تیتر امروز

محمد فاضلی: مردم عقب عقب پای صندوق رای رفتند/ ایران ستیزی در آمریکا سود دارد/ ساختار دولت در ایران دچار زوال شده است
گفت و گوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس

محمد فاضلی: مردم عقب عقب پای صندوق رای رفتند/ ایران ستیزی در آمریکا سود دارد/ ساختار دولت در ایران دچار زوال شده است

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه های خود میزبان یکی از چهره های جنجالی دوران انتخابات ریاست جمهوری بود. محمد فاضلی در این گفت و گو حرف هایی تازه زد که می توانید ببینید و بخوانید.

حداکثر زمان حضور حجاج در عربستان چند روز است؟

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: مدت سفر امسال حدود ۳۰ تا ۴۲ روز بسته به زمان تشرف حجاج است و آن‌هایی که سوم یا چهارم خرداد ماه وارد عربستان می‌شوند، مشمول افزایش طول سفر خواهند شد.

کد خبر: ۱۴۹۶۸۶
۲۰:۵۲ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۲

حداکثر زمان حضور حجاج در عربستان چند روز است؟

دیدارنیوز: سیدعباس حسینی در حاشیه همایش آموزشی- توجیهی زائران حج تمتع ۱۴۰۲ استان تهران که با حضور هزاران زائر بیت الله الحرام در استادیوم ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد، درباره برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در خصوص تغذیه و اسکان زائران حج، اظهار کرد: ما در حوزه اسکان با ورود به مناطق جدید در شهر مکه، (مناطقی که دسترسی راحت‌تری به حرم دارند)، توانستیم بخشی از هزینه مسکن را مدیریت کنیم و موجب کاهش هزینه زائرین شویم.

وی ادامه داد: مدت سفر امسال حدود ۳۰ تا ۴۲ روز بسته به زمان تشرف حجاج است و آن‌هایی که سوم یا چهارم خرداد ماه وارد عربستان می‌شوند، مشمول افزایش طول سفر خواهند شد.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه گفت: کشور‌هایی که بیش از ۳۰ هزار نفر زائر دارند، عملیات رفت حجاج‌شان ۳۰ روز به طول می‌انجامد، ایران نیز در زمره آن کشورهاست و عملیات رفت حدود ۳۰ روز خواهد بود. عملیات بازگشت حجاج نیز از ۱۴ تیرماه آغاز می‌شود و سوم مرداد پایان می‌یابد.

وی با بیان اینکه ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر زائر درقالب ۵۷۰ کاروان به حج اعزام خواهند شد، اظهار کرد: عوامل اجرایی به نسبت زائران حدود ۵.۸ درصد کاهش داشته است.

حسینی همچنین درباره ازسرگیری سفر‌های عمره با توجه به توافقات صورت گرفته با عربستان، گفت: برقراری سفر عمره به تصمیماتی که دولت در آینده اخذ خواهد کرد، بستگی دارد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی