تیتر امروز

حسام سلامت:در حال تجربه جنگ داخلی هستیم/سرنوشت جنگ،می‌تواند آینده ما را تعریف کند/ جامعه چندبار به حاکمیت فرصت تغییر داد
گفت و گوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حسام سلامت:در حال تجربه جنگ داخلی هستیم/سرنوشت جنگ،می‌تواند آینده ما را تعریف کند/ جامعه چندبار به حاکمیت فرصت تغییر داد

"جامعه پلاس" عنوان برنامه جدیدی از دیدارنیوز است که ذیل این برنامه همه دغدغه‌های اجتماعی مانند زنان، محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی، مهاجرت، حاشیه نشینی و ..با حضور کارشناسان تحلیل و بررسی می‌شود.
امنیت مراکز هسته‌ای ایران ۱۰۰ درصد برقرار است/ هشدار درباره بیماری روانی در غزه
تنش میان ایران و اسرائیل پس از حمله تروریستی دمشق

امنیت مراکز هسته‌ای ایران ۱۰۰ درصد برقرار است/ هشدار درباره بیماری روانی در غزه

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران شنبه شب ۲۵ فروردین‌ماه حملات گسترده پهپادی و موشکی خود را به اسرائیل انجام...
شاخه‌های زیتون از میان زبانه‌های آتش
یادداشت اختصاصی دیدار؛ چالش ایران و اسرائیل از زاویه‌ای دیگر

شاخه‌های زیتون از میان زبانه‌های آتش

برخی حقایق، معادلات، ملاحظات، مراودات و هماهنگی‌های خاص بین‌المللی در میانه‌های آتش بین ایران و اسرائیل، جان مایه یادداشت اسفندیار عبداللهی است که آینده روابط ایران با آمریکا و اسرائیل را تصویر...

قیمت دلار و تاثیر سخنان نصرالله

قیمت دلار در آخرین معامله هفته گذشته در کانال ۵۲ هزار تومانی بسته شد. به نظر می‌رسد موضوع جنگ حماس و اسرائیل که به مهمترین مساله بازار‌های مالی در هفته‌های گذشته تبدیل شده، قرار است با تاثیر سخنرانی سیدحسن نصرالله ابعاد تازه‌ای به خود بگیرد.

کد خبر: ۱۵۷۹۹۱
۰۸:۲۶ - ۱۳ آبان ۱۴۰۲

قیمت دلار

دیدارنیوز: قیمت دلار در هفته دوم آبان با بازدهی مثبت به کار خود پایان داد. این اسکناس روز پنجشنبه وارد کانال ۵۲ هزار تومانی شد و با قیمت ۵۲ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد.

سیگنال خبر سخنرانی سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، از اواسط هفته گذشته روند افزایشی به قیمت دلار داده بود. بسیاری از معامله‌گران در انتظار این سخنرانی دست از مبادله کشیدند و ترجیح دادند در انتظار امروز و اثر سخنرانی مذکور بر بازار ارز باشند.

بررسی‌ها از بازار پشت خطی دلار، حکایت از دست بالای فروشندگان در شب گذشته دارد. متعاقب افت قیمت در بازار پشت خطی، برداشت معامله‌گران از سخنرانی روز گذشته دبیر کل حزب‌الله لبنان آرامش نسبی و عدم بالا گرفتن شعله‌های جنگ خاورمیانه است.

روز گذشته محور صحبت‌های سیدحسن نصرالله حول مشروعیت جنگ با اسرائیلی‌ها چرخید. به اعتقاد وی نبرد با صهیونیست‌ها در سطح اخلاقی و شرعی هیچ مشکلی ندارد و تاکید کرد که ممکن است حزب‌الله وارد نبرد کامل شود.

مطلب مرتبط:

نصرالله: غزه پیروز خواهد شد

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین از عراق و یمن که وارد کانون جنگ شده‌اند تشکر کرد و در خصوص ایران گفت: «ایران علنا از محور مقاومت حمایت می‌کند، ولی در طوفان‌الاقصی هیچ دخالتی نداشت.»

به نظر می‌رسد سیدحسن نصرالله علاوه بر اینکه پای ایران را از درگیری منطقه خاورمیانه بیرون کشید، سیاست میانه‌رو و متعادلی را در پیش گرفت؛ کما اینکه شب گذشته و بعد از پایان سخنرانی مذکور در بازار پشت خطی قیمت دلار هرات کمی پایین کشیده شد و افت قیمت نفت برنت را نیز در پی داشت.

این در حالی بود که روز پنجشنبه قیمت دلار در بازار‌های همسایه همانند دلار تهران افزایش داشت. در بازار هرات، دلار با رشد ۲۰۰ تومانی با قیمت ۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد. دلار سلیمانیه نیز با رشد ۷۰۰ تومانی با رقم ۵۲ هزار و ۵۰ تومان معامله شد.

قیمت نرخ‌های مختلف

گفتنی است، روز پنجشنبه ۱۱ آبان در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) اسکناس دلار با قیمت ۴۱ هزار و ۲۹۹ تومان عرضه شد و ۱۲ تومان رشد داشت. دلار حواله نیز با ۱۹ تومان افزایش با رقم ۳۷ هزار و ۵۴۵ تومان عرضه شد. همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

قیمت ارز‌های موثر

روز پنجشنبه اسکناس یورو با رقم ۵۵ هزار و ۶۱۳ تومان معامله شد. قیمت اسکناس یورو در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) با رقم ۴۳ هزار و ۵۱۸ تومان تعیین شد و ۳۱۳ تومان کاهش داشت. یوروی حواله نیز با رقم ۳۹ هزار و ۵۷۸ تومان قیمت‌گذاری شد و ۲۰ تومان افت داشت.

روز پنجشنبه درهم امارات با رشد ۱۵۰ تومانی با رقم ۱۴ هزار و ۲۷۰ تومان معامله شد. در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) حواله درهم با رقم ۱۰ هزار و ۲۲۳ تومان عرضه شد و رشد پنج تومانی داشت. اسکناس درهم نیز با همین مقدار افزایش با رقم ۱۱ هزار و ۲۴۵ تومان عرضه شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی