تیتر امروز

از چشم جهان (۱۶۰)

"بیمارستان‌ها، قلتگاه کودکان اوکراینی"

ارتش روسیه در هشتم ژولای به یک بیمارستان کودکان اوکراین که خدمات تخصصی درمان سرطان و دیگر امراض ارائه می‌کند، حمله کرد. من به این بیمارستان رفتم تا ببینم چه اتفاقی رخ داده است.
انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
باخت به ژاپن و پایان یک همکاری

تبعات یک شکست؛ «فلیک» اخراج شد

پس از شکست سنگین تیم ملی آلمان برابر ژاپن، فدراسیون فوتبال این کشور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد هانسی فلیک از سرمربی‌گری ژرمن‌ها اخراج شده است.

کد خبر: ۱۵۵۵۴۲
۱۹:۲۰ - ۱۹ شهريور ۱۴۰۲

تبعات یک شکست؛ «فلیک» اخراج شد

دیدارنیوز: شکست سنگین تیم ملی فوتبال آلمان در دیدار دیشب _شنبه) مقابل ژاپن اولین قربانی را گرفت و با تایید فدراسیون آلمان هانسی فلیک سرمربی این تیم اخراج شد.

این در حالی است که حتی بعد از فاجعه دیشب و شکست ۴-۱ آلمان مقابل ژاپن هانسی فلیک همچنان به ادامه حضورش در مانشافت مطمئن بود و گفت خودش را مربی مناسب آلمان می‌داند. همان آلمانی که ماه‌هاست در بحران به سر می‌برد! اما فدراسیون فوتبال آلمان نظر دیگری داشت و دقایقی پیش رسما اعلام کرد هانسی فلیک ۵۸ ساله از این لحظه دیگر هیچ سمتی در تیم ملی این کشور ندارد.

امروز به درخواست برند نوین‌دورف، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان، جلسه مجمع این فدراسیون تشکیل شد و تصمیم به برکناری فلیک گرفت. علاوه بر او دو مربی تیم ملی مارکوس زورگ و دنی رول هم از سمت‌هایشان برکنار شدند.

در بیانیه فدراسیون فوتبال آلمان چنین آمده است: "کمیته‌های مربوطه در فدراسیون فوتبال تصمیم گرفتند که تیم ملی مردان بزرگسال آلمان بعد از نتایج ناامیدکننده اخیر نیاز به انگیزه جدیدی دارد. ما با توجه به اینکه رقابت‌های قهرمانی اروپا در کشور خودمان برگزار می‌شود نیاز به روحیه جدید، خوش‌بینی و اعتماد به نفس داریم. این تصمیم برای من شخصا یکی از سخت‌ترین تصمیم‌های دوران مسئولیتم بود. چرا که هانسی فلیک و دستیارانش را به عنوان کارشناسان برجسته فوتبال و انسان‌هایی برجسته تحسین می‌کنم. ولی موفقیت ورزشی برای فدراسیون فوتبال در اولویت اول است. برای همین چاره‌ای جز گرفتن این تصمیم نبود".

رودی فولر، ولف و واگنر به صورت موقت روی نیمکت آلمان

سه‌شنبه هفته آینده تیم ملی آلمان در یک دیدار دوستانه دیگر در شهر دورتموند میزبان فرانسه خواهد بود. در این بازی رودی فولر به عنوان سرمربی موقت و هانس ولف و ساندرو واگنر به عنوان دستیاران او روی نیمکت می‌نشینند. هدف فدراسیون این است که جانشین اصلی فلیک را هر چه زودتر معرفی کند.

بعد از حذف زودهنگام آلمان از جام جهانی قطر، هانسی فلیک تلاشش را کرد تا شرایط را برای مانشافت تغییر دهد. اما بعد از پیروزی ۲-۰ مقابل پرو در شروع سال جدید ملی تیم او در پنج بازی متوالی نتوانست به پیروزی دست پیدا کند. مانشافت بعد از تساوی ۳-۳ مقابل اوکراین چهار باخت پیاپی به دست آورد که بازی دیشب سنگین‌ترین آن‌ها بود. آلمان مقابل بلژیک ۳-۲ شکست خورد، ۱-۰ به لهستان باخت، ۲-۰ بازی را مقابل کلمبیا واگذار کرد و دیشب مقابل ژاپن با نتیجه ۴-۱ در هم کوبیده شد.

رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ کمتر از یک سال دیگر در آلمان برگزار می‌شود. هر مربی‌ای که جانیشن هانسی فلیک بشود با توجه به جو منفی ایجاد شده حول این تیم و رقابت بزرگی که در پیش است کار بسیار دشواری در پیش خواهد داشت. رسانه‌های آلمانی می‌گویند به احتمال قریب به یقین جانشین فلیک در تیم ملی آلمان کسی جز یولیان ناگلزمان نخواهد بود.

منبع: ورزش 3
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی