تیتر امروز

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد
گفت‌وگوی ویژه دیدارنیوز با مدیرعامل پیشین ایرنا

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد

عبدالله ناصری مدیرعامل پیشین ایرنا با وجود کسالت و مشکل تکلم و تحرک تحت بیماری ALS، با دیدار گفت‌وگویی انجام داده است که مطالعه آن را پیشنهاد می‌کنیم.
مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود
گفت‌و‌گوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با فیلسوف و متفکر معاصر (قسمت اول)

مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود

استاد مصطفی ملکیان، فیلسوف و متفکر معاصر یکی دیگر از مهمانان ویژه فصل جدید برنامه اصل ۲۷ بود؛ گفت‌وگوی دیدار با او در دو قسمت منتشر خواهد شد؛ این گفت‌وگو را حتما ببینید.
سرویس‌های بهداشتی بین راهی، سیم کارت‌های بدون فیلتر و نصب
دیدار از دغدغه‌های وزارت در روز جهانی گردشگری گزارش می‌دهد

سرویس‌های بهداشتی بین راهی، سیم کارت‌های بدون فیلتر و نصب "ایتا" برای رونالدو!

تفاوت روز جهانی گردشگری در ایران با سایر کشور‌ها از زمین است تا آسمان؛ زیرا آن‌ها دغدغه سیم کارت بدون فیلتر با نصب ایتا و بله و سرویس‌های بهداشتی بین راهی ندارند!

اژه‌ای: دشمن قصد تجزیه کشور را داشت

پس از ناآرامی‌های گسترده پاییز سال گذشته در ایران در پی فوت ناگهانی و تاسف‌بار مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد تهران، محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه گفته دشمن قصد داشته کشور را تجزیه کند.

کد خبر: ۱۵۰۴۸۵
۰۹:۴۵ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۲

اژه‌ای: دشمن قصد تجزیه کشور را داشت

دیدارنیوز: رییس قوه قضاییه گفت: در نیمه دوم سال گذشته دشمن می‌خواست با استفاده از برخی ضعف‌ها بزرگ نمایی کند و آرامش کشور را بر هم بزند، اما مردم و مسؤولان هوشیار بودند و با اکثر کسانی که عامل اغتشاشات بودند برخورد شد.

به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای شب گذشته با حضور در مسجدجامع ورامین طی سخنانی در کنگره ملی بزرگداشت شصتمین سالگرد قیام ۱۵ خرداد، اظهار داشت: مردم دیار ۱۵ خرداد از شهر‌های ورامین، پیشوا و قرچک، مردمی مجاهد، مجاهدپرور و انقلابی هستند که دین خدا را یاری کرده و می‌کنند.

رئیس عدلیه در ادامه، ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ را یک یوم‌الله دانست و گفت: در طول تاریخ و در زمان معاصر، قیام‌ها و نهضت‌های مختلفی شکل گرفتند که یا نافرجام ماندند و یا به نتایج و اهداف مورد نظر خود نرسیدند؛ اما قیامی که در روز ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ بر مبنای اسلام ناب محمدی (ص) و اتکای به مردم و با مرجعیت یک مرجع تقلید آغاز شد، به پیروزی رسید.

رئیس قوه قضاییه افزود: امام خمینی (ره) توانست با اتکا به مردم، نظام شاهنشاهی را که مستظهر به قدرت‌های غرب و شرق بود سرنگون کند و در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ قدرت عنکبوتی استبداد را شکست دهد.

قاضی‌القضات با بیان اینکه قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ مردم ورامین، پیشوا و قرچک، یک قیام قرآنی، اسلامی مردمی و در دفاع از مرجعیت و ارزش‌های دینی بود، عنوان کرد: در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ طاغوت فرو ریخت و کاخ‌نشینان یا از کاخ‌های‌شان فرار کردند و یا در این دنیا به خواست مردم به مجازات رسیدند.

محسنی اژه‌ای ضمن بازخوانی رخداد‌های تاریخی که منجر به وقوع قیام ۱۵ خرداد شد اظهار کرد: شعار «یا مرگ یا خمینی» در آن مقطع ابتدایی دهه ۴۰ که توسط مردم انقلابی و متدین ایران سر داده می‌شد، شعاری عظیم و جهادگونه بود؛ این عظمت و جهاد از ناحیه مردم ورامین جلوه‌ای دیگر داشت چرا که این مردم بصیر با بر تن کردن کفن، این پیام را به رژیم طاغوت مخابره کردند که ما در راه دفاع از دین و امام خمینی (ره)، جان خود را در طبق اخلاص می‌گذاریم.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه ما کارگزاران و مسئولان نظام، وظیفه خطیر و سنگینی را در راه خدمت به مردم بر دوش داریم، گفت: در گام دوم انقلاب باید دین خود را به طور کامل به شهدا و جانبازان و ایثارگران ادا کنیم و در مسیر خدمت به مردم، روز و شب نشناسیم.

رئیس عدلیه در ادامه با اشاره به جنگ ترکیبی دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی و مردم متدین و انقلابی گفت: امروز دشمن به طرق مختلف، درصدد ترویج بی‌عفتی و بی‌حیایی و قبح‌زدایی و ستیز با ارزش‌های اسلامی مردم ماست؛ رعایت نکردن عفاف و حجاب و ترویج بی‌عفتی در عین اینکه خلاف مسلم شرعی و قانونی است، توطئه دشمن نیز می‌باشد؛ لذا انتظار شما مردم متدین از ما مسئولان برای مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی و مقابله با ترویج بی‌عفتی‌ها و بی‌حجابی‌ها، انتظار و مطالبه به‌حقی است و باید اقدامات عاجل و بازدانده‌ای برای مقابله با این حرام مسلم شرعی و توطئه دشمن، انجام گیرد؛ بر همین اساس تاکید می‌کنم که به فضل پروردگار قطعا این توطئه دشمن را با کمک همدیگر خنثی خواهیم کرد.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: ما می‌خواهیم صف افراد از آن‌هایی که وابسته به سرویس‌های بیگانه و عناصر ضدانقلاب هستند و به صورت سازمان یافته عمل می‌کنند، جدا شود و اتمام حجت صورت گیرد؛ مطمئن باشید که در این قضیه دست دشمن رو خواهد شد و در حال حاضر نیز دستگاه‌های مسئول در حال کار هستند و بر جریانات سازمان یافته اشراف پیدا می‌کنند و می‌خواهند پشت صحنه‌ها بر همگان روشن شود

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اغتشاشات نیمه دوم سال گذشته و نقشه‌های شوم دشمنان در قالب این اغتشاشات گفت: در اغتشاشات نیمه دوم‌سال گذشته دشمن می‌خواست با بهره‌گیری از برخی ضعف‌ها در داخل، کشور را به هم بریزد و به زعم باطل خود، برخی مناطق کشور را تجزیه کند و فشار امنیتی بر مردم ما وارد آورد، اما با هوشیاری مردم و دستگاه‌های مسئول، توطئه‌های دشمن خنثی و صف‌ها از یکدیگر تفکیک شد؛ در همین راستا عناصری که جنایت کرده بودند، طبق موازین قانونی و با رعایت عدل و انصاف، محاکمه و مجازات شدند و آن‌هایی که باید به سبب جنایت‌هایشان مستحق مجازات‌های سنگین بودند، طبق قانون حکمشان اجرا شد و افرادی نیز که احیاناً فریب خورده بودند، رهبری عظیم‌الشأن ما بر آن‌ها منت نهاد و فرصتی دوباره یافتند؛ مطمئن باشید اگر آن‌ها دوباره به دام شیطان بیفتند، مرتبه بعدی، قضیه برایشان سخت خواهد بود.

رئیس عدلیه با بیان اینکه امروز مسئله اصلی کشور، اقتصاد و معیشت مردم است، گفت: رئیس‌جمهور تمام توان خود را در داخل و خارج به کار بسته تا مسائل و مشکلات اقتصادی را علاج کند؛ قوه قضاییه نیز در این مسیر نهایت تلاش و مساعدت خود را انجام خواهد داد؛ من و آیت‌الله رئیسی بیش از ۴۰ سال است که دوستی و برادری داریم؛ اگر هیچکدام از این‌ها نبود نیز امروز وظیفه خود می‌دانستم تا برای تحقق شعار سال که مهار تورم و رشد تولید است، با تمام توان به دولت و شخص رئیس‌جمهور کمک کنم؛ دشمن می‌خواهد میان قوا و رؤسای قوا، اتحاد و انسجام وجود نداشته باشد که البته کور خوانده‌اند.

پیش از سخنان رئیس قوه قضاییه، حجت‌الاسلام محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، ضمن قدردانی از برگزاری میز خدمت قضایی در مسجد جامع ورامین با حضور مقامات قضایی استانی و شهرستانی، خواستار اهتمام بیشتر همه دستگاه‌های مسئول و متولی برای کاهش مشکلات مردم منطقه دیار ۱۵ خرداد شد.

شایان ذکر است از دو ساعت پیش از برگزاری این کنگره، میز خدمت قضایی در مسجد جامع ورامین با حضور القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران به همراه دادستان و معاونین دادستان ورامین برگزار شد.

در جریان برپایی این میز خدمت، مطالبات و درخواست‌های بیش از ۵۰۰ نفر از مردم ورامین استماع و دستورات مقتضی پیرامون رسیدگی به این درخواست‌ها و مطالبات در چارچوب موازین قانونی صادر شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی