند که با پایان ریاست جمهوری دوازدهم، نقش‌آفرینی روحانی در مناصب انتخاباتی نخواهد بود، اما او برای مجلس خبرگان ثبت‌نام کرد.

از همان ساعات تخریب علیه او آغاز شد. به‌نظر می‌رسد این بخش از بیانیه روحانی پس از ثبت‌نام بیش از همه موجب خشم دلواپسان شده است: «ایران، سهم مشاع ایرانیان است و انحصارطلبی یکی از عوامل براندازی دو اصل مشروعیت و کارآمدی نظام است. ایستادگی در برابر زیاده‌خواهان، تلاشی ممکن برای بازگرداندن آینده به ایرانیان است». او سپس از مردم پرسیده بود: «آیا- به‌عنوان عضوی از اکثریت واقعی جامعه مایلید تا حد امکان در سرنوشت جمعی خود فعالانه مشارکت کنید یا اینکه تسلیم انفعال و یأس می‌شوید و آینده خود و فرزندانتان را به اقلیتی، مدعی اکثریت، واگذار می‌نمایید. ممکن است بخشی از جامعه روی بگرداند و ناامید باشد؛ اما رسالت اکثریت، بن‌بست‌شکنی است. برای بن‌بست‌شکنی باید از دوگانه خانه و خیابان فراتر رفت و به انتخاب‌های پیش‌رو اندیشید. خانه‌نشینی حتی هنگام مظلوم واقع شدن، بازگشت به عقب است و خیابان‌گزینی حتی به وقت محق بودن، فراخواندن ناپایداری است.»

چراغ اتاق تخریب روحانی روشن شد

ابتدا رحیم‌پور ازغدی فعال سیاسی اصولگرا نوشت: «آقای حسن روحانی به‌عنوان «مجتهد عادل» برای خبرگان رهبری نامزد شده. ملت می‌خواهند تعریف شورای محترم نگهبان از «اجتهاد و عدالت» را در این موردخاص، از نزدیک ببینند». عباس عبدی در واکنش به اظهارات رحیم‌پور ازغدی نوشت: «روحانی همیشه همین بوده؛ جرأت داشتید نوبت‌های پیش می‌پرسیدید. پس از آن صداوسیما بود که بخش تخریب روحانی را فعال کرد و در برنامه تلویزیونی صبح‌بخیر ایران، تلویحا از شورای نگهبان خواسته شد؛ حسن روحانی ردصلاحیت شود. مجری این برنامه با طعنه به روحانی گفت: ان‌شاءا... شورای نگهبان به وظیفه اصلی‌اش خیلی درست عمل کند... این خط دهی به شورای نگهبان در برنامه صبحگاهی سلام صبح‌بخیر که از شبکه سوم تلویزیون ایران پخش می‌شود، انجام شد. مجری این برنامه تلویزیونی که آشکارا از ثبت‌نام حسن روحانی برای انتخابات خبرگان ناراحت بود با یادآوری جملاتی از او در خصوص رفع تحریم‌ها و کنایه‌های پشت سرهمی که به وی می‌زد از شورای نگهبان خواست «به وظیفه اصلی خودش خیلی درست عمل کند». مجری برنامه تلویزیونی سلام صبح‌بخیر با اعلام ثبت‌نام حسن روحانی در انتخابات خبرگان به طعنه گفت: «صاحب تئوری اینکه منتقدان، بیکارها، بی‌شناسنامه‌ها و بی‌سواد‌ها به جهنم بروند در انتخابات مجلس خبرگان ورود کرده است؛ کسی است که می‌گفت همه مشکلات، حتی آب خوردن مردم هم با برجام حل می‌شود و... و ان‌شاءا... شورای نگهبان به وظیفه اصلی‌اش خیلی درست عمل می‌کند.»

تکرار گاندو

این اقدام یادآور آنچه است که در سریال گاندو به نمایش درآمد. در اذهان هست که چگونه با طرح ادعا‌هایی در این سریال نسبت‌های نادرست به روحانی و وزیر خارجه او یعنی ظریف وارد می‌شد. میزان هجمه‌ها آن اندازه بود که روحانی گفت: «پیروزی سیاسی ملت بزرگ ایران و دولت دوازدهم با رهبری مقام معظم رهبری و حمایت و هدایت ایشان به وجود آمد که توانستیم آمریکا را شکست دهیم. چرا با پول ملت برای این شکست آمریکا فیلم درست نمی‌کنید؟ اگر بناست از پول ملت فیلم درست کنید و نمایش دهید از واقعیت‌ها فیلم بسازید و حقایق را به مردم بگویید. پیروزی ملت را بگویید. نباید به مردم غیرواقعیت‌ها را بگوییم و نباید واقعیت‌ها را تحریف کنیم.»

واکنش‌ها به بی‌اخلاقی صداوسیما

این اقدام صداوسیما واکنش‌هایی داشت. صفحه دفتر حسن روحانی در شبکه ایکس (توئیتر سابق) با انتشار ویدئوی برنامه صداوسیما که مجری از شورای نگهبان درخواست ردصلاحیت رئیس‌جمهور پیشین را کرده، واکنش نشان داد و نوشت: به افق یک رسانه ملی! علی ربیعی سخنگوی دولت روحانی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «امروز در اقدامی غیرقابل انتظار، رسانه دولت و همچنین سیمای ملی خیلی صریح، واضح و بی‌پروا رفتاری ناپسند، غیرحرفه‌ای درباره تعیین صلاحیت‌ها به‌ویژه در مورد رئیس‌جمهور سابق بروز دادند. ظاهرا نه تنها صدای جامعه شنیده نشده، بلکه همچنان تندتر از پیش با بی‌توجهی به شرایط و آینده ایران، در جهت تامین امیال تعیین شده به پیش می‌تازند. برادرانه می‌گویم با این روش‌ها خیر و مصلحتی برای ایران عزیز نیست.»

مجری ممنوع الکار شده به شبکه سه برگشت

کمتر از بیست و چهار ساعت بعد از انتشار خبری مبنی بر تعلیق یک مجری تلویزیون به دلیل انتقاد از حسن روحانی رئیس جمهور سابق، این مجری در برنامه زنده شبکه سه حضور یافت و برنامه اجرا کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی