تیتر امروز

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور
حاشیه‌های مراسم بدرقه پیکر مرحوم ابراهیم رئیسی؛ خیابان‌های فرعی منتهی به دانشگاه تهران

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور

گزارش میدانی و حاشیه نویسی متفاوت خبرنگار دیدارنیوز از مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و دیگر جانباختگان سانحه بالگرد، را بخوانید.
مراسم تشییع رئیس‌جمهور/ ورود پیکر شهید آل هاشم به تبریز/ ادای احترام پرسپولیسی‌ها به شهدا +عکس
حضور مقامات خارجی در تهران پس از سقوط دردناک بالگرد در آذربایجان شرقی (بروزرسانی می‌شود)

مراسم تشییع رئیس‌جمهور/ ورود پیکر شهید آل هاشم به تبریز/ ادای احترام پرسپولیسی‌ها به شهدا +عکس

روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه، بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه در آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و صبح روز دوشنبه رئیس جمعیت هلال احمر از پیدا شدن لاشه بالگرد...

سمنان؛ پایتخت کتاب ایران

سمنان به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شد؛ این انتخاب به‌دلیل اهتمام حداکثری مجموعه مدیریتی فعالان شهری و مردمی و ارائه برنامه‌ها و طرح‌های خلاقانه است.

کد خبر: ۱۵۷۹۰۰
۱۸:۰۵ - ۰۹ آبان ۱۴۰۲

سمنان؛ پایتخت کتاب ایران

دیدارنیوز: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از انتخاب سمنان به عنوان پایتخت کتاب ایران خبر داد.

آیین انتخاب هشتمین پایتخت کتاب ایران و شهر‌های خلاق کتابخوانی با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و شهر «سمنان» به‌عنوان هشتمین پایتخت کتاب ایران معرفی شد.

مقرر شده به دلیل ویژگی‌های مهمی که پنج شهر اوز استان فارس، سمنان، سبزوار، شاهین شهر اصفهان و کرج به خود اختصاص داده‌اند طی مراسمی تقدیر به عمل آید. این پنج شهر واجد عناوینی به صورت انحصاری در برنامه پایتخت امسال شدند.

با توجه به ویژگی فعالیت‌های مردمی و مردم پایه بودن فعالیت‌ها، شهر اوز استان فارس در بین شهر‌های نامزد، شایسته تقدیر شناخته شد.

از حیث مدیریت شهری فعال در زمینه کتاب، و اختصاص حداکثری امکانات در اختیار نهادها، شهر «شاهین شهر» به‌عنوان مدیریت شهری فعال مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

از حیث تلاش برای ترویج گفتمان انقلاب اسلامی و معرفی کتاب خوب شهر سبزوار به‌عنوان شهر برتر مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

از حیث تلاش برای مهارت‌های کتابخوانی و طراحی برنامه‌های خلاق در حوزه مهارت‌های کتابخوانی شهر کرج واجد این ویژگی‌ها است و مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

شهر سمنان به‌دلیل اهتمام حداکثری مجموعه مدیریتی فعالان شهری و مردمی و ارائه برنامه‌ها و طرح‌های خلاقانه به‌عنوان پایتخت کتاب ایران در دوره پیش رو معرفی می‌شود.

محمد‌مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه انتخاب نهایی داوران پایتخت کتاب اظهار داشت: جشنواره انتخاب پایتخت کتاب با حضور ۱۵۰ شهر آغاز شد و با ارزیابی دقیق هیئت داوران به نتیجه رسید.

وی با بیان اینکه انتخاب این رویداد به این جهت بود که امکان بسیج منابع و امکانات برای نیل به هدف اصلی‌مان که همان افزایش سرانه مطالعه را محقق می‌کند، افزود: پیگیر موضوع توسعه کتابخانه‌های سیار هستیم و در همین زمینه اختصاص هزار وسیله نقلیه برای این امر هستیم.

وزیر ارشاد با بیان اینکه سال گذشته بحث خودکفایی کاغذ تحریر مطرح شد، امسال جشن خودکفایی را خواهیم گرفت، تصریح کرد: امسال تولید از ۵ هزارتن کاغذ به تولید ۸۰ هزار تن رسیده و ۱۵۵ میلیون جلد کتاب آموزش و پرورش با کاغذ ایرانی تولید شده‌است.

اسماعیلی با بیان اینکه نگاه اصلی در مجموعه دولت نگاه فرهنگی است و در حال حاضر تحقق زیرساخت‌های لازم جهت گسترس کتاب‌خانه‌ها را پیگیری می‌کنیم، اضافه کرد: راه‌اندازی فروشگاه‌های بزرگ باید در دستور کار قرار گرفته و حمایت‌های لازم صورت بگیرد.

‌در پایان این جلسه طبق نظر هیئت داوران شهر سمنان به عنوان پایتخت کتاب کشور انتخاب شد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی