تیتر امروز

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید
گفت‌وگوی دیدار با رئیس و مدیر ترویجی بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران:

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید

ارائه یک آمار عجیب و غیرعلمی در مورد شیوع بیماری هاری در ایران، بحث‌برانگیز شده،در همین راستا دیدارنیوز گفت‌و‌گویی با دکتر امید مرادی و مجتبی طباطبایی، رئیس و مدیر ترویجی بیمارستان دامپزشکی تهران...
نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما
نماینده پیشین مجلس در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در برنامه رکن سه

نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما "نیشگون" نمی‌گیرد/ حکومت اسلامی جایگزین جمهوری شده/ انشاالله، در دیدارنیوز با تاجزاده مناظره می‌کنم

محمد نعیمی‌پور در دومین قسمت از گفت‌وگوی اختصاصی خود با دیدارنیوز روش‌ افرادی چون مصطفی تاجزاده و مهدی نصیری را ژورنالیستی و بی‌حاصل دانست و گفت: سیاستمدار باید روشی مستقل از سر و صدای رسانه‌ای...
تکواندو آسیا - لبنان

دختران ایران در آستانه قهرمانی

دختران تکواندو ایران با کسب دو طلا و یک نقره دیگر، در فاصله یک روز به پایان مسابقات قهرمانی آسیا در آستانه کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها قرار گرفتند.

کد خبر: ۱۵۵۲۳۳
۰۸:۵۹ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۲

تکواندو

دیدارنیوز: دختران شایسته کشورمان با کسب دو طلا و یک نقره دیگر، جمع مدال‌های خود را به عدد ۶ رسانده و در فاصله یک روز به پایان مسابقات قهرمانی آسیا در آستانه کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها قرار گرفتند.

به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، دوازدهمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا یکشنبه ۱۲ شهریور ماه در بیروت لبنان با حضور ۶ نماینده کشورمان پیگیری شد که در نهایت سوگند شیری و فرشته فتحی طلا گرفتند و روژان گودرزی به نشان نقره دست یافت.

در وزن ۴۹- کیلوگرم دختران، روژان گودرزی در دیدار نخست «شولی» از لبنان را ۲ بر صفر شکست داد. وی در مرحله یک چهارم نهایی «تاچیانا منگین» از فیلیپین را در دو راند متوالی از پیش رو برداشت و در نیمه نهایی نیز «ژیائو یانگ» از چین را ۲ بر یک مغلوب کرد و به دیدار پایانی قدم گذاشت. ملی پوش کشورمان در فینال به نماینده تایلند باخت و نقره گرفت. حریف گودرزی در فینال دارنده مدال طلای رقابت‌های جهانی بلغارستان بود.

در وزن ۴۴- کیلوگرم، سوگند شیری در دیدار نخست به مصاف «آلتانشاگی» از مغولستان رفت و ۲ بر صفر برنده شد. او در مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی به ترتیب «تایرووا» از قزاقستان و «هوانگ چینگ» از چین تایپه را به ترتیب با نتایج ۲ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار پایانی راه یافت. شیری در فینال مقابل حریفی از تایلند در دو راند پیروز شد و به نشان طلا دست یافت.

در وزن ۶۹- کیلوگرم، فرشته فتحی پس از یک دور استراحت، «نامگونگ» از کره جنوبی را ۲ بر صفر از پیش رو برداشت. ملی پوش کشورمان در نیمه نهایی و پیکار با «وانگ» از چین تایپه در دو راند پیروز از زمین مبارزه خارج شد و گام به دیدار پایانی گذاشت. فتحی در فینال برابر نماینده چین در حالی که راند اول را به حریف واگذار کرده بود، دو راند بعدی را به سود خود خاتمه داد و به نشان طلا دست یافت. فتحی در دیدار پایانی از ناحیه دست دچار آسیب دیدگی شده بود و با وجود مصدومیت موفق به کسب مدال طلا شد. همچنین، حریف فتحی دارنده مدال برنز رقابت‌های جهانی بلغارستان بود.

اما در گروه پسران و در وزن ۵۵- کیلوگرم، محمدپارسا تیلانی بعد از یک دور استراحت، «علی سیامند» از عراق را با نتیجه ۲ بر صفر از پیش رو برداشت. ملی پوش کشورمان در یک چهارم نهایی رو در روی «لی چی» از چین تایپه قرار گرفت و با قبول شکست ۲ بر صفر مقابل این تکواندوکار از دور رقابت‌ها حذف شد.

در اوزان ۵۱- و ۷۸- کیلوگرم هم سینا محترمی و امیررضا غلامی نمایندگان کشورمان بودند که با قبول شکست برابر حریفانی از ازبکستان و کره جنوبی خداحافظی زود هنگامی با مسابقات داشتند.

تیم ملی تکواندو کشورمان تا اینجای کار موفق به کسب ۶ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز شده است. سوگند شیری، فرشته فتحی، غزال هوشمند، نیوشا شادلو، امیرمحمد رحمانی راد و سید محمدمتین حسینی شش مدال طلا، مهدی رزمیان و روژان گودرزی دو مدال نقره، پرنیان نوری و سینا رضا علیزاده هم دو برنز کسب کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی