تیتر امروز

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم
بررسی موانع تولید در گفت‌وگو با مدیر عامل آریا چوب نفیس آفرینش+ویدیو

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم

موانع، مشکلات و کارشکنی‌های مسیر تولید از ثبت درخواست و اخذ پروانه تا وارد کردن سخت افزار و موضوع ترخیص آن در گمرکات ایران در گفت‌وگوی دیدار با یک کارآفرین.
گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف
چه کسی رئیس مجلس دوازدهم خواهد شد؟ دیدار گزارش می‌دهد:

گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف

محمدباقر قالیباف گرچه نفر اول انتخابات مجلس دوازدهم از تهران نشد، اما همچنان انتظار دارد که در مقام شیخ مکلای جریان اصولگرا، در جایگاه خود ابقا شود، گزینه‌های دیگری نیز برای ریاست بر مجلس مطرح...
آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار
دیدار نخستین برنامه از "پریسکوپ" را منتشر می‌کند

آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار

با توجه به طیف گسترده علاقه مندی‌ها در دهه‌های اخیر در زمینه‌های شغلی و به طبع سردرگمی و عدم آگاهی نسل نوجوان و جوان (نسل Z) نسبت به آینده، بازار کار، میزان درآمد، جایگاه شغلی و اجتماعی هر حرفه...

سمنان؛ پایتخت کتاب ایران

سمنان به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شد؛ این انتخاب به‌دلیل اهتمام حداکثری مجموعه مدیریتی فعالان شهری و مردمی و ارائه برنامه‌ها و طرح‌های خلاقانه است.

کد خبر: ۱۵۷۹۰۰
۱۸:۰۵ - ۰۹ آبان ۱۴۰۲

سمنان؛ پایتخت کتاب ایران

دیدارنیوز: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از انتخاب سمنان به عنوان پایتخت کتاب ایران خبر داد.

آیین انتخاب هشتمین پایتخت کتاب ایران و شهر‌های خلاق کتابخوانی با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و شهر «سمنان» به‌عنوان هشتمین پایتخت کتاب ایران معرفی شد.

مقرر شده به دلیل ویژگی‌های مهمی که پنج شهر اوز استان فارس، سمنان، سبزوار، شاهین شهر اصفهان و کرج به خود اختصاص داده‌اند طی مراسمی تقدیر به عمل آید. این پنج شهر واجد عناوینی به صورت انحصاری در برنامه پایتخت امسال شدند.

با توجه به ویژگی فعالیت‌های مردمی و مردم پایه بودن فعالیت‌ها، شهر اوز استان فارس در بین شهر‌های نامزد، شایسته تقدیر شناخته شد.

از حیث مدیریت شهری فعال در زمینه کتاب، و اختصاص حداکثری امکانات در اختیار نهادها، شهر «شاهین شهر» به‌عنوان مدیریت شهری فعال مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

از حیث تلاش برای ترویج گفتمان انقلاب اسلامی و معرفی کتاب خوب شهر سبزوار به‌عنوان شهر برتر مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

از حیث تلاش برای مهارت‌های کتابخوانی و طراحی برنامه‌های خلاق در حوزه مهارت‌های کتابخوانی شهر کرج واجد این ویژگی‌ها است و مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

شهر سمنان به‌دلیل اهتمام حداکثری مجموعه مدیریتی فعالان شهری و مردمی و ارائه برنامه‌ها و طرح‌های خلاقانه به‌عنوان پایتخت کتاب ایران در دوره پیش رو معرفی می‌شود.

محمد‌مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه انتخاب نهایی داوران پایتخت کتاب اظهار داشت: جشنواره انتخاب پایتخت کتاب با حضور ۱۵۰ شهر آغاز شد و با ارزیابی دقیق هیئت داوران به نتیجه رسید.

وی با بیان اینکه انتخاب این رویداد به این جهت بود که امکان بسیج منابع و امکانات برای نیل به هدف اصلی‌مان که همان افزایش سرانه مطالعه را محقق می‌کند، افزود: پیگیر موضوع توسعه کتابخانه‌های سیار هستیم و در همین زمینه اختصاص هزار وسیله نقلیه برای این امر هستیم.

وزیر ارشاد با بیان اینکه سال گذشته بحث خودکفایی کاغذ تحریر مطرح شد، امسال جشن خودکفایی را خواهیم گرفت، تصریح کرد: امسال تولید از ۵ هزارتن کاغذ به تولید ۸۰ هزار تن رسیده و ۱۵۵ میلیون جلد کتاب آموزش و پرورش با کاغذ ایرانی تولید شده‌است.

اسماعیلی با بیان اینکه نگاه اصلی در مجموعه دولت نگاه فرهنگی است و در حال حاضر تحقق زیرساخت‌های لازم جهت گسترس کتاب‌خانه‌ها را پیگیری می‌کنیم، اضافه کرد: راه‌اندازی فروشگاه‌های بزرگ باید در دستور کار قرار گرفته و حمایت‌های لازم صورت بگیرد.

‌در پایان این جلسه طبق نظر هیئت داوران شهر سمنان به عنوان پایتخت کتاب کشور انتخاب شد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی