تیتر امروز

رئیس‌جمهور و هیات همراه به شهادت رسیدند/ باقری سرپرست وزارت امور خارجه شد/ تسلیت ژاپن، عزای عمومی در سوریه
سقوط بالگرد ابراهیم رئیسی در آذربایجان شرقی (بروزرسانی می‌شود)

رئیس‌جمهور و هیات همراه به شهادت رسیدند/ باقری سرپرست وزارت امور خارجه شد/ تسلیت ژاپن، عزای عمومی در سوریه

روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه، بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و صبح روز دوشنبه رئیس جمعیت هلال احمر از پیدا شدن لاشه بالگرد خبر داد. متاسفانه ابراهیم رئیسی...
اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد(قسمت اول)
از چشم جهان (۱۵۰)

اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد(قسمت اول)

تازه‌ترین بسته حمایتی در حوزه امنیت ملی آمریکا در قبال اوکراین، که در آوریل امسال تصویب شد، به دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اجازه می‌دهد، برای ادامه حمایت از اوکراین علیه تجاوز روسیه، به تولید...
تسلیت به ۳۲ خانواده داغ دیده

نگاهی به حادثه لنگرود

اکبر رجبی مشهود، مدیرعامل جمعیت طلوع بی‌نام و نشان‌ها درباره فاجعه آتش‌سوزی در کمپ ترک اعتیاد لنگرود گفت: اعتیاد بیماری است و نباید به معتاد به چشم مجرم نگاه کرد. حادثه کمپ لنگرود یک تلنگری است به تمامی افرادی که در این حوزه قدم برمی‌دارند، امروز ۳۲ نفر در آتش سوختند و همه مطلع شدند، اما سال‌هاست که جوانی و زندگی خیلی از افراد در کارتن خوابی و اعتیاد به دلیل راه‌های نادرست درمان می‌سوزد.

کد خبر: ۱۵۸۱۹۸
۱۲:۲۰ - ۱۶ آبان ۱۴۰۲

نگاهی به حادثه لنگرود

دیدارنیوز: چند روز از حادثه آتش سوزی کمپی در لنگرود می‌گذرد، حادثه‌ای که ۳۲ خانواده و افرادی که در حوزه آسیب‌های اجتماعی به خصوص اعتیاد فعالیت می‌کنند را عزادار کرده است.

حادثه‌ای که، اما و اگر‌های زیادی را داشت و موضوع کمپ‌های اجباری را تازه کرد. کمپ‌هایی که سال‌هاست در موردش صحبت‌ها و انتقاد‌های زیادی شده است.

اکبر رجبی مشهود، مدیرعامل جمعیت طلوع بی‌نام و نشان‌ها که بیش از ۱۸ سال است که برای بهبودی کارتن خواب‌های کشور فعالیت می‌کند در این باره گفت: اعتیاد بیماری است و نباید به معتاد به چشم مجرم نگاه کرد همین نگاه‌های مجرم گونه به فرد مصرف کننده باعث شده که آمار افراد بهبود یافته به نسبت افرادی که وارد دام اعتیاد می‌شوند، کمتر است.

او در ادامه گفت: حادثه کمپ لنگرود یک تلنگری است به تمامی افرادی که در این حوزه قدم برمی‌دارند، امروز ۳۲ نفر در آتش سوختند و همه مطلع شدند، اما سال‌هاست که جوانی و زندگی خیلی از افراد در کارتن خوابی و اعتیاد به دلیل راه‌های نادرست درمان می‌سوزد. یعنی افراد مصرف کننده ترجیح می‌دهند در سرما و گرما در خیابان‌ها بمانند، اما تن به ترک اجباری و فضا‌هایی که قفل و بست دارد نگذارند.

رجبی افزود: معتادان بیشتر از هر چیز نیازمند محبت درک و شفقت هستند نه اجبار و در‌های بسته؛ هیچ بیماری پشت در‌های بسته درمان نمی‌شود. ما سال‌هاست که برای معتادان کارتن خواب فعالیت می‌کنیم و در تمام این سال‌ها هیچ یک از مراکز ما درهایش بسته نبوده و تمامی افراد با میل خود در آنجا اقامت داشتند و بهبود یافته‌اند.

مدیرعامل جمعیت طلوع بی نام و نشان‌ها تاکید کرد: متاسفانه الگوی درمان در هر شهری متفاوت است و شاید به همین دلیل است که تعداد زیادی از افراد مصرف کننده به تهران پناه می‌آورند و در تهران درمان می‌شوند که شاید اگر در شهرهایشان روش‌های درست درمان انجام شود، از تعداد کارتن خواب‌ها و معتادان پایتخت هم کم شود.

رجبی در پایان گفت: امیدوارم هرگز شاهد چنین اتفاق‌هایی نباشیم و از همین اتفاق درس‌هایی که باید را بگیریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی