تیتر امروز

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم
بررسی موانع تولید در گفت‌وگو با مدیر عامل آریا چوب نفیس آفرینش+ویدیو

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم

موانع، مشکلات و کارشکنی‌های مسیر تولید از ثبت درخواست و اخذ پروانه تا وارد کردن سخت افزار و موضوع ترخیص آن در گمرکات ایران در گفت‌وگوی دیدار با یک کارآفرین.
گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف
چه کسی رئیس مجلس دوازدهم خواهد شد؟ دیدار گزارش می‌دهد:

گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف

محمدباقر قالیباف گرچه نفر اول انتخابات مجلس دوازدهم از تهران نشد، اما همچنان انتظار دارد که در مقام شیخ مکلای جریان اصولگرا، در جایگاه خود ابقا شود، گزینه‌های دیگری نیز برای ریاست بر مجلس مطرح...
آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار
دیدار نخستین برنامه از "پریسکوپ" را منتشر می‌کند

آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار

با توجه به طیف گسترده علاقه مندی‌ها در دهه‌های اخیر در زمینه‌های شغلی و به طبع سردرگمی و عدم آگاهی نسل نوجوان و جوان (نسل Z) نسبت به آینده، بازار کار، میزان درآمد، جایگاه شغلی و اجتماعی هر حرفه...

«فصل شکار» مهمان سینماجوان می‌شود

سیزدهمین قسمت از برنامه تلویزیونی «سینماجوان» امروز شنبه ۱ مهرماه، با پخش فیلم کوتاه «فصل شکار» روانه شبکه مستند می‌شود.

کد خبر: ۱۵۶۱۳۳
۱۱:۲۷ - ۰۱ مهر ۱۴۰۲

«فصل شکار» مهمان سینماجوان تمی‌شود

دیدارنیوز: سیزدهمین قسمت از برنامه تلویزیونی «سینماجوان» با نمایش و بررسی فیلم کوتاه «فصل شکار» از شبکه مستند پخش می‌شود.

سینماجوان با محوریت پخش، تحلیل و بررسی فیلم‌های کوتاه سینمای ایران و با نگاهی آموزش محور به این مدیوم از سینما، به صورت مشترک توسط انجمن سینمای جوانان ایران و شبکه مستند سیما تولید شده است.

نمایش فیلم کوتاه «فصل شکار» به کارگردانی آرمین یوسف‌زاده، بخش اصلی برنامه این هفته سینماجوان است و نازنین چیت‌ساز مجری برنامه در گفتگو با کارگردان این فیلم کوتاه درباره تجربیات او در عرصه فیلمسازی سخن می‌گوید. در میز نقد و تحلیل برنامه نیز، وحید نامی در گفتگو با رامتین شهبازی به نقد و بررسی این اثر کوتاه می‌پردازند.

فیلم کوتاه «فصل شکار» به کارگردانی و نویسندگی آرمین یوسف‌زاده، نمایشی متفاوتی از تاثیرگذاری پدر بر پسرش در قالب یک فعالیت روزمره زندگی است. پدر خانواده برای امرار معاش همراه با پسرش به شکار می‌رود. گفت‌وگوی بین پدر و پسر بخش اصلی این فیلم است. این فیلم کوتاه در شمال ایران ساخته شده و تصاویر بکری از طبیعت زیبای شمال ایران و تجربه شکار در این منطقه را به نمایش گذاشته است.

در بخش دیگری از قسمت سیزدهم «سینماجوان»، سیدحسن حسینی با جدیدترین شماره از پرونده «ژانر‌های سینمایی» مقابل دوربین حاضر شده و چهارمین بخش از پرونده خود درخصوص ژانر جنایی را مورد بررسی قرار می‌دهد. همچنین در بخش معرفی آثار کوتاه دنیا، فیلم کوتاه «فرانکن وینی» به کارگردانی تیم برتون معرفی می‌شود.

همچنین در بخش داستان کوتاه، مروری بر داستانک‌های فلسفی: شماره چهارده با عنوان «آقای کوینر» صورت می‌گیرد. این داستان کوتاه اثری از برتولت برشت است.

برنامه «سینماجوان» به تهیه‌کنندگی فاطمه بوربور و اصغر احمدپور شنبه‌ها ساعت ۲۰ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود و بازپخش آن یکشنبه ساعت ۰۰:۰۰ و ۱۰ صبح است.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی