تیتر امروز

تقی‌پور: اتباع خارجی، در آمار بازماندگان از تحصیل نیستند/ آموزش‌‌و ‌پرورش باید سراغ موسسات مردم‌نهاد برود/ در آموزش استراتژی نداریم
عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور در گفت‌وگوی اختصاصی با دیدارنیوز:

تقی‌پور: اتباع خارجی، در آمار بازماندگان از تحصیل نیستند/ آموزش‌‌و ‌پرورش باید سراغ موسسات مردم‌نهاد برود/ در آموزش استراتژی نداریم

در یکی از سلسله گفت‌وگو‌های ویژه، دکتر اشکان تقی‌پور عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور مهمان دیدارنیوز بود؛ او دلایل و علت بالا رفتن آمار بازماندگان از تحصیل را به طور مفصل توضیح داد.
لرستانی‌ها مراقب باشند

هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی به نیمه غربی

زینب اکبری، معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی لرستان از ورود سامانه بارشی جدید به نیمه غربی کشور و صدور هشدار سطح زرد هواشناسی در این استان خبر داد و گفت: وقوع تندباد‌های لحظه‌ای، بارش‌های به‌شکل رگباری و رعدوبرق در لرستان پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر: ۱۵۷۸۳۶
۱۳:۵۱ - ۰۸ آبان ۱۴۰۲

هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی به نیمه غربی

دیدارنیوز: معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی لرستان از ورود سامانه بارشی جدید به نیمه غربی کشور و صدور هشدار سطح زرد هواشناسی در این استان خبر داد.

زینب اکبری، با اشاره به آخرین وضعیت هواشناسی لرستان، اظهار داشت: جو منطقه در روز دوشنبه آرام است، اما ابرناکی و افزایش سرعت وزش باد پدیده‌های غالب این استان است.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی جدیدی از فردا تا اوایل هفته آینده به نیمه غربی کشور وارد می‌شود، افزود: این سامانه نقاط مختلف لرستان را با شدت و ضعف تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی لرستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد هواشناسی در این استان، عنوان کرد: وقوع تندباد‌های لحظه‌ای، بارش‌های به‌شکل رگباری و رعدوبرق در لرستان پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه بارش‌هایی به شکل تگرگ و صاعقه همراه با ورود سامانه بارشی به لرستان پیش‌بینی می‌شود، بیان کرد: تقویت شرایط بارشی و بالابودن شاخص‌های ناپایداری در برخی نقاط منجر به رگباری بودن بارش‌ها می‌شود که وقوع مخاطراتی را به‌دنبال خواهد داشت.

اکبری گفت: اختلال در تردد، لغزندگی سطح جاده‌ها، ایجاد رواناب، آب‌گرفتگی معابر و احتمال سیلابی‌شدن مسیل‌ها و خشکه‌رود‌ها از مخاطرات سامانه بارشی جدید در لرستان است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی لرستان با اعلام احتمال خسارت به محصولات باغی و زراعی، ابراز کرد: مه‌آلودگی هوا منجر به کاهش میدان دید افقی می‌شود.

اکبری با اشاره به نحوۀ فعالیت سامانۀ بارشی جدید در لرستان، گفت: سامانه بارشی جدید تا اوایل هفته آینده بر روی جو این استان فعال است.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی