تیتر امروز

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید
گفت‌وگوی دیدار با رئیس و مدیر ترویجی بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران:

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید

ارائه یک آمار عجیب و غیرعلمی در مورد شیوع بیماری هاری در ایران، بحث‌برانگیز شده،در همین راستا دیدارنیوز گفت‌و‌گویی با دکتر امید مرادی و مجتبی طباطبایی، رئیس و مدیر ترویجی بیمارستان دامپزشکی تهران...
نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما
نماینده پیشین مجلس در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در برنامه رکن سه

نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما "نیشگون" نمی‌گیرد/ حکومت اسلامی جایگزین جمهوری شده/ انشاالله، در دیدارنیوز با تاجزاده مناظره می‌کنم

محمد نعیمی‌پور در دومین قسمت از گفت‌وگوی اختصاصی خود با دیدارنیوز روش‌ افرادی چون مصطفی تاجزاده و مهدی نصیری را ژورنالیستی و بی‌حاصل دانست و گفت: سیاستمدار باید روشی مستقل از سر و صدای رسانه‌ای...
ماریا ون کرخوف، کارشناس بیماری‌های عفونی آمریکا مطرح کرد

باید «کووید-۱۹» را جدی بگیریم

ماریا ون کرخوف، کارشناس بیماری‌های عفونی آمریکا می‌گوید: «حتی اگر به نظر می‌رسد که دنیا کووید-۱۹ فراموش کرده است، اما باید همیشه کووید را جدی بگیریم.»

کد خبر: ۱۵۴۷۷۱
۰۸:۱۰ - ۰۴ شهريور ۱۴۰۲

خطر کرونا جدی است

دیدارنیوز: راهنمای فنی ارائه شده توسط سازمان جهانی بهداشت در مورد کووید-۱۹، وجود این ویروس را در بسیاری از کشور‌ها هشدار می‌دهد.

به نقل از هلث، ماریا ون کرخوف، کارشناس بیماری‌های عفونی آمریکا اظهار کرد: «حتی اگر به نظر می‌رسد که دنیا کووید-۱۹ فراموش کرده است، اما باید همیشه کووید را جدی بگیریم.»

وی می‌گوید: ویروس همچنان در بسیاری از کشور‌های کره زمین به گردش خود ادامه و شانس جهش خود را افزایش می‌دهد. ما از نزدیک آخرین سویه‌ها از جمله EG.۵ و BA.۲.۸۶ را زیر نظر داریم.

سازمان بهداشت جهانی از ۱۷ جولای تا ۱۳ آگوست ۱.۴ میلیون مورد جدید کووید-۱۹ و بیش از ۲۳۰۰ مورد مرگ را در ۶ منطقه ثبت کرده است. این رقم در مقایسه با دوره ۲۸ روزه قبلی ۶۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

ماریا ون کرخوف همچنین از دولت‌ها خواست که مراقبت‌های خود در برابر ویروس را کنار نگذارند و سیستم‌های خود را از بین نبرند.

وی در پاسخ به سوالی درباره پیش‌بینی خود برای پاییز و زمستان افزود: ما منتظر امواج جدیدی از عفونت‌ها، چه توسط BA.۲.۸۶ یا سویه‌های دیگر هستیم و اگر بخواهیم از مرگ و میر جدید و موج بستری شدن در بیمارستان جلوگیری کنیم، باید هوشیار باشیم.

سازمان بهداشت جهانی در وب سایت خود اعلام کرد که تاکنون بیش از ۷۶۹ میلیون مورد در کل کره زمین ثبت شده و این بیماری همه‌گیر جان بیش از ۶.۹۵ میلیون نفر را گرفته است.

سازمان بهداشت سازمان ملل افزود: ۳۴۴۶ مورد جدید در هفت روز گذشته ثبت شده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی