تیتر امروز

دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه
گزارش تحلیلی سینما/ اختصاصی دیدار

دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه

مسعود پیوسته روزنامه‌نگار، سینما و سیاست در ایران؛ رابطه و تاثیر و تاثرپذیری هر کدام از دیگری را مورد بررسی قرار داده است.
از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم
برنامه رکن سه با دکتر محمد علی وکیلی، نماینده مجلس دهم (قسمت دوم)

از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم

بحث ما با محمدعلی وکیلی، نماینده مردم تهران در مجلس دهم در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با برنامه رکن سه، پیرامون جمهوریت، اسلامیت، انتخابات و رعایت اخلاق در سیاست و دلایل انصرافش از ثبت نام در انتخابات...
آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!
گزارش دیدار از ناکارآمدی مدیران شهری در کنترل آلودگی هوا

آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!

موضوع آلودگی هوا و و تعطیلی پی‌در‌پی مدارس که هیچ نتیجه‌ای هم ندارد، نشان از ناتوانایی مدیران شهری به ویژه شهردار دارد که همین چند روز پیش گفته بود بساط ترافیک و آلودگی هوا را جمع می‌کند!
صباغیان، نماینده مجلس مطرح کرد

تیم اقتصادی «رئیسی» نتوانست در حد انتظار‌ها باشد

محمدرضا صباغیان، نماینده بافق با بیان اینکه مجلس یازدهم در بُعد نظارتی، کوتاهی می‌کند، گفت: تیم اقتصادی دولت رئیسی پس از گذشته ۲۶ ماه، نتوانست خود را خوب و در حد انتظار‌ها ثابت کند. اگر حوزه نظارت، دغدغه اصلی دولت‌مردان بود، هم تیم اقتصادی منسجم‌تر عمل می‌کرد و هم آثار مثبت کار‌ها برای مردمی که تحت فشار‌های اقتصادی هستند، نمایان‌تر می‌شد.

کد خبر: ۱۵۶۴۲۴
۱۰:۰۴ - ۰۷ مهر ۱۴۰۲

صباغیان

دیدارنیوز: محمدرضا صباغیان نماینده بافق می‌گوید: تیم اقتصادی دولت سیزدهم پس از گذشته ۲۶ ماه، نتوانست خود را خوب و در حد انتظار‌ها ثابت کند. اگر حوزه نظارت، دغدغه اصلی دولتمردان بود، هم تیم اقتصادی منسجم‌تر عمل می‌کرد و هم آثار مثبت کار‌ها برای مردمی که تحت فشار‌های اقتصادی هستند، نمایان‌تر می‌شد.

صباغیان، نماینده بافق در مجلس و عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها از عملکرد دولت سیزدهم در امور کشور انتقاد کرده است که در ادامه می‌توانید مهمترین بخش‌های این مصاحبه را بخوانید:

* شعار‌های دولت سیزدهم در ابتدای راه، شعار‌های خوب و درست بود و مردم هم به واسطه همین حرف‌ها، امیدشان بالا رفت، ولی چون کمتر کارِ دولت، کارِ کارشناسی و بیشتر نگاه‌ها انقلابی‌گری و کارِ احساسی بود، خروجی کار آن‌طور که انتظار می‌رفت، نشد. بخشی از عدم‌موفقیت دولت در تحقق شعارهایش، مربوط به انتصاباتی بود که صورت گرفت.

* بی‌توجهی دولت در عرصه نظارت، مشهود است. یکی از مهمترین ضعف‌های دولت سیزدهم این است که کمتر به ابعاد نظارتی توجه کرد که البته این نقص، به مجلس هم برمی‌گردد.

* در کشور، حدود ۱۰ دستگاه نظارتی وجود دارد. حال اگر تعداد نیرو‌های انسانی این ۱۰ دستگاه با حقوقی که این افراد می‌گیرند را بررسی کنید، می‌بینید که حقوق‌شان از دیگر بخش‌های دولتی کمتر است و این خود دلیل ضعف در سیستم نظارتی کشور شده است.

* دولت باید اهمیت نظارت در کشور را درک و برای بهبود در امور، سیستم‌های نظارتی را تقویت کند؛ یعنی در وهله اول دولت باید این اراده را داشته باشد. در ادامه برای موفقیت در این بخش، باید بدانند که با این حجم از نیروی انسانی و تخصیص منابع مالی، کار شدنی نیست و نبایستی از این دو مولفه مهم غافل شوند. اگر نظارت در صدر اولویت‌های دولت بیاید، خیلی از مشکلات کشور حل خواهد شد، موضوعی که هنوز شاهد آن نیستیم.

* تیم اقتصادی دولت سیزدهم پس از گذشته ۲۶ ماه، نتوانست خود را خوب و در حد انتظار‌ها ثابت کند. اگر حوزه نظارت، دغدغه اصلی دولت‌مردان بود، هم تیم اقتصادی منسجم‌تر عمل می‌کرد و هم آثار مثبت کار‌ها برای مردمی که تحت فشار‌های اقتصادی هستند، نمایان‌تر می‌شد.

* من نماینده مجلس هستم، اما به تشکیلات خودمان هم انتقاد دارم. مجلس باید بُعد نظارتی خود را قوی کند و نه تنها از وزرا که باید از شخص رییس جمهور هم سوال داشته باشد و او را در مقام پاسخگویی قرار دهد. متاسفانه مجلس یازدهم در بُعد نظارتی، کوتاهی می‌کند و حتماً باید در ماه‌های آتی دوران کاری‌اش، تغییر رویه دهد.

منبع: رویداد24
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی