تیتر امروز

آسیب شناسی مناسک حسینی
دیدگاه محمد منصورنژاد، پژوهشگر دینی درباره مناسک حسینی

آسیب شناسی مناسک حسینی

محمد منصورنژاد، محقق و دین پژوه در یادداشتی تحلیلی، مناسک و عزاداری محرم را مورد آسیب‌شناسی قرار داده است.
از چشم جهان (۱۶۰)

"بیمارستان‌ها، قلتگاه کودکان اوکراینی"

ارتش روسیه در هشتم ژولای به یک بیمارستان کودکان اوکراین که خدمات تخصصی درمان سرطان و دیگر امراض ارائه می‌کند، حمله کرد. من به این بیمارستان رفتم تا ببینم چه اتفاقی رخ داده است.
انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
آه از آن ۶ ثانیه پایانی ..

ایران ۶۹ - ۷۱ ساحل‌عاج؛ بازی برده را باختیم

تیم ملی بسکتبال مردان کشورمان در ۶ ثانیه پایانی مصاف سخت و نزدیک با ساحل‌عاج برتری خود را از دست داد و دومین باخت را در جام جهانی ۲۰۲۳ پذیرفت؛ نتیجه‌ای که می‌توانست با برد همراه باشد، اما از دست دادن توپ‌ها و خطا‌های زیاد بازیکنان در کوارتر چهارم و همچنین عصبانیت بیش از حد هاکان دمیر، سرمربی تیم ملی به ضرر ما تمام شد.

کد خبر: ۱۵۴۹۳۷
۱۵:۴۳ - ۰۶ شهريور ۱۴۰۲

ایران ۶۹ - ۷۱ ساحل‌عاج؛ بازی برده را باختیم

دیدارنیوز: تیم ملی بسکتبال ایران، دومین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۲۳ را به ساحل عاج واگذار کرد.

تیم ملی بسکتبال ایران، دومین بازی خود از جام جهانی ۲۰۲۳ را ظهر امروز دوشنبه در جاکارتا مقابل ساحل عاج برگزار کرد و ۷۱ بر ۶۹ مغلوب شد.

تیم ایران بازی را در حالی شروع کرد که به سختی امتیاز می‌گرفت، اما ملی‌پوشان خیلی زود، خودشان را در زمین پیدا کردند و بر بازی مسلط شدند به طوری که ۸ امتیاز متوالی به دست آوردند و امتیازی به حریف آفریقایی ندادند. نتیجه کوارتر نخست ۲۰ بر ۱۵ به سود ایران بود.

تیم ساحل عاج، کوارتر دوم را با تکیه بر شوت‌های ۳ امتیازی آغاز کرد و موفق هم بود. هامان دمیر، سرمربی تیم ملی ایران، مثل بازی قبلی مقابل برزیل به حامد حدادی در کوارتر نخست استراحت داد و در کوارتر دوم به زمین فرستاد. با این حال، بازیکنان حریف در ریباند به مراتب فعال‌تر و موفق‌تر بودند. حدادی در مدت کمتر از ۸ دقیقه، ۳ فوله و تعویض شد تا با عصبانیت زمین بازی را ترک کند. نتیجه این کوارتر ۲۲ بر ۱۵ بود تا نیمه نخست با برتری ۳۷ بر ۳۵ فیل‌ها به پایان برسد.

سرمربی ترکیه‌ای تیم ایران بین دو نیمه گفت: از بازیکنانم راضی هستم برنامه هایمان تا حدودی اجرا شد، اما باید بیشتر از این روی کارمان تمرکز کنیم. توصیه‌های هاکان دمیر، توسط بازیکنان اجرا شد و حاصل کار ۲۱ بر ۱۷ برای ایران بود.

تیم ایران در کوارتر چهارم، فرصت‌های زیادی برای کسب امتیاز داشت، ولی در فتح حلقه ساحل عاج، موفق نبود. تیم ایران تا ۱۳ ثانیه به پایان بازی از حریف عقب بود، اما اقدام ۲ امتیازی ارسلان کاظمی، برتری یک امتیازی ایران را به دنبال داشت. خطای بازیکنان ایران که منجر به خطای فنی سرمربی تیم ملی ایران نیز بود، شکست ۱۷ بر ۱۳ در این کوارتر و ۷۱ بر ۶۹ در مجموع دیدار را در پی داشت.

تیم ایران در سومین و آخرین دیدار مرحله گروهی از ساعت ۱۷ روز چهارشنبه به مصاف اسپانیا، مدافع عنوان قهرمانی و تیم شماره یک جهان خواهد رفت.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی