تیتر امروز

دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه
گزارش تحلیلی سینما/ اختصاصی دیدار

دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه

مسعود پیوسته روزنامه‌نگار، سینما و سیاست در ایران؛ رابطه و تاثیر و تاثرپذیری هر کدام از دیگری را مورد بررسی قرار داده است.
از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم
برنامه رکن سه با دکتر محمد علی وکیلی، نماینده مجلس دهم (قسمت دوم)

از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم

بحث ما با محمدعلی وکیلی، نماینده مردم تهران در مجلس دهم در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با برنامه رکن سه، پیرامون جمهوریت، اسلامیت، انتخابات و رعایت اخلاق در سیاست و دلایل انصرافش از ثبت نام در انتخابات...
آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!
گزارش دیدار از ناکارآمدی مدیران شهری در کنترل آلودگی هوا

آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!

موضوع آلودگی هوا و و تعطیلی پی‌در‌پی مدارس که هیچ نتیجه‌ای هم ندارد، نشان از ناتوانایی مدیران شهری به ویژه شهردار دارد که همین چند روز پیش گفته بود بساط ترافیک و آلودگی هوا را جمع می‌کند!
وزیر کشور خبر داد

تشکیل پرونده برای مقصرین فاجعه کمپ لنگرود

پس از فاجعه آتش سوزی در کمپ ترک اعتیاد لنگرود که جان ۳۲ نفر را گرفت، وزیر کشور از تشکیل پرونده برای مقصرین این حادثه مرگبار خبر داد.

کد خبر: ۱۵۷۹۹۰
۰۸:۲۱ - ۱۳ آبان ۱۴۰۲

تشکیل پرونده برای مقصرین فاجعه کمپ لنگرود

دیدارنیوز: وزیر کشور با اعلام این که در خصوص آتش سوزی در مجموعه کمپ ترک اعتیاد لنگرود دو نفر بازداشت شدند، گفت: پرونده‌ای در دادستانی برای مقصرین تشکیل شده که باید پاسخگو باشند.

احمد وحیدی شب گذشته، ۱۲ آبان ماه به همراه استاندار گیلان در حاشیه عیادت از مصدومان حادثه آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود که در بیمارستان ولایت رشت بستری هستند، با حادثه دیدگان و خانواده‌های آنان گفتگو کرد.

وی با بیان اینکه حادثه مذکور ۳۲ فوتی و ۱۷ مصدوم داشته است، اظهار کرد: دو نفر از مصدومان به صورت سرپایی بودند که ترخیص شدند و ۱۵ نفر در بیمارستان ولایت رشت بستری هستند؛ البته از این تعداد، دو نفر در آی. سی. یو بستری بوده و ۱۳ نفر دیگر به بخش آمده و توسط کادر درمان، در حال مداوا هستند.

وزیر کشور با اشاره به حضور خود در محل حادثه تلخ دیروز، خاطرنشان کرد: این حادثه بسیار جانگداز بوده و لذا امیدواریم برای دو مصدوم بدحال مشکلی پیش نیاید.

وحیدی، با بیان اینکه جلسه‌ای با حضور همه دست اندرکاران اعم از استاندار و دادستان و مدیرکل بهزیستی و... برگزار شد، عنوان کرد: در این جلسه ابعاد مختلف حادثه را برای مشخص شدن علت آتش سوزی بررسی کردیم.

وی با اشاره به برخی گمانه زنی‌ها درباره آتش گرفتن بخاری، اضافه کرد: عوامل دیگری هم مطرح شده که توسط پلیس آگاهی به دقت در حال بررسی است؛ همچنین پرونده‌ای در دادستانی برای مقصرین تشکیل شده که باید پاسخگو باشند.

وحیدی ادامه داد: خانواده‌های حادثه دیدگان را مطلع کردیم؛ البته افرادی که دچار سوختگی شده اند، باید هویتشان مشخص شود و پس از تعیین هویت، اطلاع رسانی لازم به خانواده‌ها انجام خواهد شد.

وی ضمن تسلیت مجدد به خانواده‌های جان باختگان، عنوان کرد: تخلفات احتمالی توسط دادستانی رسیدگی می‌شود، زیرا این مراکز باید در چارچوب‌های ابلاغی بهزیستی فعالیت کنند.

وزیر کشور، با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های آتش نشانی در چنین مراکزی، تصریح کرد: اگرچه افراد حادثه دیده دچار عارضه اعتیاد بودند، اما جهت درمان به کمپ آمده و امانت بودند و باید به خانواده هایشان باز می‌گشتند لذا باید کلیه دستورالعمل‌ها و مراقبت‌های ایمنی در کمپ مذکور اعمال می‌شد و در این راستا به هرگونه تخلف رسیدگی خواهیم کرد.

وی در پایان متذکر شد: مراکز ترک اعتیاد بخش خصوصی باید به مسئولیت خودشان عمل کنند که یکی از آن‌ها نظام ایمنی است و باید رعایت شود.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز، با اشاره حضور سریع آتش نشانان در محله حادثه و انجام عملیات اطفا، اضافه کرد: به دنبال این حادثه نیروی انتظامی و فوریت‌های پزشکی نیز در صحنه حاضر شدند و جهت انتقال حادثه دیدگان اقدام شد.

وی با اشاره به اهمیت پیشگیری از چنین حوادث ناگواری، خاطرنشان کرد: افرادی که مسئولیت دارند باید در چارچوب مقررات عمل کنند و لذا وظیفه ماست که نظارت‌ها را تقویت کنیم تا چنین حوادثی تکرار نشود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی