تیتر امروز

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور
دیدار بررسی می‌کند

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور

از امروز هفته صنایع دستی در کشور آغاز شد، صنعتی که از سال‌ها پیش قرار بود در کنار صنعت گردشگری نقش عمده‌ای در ارزآوری داشته باشد، اما ...
گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.

مسیر شگفت‌انگیز پرسپولیس تا «جام»

پرسپولیس در لیگ بیست و دوم فوتبال قهرمان شد، اما تیم یحیی در لیگ برتر چه عملکردی داشت و دوران افت و اوج آنها و همچنین تغییر صدرنشین در کورس قهرمانی چه زمانی رقم خورد؟

کد خبر: ۱۴۹۷۸۰
۱۰:۱۰ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۲

مسیر شگفت‌انگیز پرسپولیس تا «جام»

دیدارنیوز: پرسپولیس در بهترین مقطع فصل، به اوج رسید و با هفت برد پیاپی، مسیر قهرمانی لیگ را عوض کرد.

پرسپولیس با برد پرگل با مقابل نساجی در قائمشهر، برای هشتمین‌بار در لیگ برتر و پانزدهمین‌بار در لیگ سراسری ایران، به قهرمانی رسید.

آن‌ها در این فصل، فراز و نشیب‌های عجیبی را تجربه کردند. یک مقطع از قهرمانی مطمئن شدند و چند ماه بعد، تا رده سوم پایین رفتند. در نهایت، اما ۷ هفته فوق‌العاده در پایان فصل، باعث شد جام قهرمانی لیگ را به دست آورند.

خواب خرگوشی

هفته شانزدهم لیگ، پرسپولیسی‌ها خیلی زود از قهرمانی‌شان مطمئن بودند. پرسپولیس در هفته ابتدایی نیم‌فصل دوم، ذوب آهن را برد و در بازی همان هفته، سپاهان توانست ۲-۱ استقلال را شکست دهد. فاصله پرسپولیس با سپاهان تیم دوم جدول، ۵ امتیاز و با استقلال رده چهارمی، ۸ امتیاز بود. در آن مقطع، به نظر می‌رسید هیچ چیز نمی‌تواند جلوی قهرمانی پرسپولیس را بگیرد.

سقوط آزاد پرسپولیس اما، از همان زمان آغاز شد. پرسپولیس هفته هفدهم لیگ در اهواز به فولاد باخت، هفته هجدهم با آلومینیوم در ورزشگاه آزادی مساوی کرد و پس از یک برد مقابل صنعت نفت، دوباره روبروی هوادار شکست خورد. از دست دادن ۸ امتیاز در ۴ هفته، صدرنشینی را از پرسپولیس گرفت.

روز‌های تاریک

پرسپولیس پس از شکست مقابل هوادار، احیا شد و در دو بازی آینده توانست مقابل نفت مسجدسلیمان و تراکتور به پیروزی برسد. برد‌هایی که پرسپولیسی‌ها را به قهرمانی امیدوار کرد. بازی با سپاهان اما، آن‌ها به نهایت ناامیدی رسیدند. پرسپولیس با شکست سپاهان، می‌توانست صدرنشین شود، اما ۱۰ نفره شدن در نیمه اول و گل دقیقه ۹۴ محمد کریمی، باعث شد امتیازات مسابقه را از دست بدهد. فاصله پرسپولیس با سپاهان صدرنشین، به ۴ امتیاز رسید و پرسپولیسی‌ها رده دوم را هم، به استقلال واگذار کردند. در آن زمان، کمتر کسی تصور می‌کرد آخر فصل، جام قهرمانی به سرخپوشان برسد.

هفت مقدس

پرسپولیس برای قهرمانی در لیگ برتر، از هفته بیست‌وچهارم تا سی‌اُم، در تمام مسابقاتش به پیروزی رسید. آن‌ها در این بازه زمانی استقلال مدعی قهرمانی، مس رفسنجان و گل‌گهر بالای جدولی و مس کرمان و ملوان که برای فرار از سقوط می‌جنگیدند را شکست دادند.

پرسپولیس در ۷ بازی پایانی فصل، آمار دفاعی فوق‌العاده‌ای به جا گذاشت و فقط یک گل از مس کرمان خورد و ۶ بازی دیگر، توانست دروازه‌اش را بسته نگه دارد. ۴ بازی از این ۷ بازی هم، پرسپولیس بیشتر از ۳ گل به حریفانش زد. گل‌گهر و نساجی در دو بازی پایانی از پرسپولیس ۴ گل خوردند و مس کرمان و ملوان هم، ۳ بار مقابل خط حمله پرسپولیس مغلوب شدند.

هدیه مازیار

صدرنشینی پرسپولیس، از چهارمین برد پیاپی آغاز شد. بازی که آن‌ها به عنوان تیم سوم جدول، در دربی تهران روبروی استقلال به زمین رفتند و برنده شدند. پرسپولیس با شکست استقلال، رسیدن به رده دوم را قطعی کرد، اما هدیه بزرگ، ۲۴ ساعت بعد به آن‌ها داده شد.

ملوانِ مازیار زارع، در ورزشگاه نقش جهان توانست سپاهان را متوقف کند و پرسپولیس را به صدر جدول برساند. گل دقیقه ۸۷ سهیل فداکار، گلی بود که مسیر جام قهرمانی لیگ را عوض کرد. ملوان بعد از متوقف کردن سپاهان، در سه بازی پایانی فصل فقط یک امتیاز گرفت و ۵ گل از نفت مسجدسلیمان و ۴ گل از مس رفسنجان خورد.

به سبک سپاهان، علیه سپاهان

لیگ چهاردهم، سپاهان با مسیری شبیه پرسپولیس این فصل، به قهرمانی لیگ برتر رسید. سپاهان فرکی تا هفته بیست و چهارم، تیم چهارم جدول بود و ۷ امتیاز با تراکتور صدرنشین فاصله داشت. آن‌ها در ۶ بازی پایانی، ۶ برد پیاپی به دست آوردند و توانستند هفته آخر، قهرمان لیگ برتر شوند. سپاهان در هفته‌های پایانی، برد‌های سرنوشت‌سازی مقابل تراکتور و پرسپولیس به دست آورد و جام قهرمانی را از تراکتور گرفت.

این فصل، پرسپولیس مسیری مشابه سپاهان لیگ چهاردهم را رفت و با برد‌های پیاپی هفته‌های آخر، از سپاهان عبور کرد و صاحب جام قهرمانی لیگ برتر شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی