تیتر امروز

آسیب شناسی مناسک حسینی
یادداشت اختصاصی دیدار به قلم محمد منصورنژاد، پژوهشگر دینی

آسیب شناسی مناسک حسینی

محمد منصورنژاد، محقق و دین پژوه در یادداشتی تحلیلی، مناسک و عزاداری محرم را مورد آسیب‌شناسی قرار داده است.
از چشم جهان (۱۶۰)

"بیمارستان‌ها، قلتگاه کودکان اوکراینی"

ارتش روسیه در هشتم ژولای به یک بیمارستان کودکان اوکراین که خدمات تخصصی درمان سرطان و دیگر امراض ارائه می‌کند، حمله کرد. من به این بیمارستان رفتم تا ببینم چه اتفاقی رخ داده است.
انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.

برنده نوبل «روسیه» را به چالش می‌کشد

دمیتری موراتوف، روزنامه‌نگار روس و برنده جایزه صلح نوبل در نظر دارد تصمیم مقام‌های کشورش که او را «عامل خارجی» معرفی کرده‌اند از نظر حقوقی به چالش بکشد.

کد خبر: ۱۵۵۳۰۵
۰۸:۵۹ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۲

برنده نوبل «روسیه» را به چالش می‌کشد

دیدارنیوز: روزنامه «نوایا گازتا» که دمیتری موراتوف سردبیری آن را برعهده دارد روز دوشنبه این خبر را اعلام کرد. وزارت دادگستری روسیه روز جمعه نام او را به فهرست اسامی افرادی که دولت روسیه آن‌ها را «عامل خارجی» می‌داند اضافه کرد.

دمیتری موراتوف در سال ۲۰۲۱ برنده جایزه صلح نوبل شد. «نوایا گازتا» گزارش داده است که دمیتری موراتوف موقتا از سردبیری این روزنامه کناره‌گیری خواهد کرد تا تصمیم وزارت دادگستری روسیه را از نظر حقوقی به چالش بکشد.

سرگئی سوکولوف در این مدت سردبیری روزنامه «نوایا گازتا» را برعهده خواهد داشت. آنا پولیتکوفسکایا، روزنامه‌نگار مشهور روس که در سال ۲۰۰۶ در ساختمان محل زندگی خود در مسکو به قتل رسید در همین روزنامه قلم می‌زد.

مخالفان ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه معتقدند که او و دیگر مقام‌های این کشور در قتل آنا پولیتکوفسکایا نقش داشتند.

روزنامه «نوایا گازتا» در شماره روز دوشنبه خود تاکید کرده که دمیتری موراتوف به دلیل عقاید و نظراتش توسط مقام‌های روسیه مورد هدف قرار گرفته است. این روزنامه منتقد دولت روسیه با اشاره به تضمین آزادی عقاید و آزادی بیان در قانون اساسی این کشور تصمیم مقام‌ها مبنی بر معرفی دمیتری موراتوف به عنوان «عامل خارجی» را خلاف قانون اساسی دانسته است.

وزارت دادگستری روسیه از زمان آغاز تهاجم نظامی این کشور به اوکراین به شکل قابل توجهی بر تعداد افراد و گروه‌هایی که به عنوان «عامل خارجی» معرفی می‌شوند، افزوده است. افراد یا گروه‌هایی که به طور علنی از جنگ در اوکراین انتقاد کنند یا آن را زیر سوال ببرند، از سوی این وزارتخانه به فهرست «عاملان خارجی» اضافه می‌شوند.

فعالیت این افراد و گروه‌ها به شکل محسوسی پس از تصمیم وزارت دادگستری با محدودیت بیشتری مواجه می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی