تیتر امروز

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید
گفت‌وگوی دیدار با رئیس و مدیر ترویجی بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران:

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید

ارائه یک آمار عجیب و غیرعلمی در مورد شیوع بیماری هاری در ایران، بحث‌برانگیز شده،در همین راستا دیدارنیوز گفت‌و‌گویی با دکتر امید مرادی و مجتبی طباطبایی، رئیس و مدیر ترویجی بیمارستان دامپزشکی تهران...
نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما
نماینده پیشین مجلس در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در برنامه رکن سه

نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما "نیشگون" نمی‌گیرد/ حکومت اسلامی جایگزین جمهوری شده/ انشاالله، در دیدارنیوز با تاجزاده مناظره می‌کنم

محمد نعیمی‌پور در دومین قسمت از گفت‌وگوی اختصاصی خود با دیدارنیوز روش‌ افرادی چون مصطفی تاجزاده و مهدی نصیری را ژورنالیستی و بی‌حاصل دانست و گفت: سیاستمدار باید روشی مستقل از سر و صدای رسانه‌ای...
کنعانی، سخنگوی وزیر خارجه خبر داد

آذربایجان قصدی برای حمله نظامی به ارمنستان ندارد

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ابرانی درباره تنش‌ها میان باکو و ایروان گفت: مقامات ارمنستان نسبت به احتمال درگیری جدید از سوی آذربایجان اظهار نگرانی کرده بودند، اما مقامات آذربایجان به ما پیام دادند که قصدی برای حمله نظامی ندارند.

کد خبر: ۱۵۵۵۷۳
۱۱:۵۲ - ۲۰ شهريور ۱۴۰۲

آذربایجان قصدی برای حمله نظامی به ارمنستان ندارد

دیدارنیوز: «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران داخلی و خارجی، درباره تنش‌ها میان باکو و ایروان گفت تهران با مقامات دو طرف در تماس است.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در آغاز نشست خبری هفتگی خود، در پاسخ به سوالی در مورد افزایش تنش‌ها بین جمهوری آذربایحان و ارمنستان گفت: با مقامات ارمنستان و آذربایجان در تماس هستیم. مقامات ارمنستان نسبت به احتمال درگیری جدید از سوی آذربایجان اظهار نگرانی کرده بودند، اما مقامات آذربایجان به ما پیام دادند که قصدی برای حمله نظامی ندارند.

کنعانی ادامه داد: بر اساس اظهارات مقامات آذربایجان، رفت‌وآمد‌های اخیر در منطقه مورد اشاره یک اقدام متعارف برای فصل زمستان است که رفت و آمد در آن مناطق در فصل زمستان سخت می‌شود.

ایران درباره امنیت مرز‌های مشترک با همسایگان شمالی حساس است

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران تاکید کرد: ایران نسبت به امنیت مرز‌های مشترک خود با همسایگان شمالی‌اش حساس است و تحولات در این منطقه را با جدیت دنبال می‌کند. اطمینان می‌دهیم که مرز‌های ایران، مرز‌های امنی است و ایران با اقتدار از امنیت مرز‌های خود حمایت و پاسداری می‌کند.

از میزبانی کریمانه دولت و ملت عراق از زائران اربعین تشکر می‌کنیم

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی درباره مراسم اربعین حسینی گفت: خدا را شکر کنگره جهانی اربعین در سال جاری با شکوه تمام و با برنامه‌ریزی خوبی انجام شد و در این جا بار دیگر از میزبانی کریمانه دولت و ملت عراق از زائران اربعین حسینی تشکر می‌کنیم.

کنعانی تاکید کرد: هماهنگی خوبی که بین مقامات دو کشور ایران و عراق برای برگزاری این راهپیمایی وجود داشت، مصداق بارز همکاری و هماهنگی سازنده بود که می‌توانیم آن را به دیگر حوزه‌ها نیز گسترش دهیم.

موعد اجرای توافق امنیتی ایران و عراق تمدید نمی‌شود

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی در مورد سفر اخیر «بافل طالبانی» رئیس حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق به ایران و ارتباط آن با توافق امنیتی ایران و عراق گفت: سفر این مقام از اقلیم کردستان عراق به ایران در چارچوب همکاری‌های مثبت و دوجانبه ایران و این منطقه است و هیچ ارتباطی با موعد اجرای توافق امنیتی ایران و عراق و چانه‌زنی برای تمدید موعد اجرای این توافق ندارد.

وی افزود: موعد اجرای این توافق امنیتی (۲۸ شهریور) تمدید نمی‌شود و ما این را به صراحت اعلام کرده‌ایم. اقدامات خوبی از سوی عراق برای اجرای این توافق انجام شده و نخست‌وزیر عراق نیز برای اجرای این توافق امنیتی تاکید کرده است.

آژانس نباید مورد سوءاستفاده برخی از کشور‌ها قرار بگیرد

دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوالی در ارتباط با آغاز نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از امروز (دوشنبه) و مطرح‌شدن موضوع ایران در این نشست، با اشاره به همکاری‌های ایران و آژانس گفت: امیدواریم که این نشست در یک قالب حرفه‌ای برگزار شود و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بتواند در یک قالب حرفه‌ای و به دور از فشار‌های سیاسی، ماموریت خود را انجام دهد.

وی تاکید کرد: آژانس یک سازمان حرفه‌ای و فنی است و نباید مورد استفاده و سوءاستفاده برخی از قدرت‌ها و کشور‌ها برای اعمال فشار به دیگر کشور‌ها قرار بگیرد.

موضوع تعرض به سفارت از سوی ما و دولت فرانسه در دست پیگیری است

کنعانی درباره تعرض به سفارت ایران در پاریس گفت: این اقدام را شدیدا محکوم می‌کنیم. این تعرض به بخش بیرونی درِ بخش کنسولی سفارت ایران صورت گرفته است. تعرض به بخش کنسولی یعنی تلاش برای اخلال در روند بخش کنسولی سفارت و تضییع حقوق شهروندانی است که برای دریافت خدمات کنسولی به طور روزانه به سفارت مراجعه می‌کنند.

وی افرود: ما مراتب اعتراض شدید خود را هم در تهران و هم در پاریس، طی یادداشت رسمی و طی دیدار‌های انجام شده به مقامات دولت فرانسه ابلاغ کردیم. سفیر فرانسه در تهران در گفت‌وگوی انجام شده با مدیرکل اروپای وزارت خارجه گفت این اقدام را شدیدا محکوم می‌کنیم و این موضوع توسط مقامات و جهات ذیربط دولت فرانسه در حال پیگیری است که هم هویت این افراد روشن شود و هم این افراد تحت تعقیب قرار بگیرند. موضوع از سوی ما و دولت فرانسه در دست پیگیری است. دولت فرانسه بر اساس کنوانسیون وین متعهد به تامین امنیت و پیگیری متعرضان است.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در مورد روند انتخاب سفیر جدید در فرانسه نیز گفت: روند اداری این موضوع در حال انجام است و امیدواریم که در آینده نزدیک روند اداری این موضوع تکمیل شود.

گفتگو‌های فنی ایران و کویت درباره میدان آرش در حال دنبال‌شدن است

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی در مورد میدان نفتی آرش و اختلافات ایران و کویت در این ارتباط و ادعای مطرح شده در بیانیه شورای همکاری خلیج فارس در این ارتباط که «ایران حقی از این میدان نفتی ندارد»، گفت: این یک موضوع فنی است و این موضوع در چارچوب گفتگو‌های فنی و کارشناسی بین ایران و کویت در حال دنبال‌شدن است.

وی با بیان این که حفظ حقوق کشور در عرصه‌های مختلف مورد توجه جمهوری اسلامی ایران است و در این ارتباط غفلت نمی‌کند. تاکید کرد: موضوعات حقوقی و فنی ماهیت خود را دارند و طرح این مسائل در فضای رسانه‌ای کمک‌کننده نیست.

احتمال انجام گفتگو‌های جدید درباره رفع تحریم‌ها وجود دارد

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی در مورد مذاکرات رفع تحریم‌ها و این‌که آیا انجام این مذاکرات منوط به اجرای مبادله زندانیان و آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران است و یا اینکه همچنان در حال انجام است، تصریح کرد: مسیر مذاکره و گفتگو بسته نیست و کانال‌های ارتباطی و تبادل پیام‌ها با واسطه همچنان باقی است.

وی با تاکید بر این که «انجام مذاکرات جدید منتفی نیست و ایران همواره تاکید کرده که از مسیر مذاکره و دیپلماسی برای تامین حقوق ملت ایران و رفع تحریم‌های ظالمانه استفاده می‌کند»، گفت: همواره از ابتکارات در این زمینه استقبال کرده‌ایم. مسیر مذاکره بسته نیست و احتمالا انجام گفتگو‌های جدید دور از ذهن نیست. احتمال انجام گفتگو‌های جدید با واسطه وجود دارد.

حضور نیرو‌های نظامی بیگانه در منطقه را مخل امنیت و ثبات می‌دانیم

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنان در مورد مانور مشترک نظامی آمریکا و ارمنستان نیز گفت: ما حضور نیرو‌های نظامی بیگانه در منطقه را مخل امنیت و ثبات می‌دانیم. ما بار‌ها تاکید کرده‌ایم که امنیت در منطقه باید توسط کشور‌های منطقه تامین شود.

وی افزود: نیرو‌های نظامی آمریکا هیچ‌گاه به‌دنبال ایجاد امنیت در منطقه نبوده‌اند و هر کجا که حضور پیدا کرده‌اند نه تنها باعث ایجاد امنیت نشده‌اند بلکه بی‌ثباتی را افزایش داده‌اند. انتظار داریم که کشور‌های منطقه به سازوکار‌های منطقه‌ای توجه داشته باشند و برای حل اختلافات مرزی خود به چارچوب‌های دو جانبه و یا منطقه‌ای توجه کنند.

ایران هیچ‌گونه اظهارنظر غیراصولی و مغایر با تمامیت ارضی خود را بر نمی‌تابد

سخنگوی دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که در مورد بیانیه مشترک ژاپن و کشور‌های عربی و ادعای مطرح شده در آن در ارتباط با جزایر سه‌گانه ایرانی و این‌که آیا غیر از موضع گیری رسانه‌ای، ایران اعتراض خود به دولت ژاپن را به خاطر ادعای مطرح شده در این بیانیه اعلام کرده است، گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با این جزایر همیشه ایرانی، روشن است و ایران هیچ‌گونه اظهارنظر غیراصولی و مغایر با تمامیت ارضی خود را بر نمی‌تابد و واکنش لازم در این ارتباط نشان داده شده است.

هفته گذشته گفتگو‌های جدیدی درباره زندانیان ایرانی در ترکیه انجام شد

کنعانی همچنین با اشاره به گفتگو‌های کنسولی و قضایی اخیر میان ایران و ترکیه در مورد زندانیان ایرانی در این کشور گفت: پیش از این نیز گفتگو‌های دوجانبه انجام شده است. هفته گذشته نیز گفتگو‌های جدیدی انجام شد. در حال حاضر اطلاع دقیقی از نتایج گفتگو‌های اخیر انجام شده ندارم و ان‌شاالله پس از اطلاع از نتایج این گفتگو، در این مورد اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

حضور اسرائیل در مجامع منطقه‌ای مخل اهداف برای همکاری‌های چندجانبه است

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در ارتباط با اخبار منتشر شده مبنی بر حضور هیاتی از اسرائیل در نشست یونسکو در عربستان و واکنش ایران به این موضوع و اینکه آیا ایران در ارتباط با روابط برخی از کشور‌های عربی و اسلامی با اسرائیل با این کشور‌ها گفت‌وگویی انجام داده است یا خیر، گفت: ماهیت جعلی و غیرمشروع اسرائیل برای همگان روشن و واضح است و حضور اسرائیل در مجامع منطقه‌ای مخل اهداف و اصول تعریف شده برای همکاری‌های چندجانبه است.

وی با بیان اینکه ما در نشست‌های دو جانبه و چندجانبه خود با مقامات کشور‌های اسلامی و عربی دیدگاه‌های خود را در ارتباط با اسرائیل و ماهیت این رژیم و مخاطرات ناشی از حضور این رژیم در سازمان‌های منطقه‌ای اعلام کرده‌ایم، گفت: دیدگاه‌های خود را در این ارتباط به صورت روشن به مقامات سعودی در تهران و ریاض اعلام کرده‌ایم.

در برابر هر اقدام غیرسازنده غرب، اقدام مناسب را انجام دهیم

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وزیر دفاع به تازگی در اظهار نظری اعلام کرده که تحریم‌های تسلیحاتی ایران در مهر کاملا برداشته می‌شود و انتظار ایران از کشور‌های اروپایی و عضو برجام برای انجام تعهداتشان در این زمینه چیست، گفت: در ارتباط با رفع تحریم‌ها انتظار جمهوری اسلامی ایران این است که کشور‌های عضو برجام در چهارچوب برجام به تعهد خود در این زمینه عمل کنند.

وی گفت: ما بار‌ها اعلام کرده‌ایم که در برابر هر اقدام غیر سازنده این حق را برای خود قائلیم که اقدام مناسب را انجام دهیم. ما متناسب با هر اقدامی اقدام مناسب و لازم را انجام می‌دهیم و برای تامین حقوق خود از کسی اجازه نمی‌گیریم.

مانعی برای پیگیری موضوع حج عمره وجود ندارد

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به این سوال که با توجه به استقرار سفرای ایران و عربستان در ریاض و تهران آیا این احتمال وجود دارد که در آینده نزدیک شاهد اعزام حجاج ایرانی به عربستان برای شرکت در حج عمره باشیم و آیا در این ارتباط گفتگو و رایزنی بین مقامات تهران و ریاض انجام شده است، گفت: موضوع حج عمره در گفتگو‌های دو جانبه مقامات ایران و عربستان در تهران و ریاض مطرح شده است و در این مورد رایزنی صورت گرفته است.

کنعانی تاکید کرد: انجام این کار از نظر اجرایی نیازمند گفتگو‌ها بین حوزه‌های ذیربط دو کشور از جمله سازمان حج و زیارت تهران و طرف سعودی در این ارتباط است.

او افزود: مانعی برای پیگیری این موضوع وجود ندارد و این مسئله مورد توجه و اهتمام وزارت خارجه و سازمان حج و زیارت است و کار در این زمینه دنبال می‌شود.

دولت انگلیس باید پاسخگوی اقدامات ضدایرانی خود باشد

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با اخبار منتشر شده مبنی بر دیدار تعدادی از روزنامه‌نگاران ضدانقلاب با وزیر اطلاعات اسرائیل در لندن تاکید کرد: ما بار‌ها اعلام کرده‌ایم که در دامن زدن به اغتشاشات و بی‌ثباتی در ایران از جمله در سال گذشته طرف‌های مختلف در خارج از کشور ایفای نقش کرده‌اند و این موضوع را بار‌ها اعلام کرده‌ایم که در نقش‌آفرینی برخی از طرف‌های اروپایی و آمریکایی و همچنین اسرائیلی در دامن زدن به اغتشاشات سال گذشته در ایران تردیدی وجود ندارد. البته آن‌ها این موضوع را تکذیب کرده‌اند؛ در حالی‌که مدارک روشنی در این ارتباط وجود دارد.

سخنگوی وزارت خارجه ادامه داد: نشست اخیر وزیر اطلاعات اسرائیل با افراد مورد اشاره و حمایت مالی آمریکا از این نشست تنها گوشه‌ای از یک ماجرای بزرگتر است که در طول یک سال گذشته شاهد آن بودیم.

وی همچنین به اظهارات اخیر وزیر اطلاعات مبنی بر کشف و خنثی سازی ۴۰۰ بمب اشاره کرد و گفت: وزیر اطلاعات اعلام کردند که تروریست‌ها ۴۰ بمب را برای انجام عملیات در ایام محرم طراحی کرده بودند و این‌ها بخش کوچکی از طراحی‌های تروریست‌ها و حامیان آن‌ها برای ایجاد بی ثباتی در ایران است.

کنعانی افزود: وزیر اطلاعات اعلام کرده‌اند که تعداد زیادی سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه اقدام به برگزاری جلسات و میزگرد‌های متعددی در کشور‌های مختلف برای دامن زدن به ناآرامی‌ها در ایران کرده‌اند و بیش از ۲۰۰ رسانه برای حمایت از دامن زدن به اغتشاشات و آموزش اغتشاشگران اقدام کرده‌اند. این‌ها وجهی دیگر از اقدامات صورت گرفته از سوی برخی از کشور‌های اروپایی، آمریکایی و اسرائیل برای ایجاد ناامنی در ایران است.

سخنگوی وزارت خارجه با تشکر از وزارت اطلاعات و دستگاه‌های امنیتی کشور جهت ایجاد امنیت در کشور و خنثی سازی تلاش‌های بیگانگان برای ایجاد بی‌ثباتی در کشور گفت: نشست مورد اشاره نمونه دیگری از نقش آفرینی اسرائیل جهت دامن زدن به بی ثباتی در ایران است و دولت لندن نیز باید پاسخ بدهد و از آن‌ها توضیح خواسته‌ایم و آن‌ها باید برای میزبانی از چنین جلساتی پاسخگو باشند.

اسرائیل بار‌ها طعم ضرب‌شست‌های ایران را چشیده است

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اظهارات اخیر رئیس موساد علیه مقامات ایران و تهدید وی مبنی بر ترور این افراد گفت: بیان این‌گونه موضع‌گیری صریح و واضح و اعلام قصد و اراده مبنی بر اینکه مقامات رسمی کشور دیگری را مورد ترور قرار می‌دهیم، بیانگر ذات و ماهیت این رژیم تروریستی است. این رژیم جعلی و غاصب نشان داده که در استفاده از ترور و شیوه‌های تروریستی برای دسترسی به منافع نامشروع خود غفلت نمی‌کند.

کنعانی در ادامه گفت: این رژیم غلط می‌کند چنین اقدامی انجام دهد. ایران اثبات کرده که در تامین امنیت خود و در پاسخ به هرگونه تعرض احمقانه نسبت به هیچ طرفی از جمله اسرائیل مسامحه نخواهد کرد. این رژیم بار‌ها سیلی‌ها و ضرب شست‌های ایران را تجربه کرده و طعم آن را چشیده است. ایران نسبت به پاسخ به هرگونه اقدام احمقانه‌ای تردید نخواهد کرد.

ایران با این دارایی‌های رفع انسداد شده، می‌تواند تمامی کالا‌های غیرتحریمی را خریداری کند

کنعانی در ادامه این نشست یک ساعته که در محل وزارت امور خارجه برگزار شد، در پاسخ به سوال دیگری درباره گزارش روز گذشته خبرگزاری انگلیسی رویترز در مورد ارسال پول‌های بلوکه‌شده ایران از کره جنوبی به قطر در هفته آینده و بحث تبادل زندانیان و گزارش برخی رسانه‌ها درباره نحوه مصرف این دارایی‌ها تاکید کرد: موضوع رفع انسداد از دارایی‌های مالی ایران و موضوع تبادل زندانیان دو موضوع جدا از هم هستند و ماهیت آن‌ها متفاوت است.

او در این ارتباط توضیح داد: در موضوع تبادل زندانیان همواره اعلام کرده‌ایم که با توجه به ماهیت انسانی موضوع، آمادگی داریم بحث تبادل زندانیان را انجام دهیم و این موضوع مدت‌ها قبل می‌توانست رخ دهد اگر طرف آمریکایی همکاری می‌کرد و این را به موضوعات دیگر از جمله برجام ارتباط نمی‌داد.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران با بیان این که خوشبین هستیم که موضوع تبادل زندانیان بر مبنای تفاهمی که انجام شده ان‌شاءالله در آینده کوتاه نزدیک اجرایی و عملیاتی شود، گفت: در مورد رفع انسداد مالی و وصول دارایی‌های مالی ایران نیز بر اساس تفاهم صورت گرفته و روند اقداماتی که تا اکنون شاهد بودیم، امیدواریم طی روز‌های آینده این انتقال به صورت کامل انجام گیرد و جمهوری اسلامی ایران به دارایی‌های خودش به صورت کامل دسترسی پیدا کند.

کنعانی در مورد نحوه مصرف این دارایی‌ها توسط ایران نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران با این دارایی‌ها و منابع مالی رفع انسداد شده، می‌تواند تمامی کالا‌های غیرتحریمی را خریداری کرده و از آن به صورت کامل استفاده کند. این مبتنی بر تفاهم صورت گرفته است و هیچ ارتباطی با موضوعات دیگری تحت عنوان غذا و دارو ندارد و اظهارات رسانه‌ای از این دست فاقد هرگونه ارزش است.

ما با اتحادیه اروپا موضوعات مختلفی را برای گفتگو و تبادل‌نظر داریم

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین درباره هدف سفر روز گذشته نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور خلیج فارس به تهران و اینکه آیا وی حامل ابتکاری از سوی اتحادیه اروپا بوده است، با توجه به سخنان وزیر امور خارجه در جریان دیداری که این دیپلمات اروپایی با امیر عبداللهیان داشت، گفت: ایشان نماینده ویژه اتحادیه اروپا در حوزه خلیج فارس بود و تازه منصوب شده است و در چارچوب ماموریت خود اظهار تمایل کرد به جمهوری اسلامی ایران سفر کند.

کنعانی با تاکید بر این که ما با اتحادیه اروپا موضوعات مختلفی را برای گفتگو و تبادل‌نظر داریم، گفت: طبیعتا موضوعات دوجانبه و مرتبط با روابط با کشور‌های اروپایی است. ما همواره تأکید کرده‌ایم که به مشورت و همکاری توأم با احترام و منافع متقابل با اتحادیه اروپا و با کشور‌های اروپایی علاقه‌مند هستیم، اما بدیهی است روابط باید مبتنی بر احترام متقابل، منافع مشترک و عدم مداخله در امور داخلی و منطقه‌ای کشور‌ها باشد.

کنعانی تاکید کرد: گفتگو‌های خوبی دیروز در تهران انجام شد و ایشان با آقای باقری معاون سیاسی وزیر خارجه و آقای امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ارتباط با موضوعات مختلف رایزنی و گفتگو کردند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی