تیتر امروز

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...

«یاسمین مقبلی» به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید

کپسول فضانوردان ماموریت کرو-۷ که شامل یاسمین مقبلی ایرانی‌تبار است، با موفقیت به ایستگاه فضایی بین‌المللی وصل شد.

کد خبر: ۱۵۴۸۸۰
۱۷:۳۷ - ۰۵ شهريور ۱۴۰۲

«یاسمین مقبلی» به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید

دیدارنیوز: فضانوردان مأموریت کرو-۷ ناسا دیروز صبح با فضاپیمای اسپیس ایکس از زمین پرتاب شدند و پس از سفری تقریباً ۳۰ ساعته حالا به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) رسیدند.

این مأموریت که حامل «یاسمین مقبلی»، فضانورد ایرانی‌تبار ناساست، دقایقی پیش با کپسول دراگون به این پایگاه مداری متصل شد.

مطابق پخش زنده ناسا از مأموریت کرو-۷، کپسول دراگون اسپیس ایکس که چهار فضانورد از چهار کشور مختلف را در بر گرفته است، با اندکی تأخیر، اما با موفقیت در ساعت ۱۶:۴۶ عصر به وقت ایران به ایستگاه فضایی بین‌المللی وصل شد. این چهار نفر حالا به فضانوردان مأموریت کرو-۶ ملحق می‌شوند که ۵ روز دیگر به زمین بازخواهند گشت.

مأموریت کرو-۷ حامل «یاسمین مقبلی»، فضانورد ایرانی آمریکایی ناسا است که به‌همراه «کنستانتین بوریستوف» برای اولین‌بار به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) می‌روند. در کنار این دو، «اندریاس موگنسن» دانمارکی از سازمان فضایی اروپا و «ساتوشی فوروکاوا» از سازمان فضایی ژاپن نیز حضور دارند که قبلاً به این ایستگاه رفته بودند.

«یاسمین مقبلی» به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید

یاسمین مقبلی در داخل کپسول دراگون اسپیس ایکس

فضانوردان کرو-۷ مأموریت ۶ ماهه خود را شروع می‌کنند

فضانوردان که حالا فرایند Hard Capture را پشت سر گذاشته‌اند، مجوز برخاستن از روی صندلی خود را دریافت می‌کنند تا برای انجام وظایف بعدی خود آماده شوند. در دقایق و ساعات آینده مراحل مختلفی پشت سر گذاشته می‌شود تا با تنظیم فشار، این چهار نفر در نهایت بتوانند وارد ایستگاه فضایی بین‌المللی شوند.

فضانوردان جدید ایستگاه فضایی تقریباً به‌مدت ۶ ماه در مدار خواهند بود تا در نهایت به زمین برگردند. فضانوردان کرو-۶ نیز از ماه مارس در این ایستگاه حضور داشتند و به‌زودی به خانه بازخواهند گشت. این هفتمین مأموریت انسانی اسپیس ایکس بود که به سفارش سازمان فضایی آمریکا انجام شد.

یاسمین مقبلی از خانواده‌ای ایرانی در کشور آلمان متولد شد و در نهایت به ایالات متحده مهاجرت کرد. او فارغ‌التحصیل MIT است و تا سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۰۰۰ ساعت پرواز را پشت سر گذاشته بود.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی