تیتر امروز

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم
بررسی موانع تولید در گفت‌وگو با مدیر عامل آریا چوب نفیس آفرینش+ویدیو

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم

موانع، مشکلات و کارشکنی‌های مسیر تولید از ثبت درخواست و اخذ پروانه تا وارد کردن سخت افزار و موضوع ترخیص آن در گمرکات ایران در گفت‌وگوی دیدار با یک کارآفرین.
گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف
چه کسی رئیس مجلس دوازدهم خواهد شد؟ دیدار گزارش می‌دهد:

گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف

محمدباقر قالیباف گرچه نفر اول انتخابات مجلس دوازدهم از تهران نشد، اما همچنان انتظار دارد که در مقام شیخ مکلای جریان اصولگرا، در جایگاه خود ابقا شود، گزینه‌های دیگری نیز برای ریاست بر مجلس مطرح...
آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار
دیدار نخستین برنامه از "پریسکوپ" را منتشر می‌کند

آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار

با توجه به طیف گسترده علاقه مندی‌ها در دهه‌های اخیر در زمینه‌های شغلی و به طبع سردرگمی و عدم آگاهی نسل نوجوان و جوان (نسل Z) نسبت به آینده، بازار کار، میزان درآمد، جایگاه شغلی و اجتماعی هر حرفه...

راز محبوبیت «زی‌زی‌گولو» چه بود؟

برخی از عروسک‌های کارتونی ایران از جمله زی‌زی‌گولو، کلاه قرمزی و پسرخاله، سنجد، مخمل و .. با وجود گذشت چند دهه هنوز در یادها باقی مانده اما راز موفقیت آنها چیست؟ چرا زی‌زی‌گولو برای بچه‌ها و بزرگسالان آن دوران محبوبیت زیادی داشت؟

کد خبر: ۱۴۹۶۴۵
۲۰:۳۰ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲

راز محبوبیت «زی‌زی‌گولو» چه بود؟

دیدارنیوز: صداپیشه عروسک «نوک طلا» گفت: خدابیامرز علی انصاریان در یک برنامه گفته بود که از عروسک مادربزرگه می‌ترسید؛ موضوعی که برخی دیگر هم به من گفته‌اند، اما زمانی که این اثر را تولید می‌کردیم کسی ترس از این کاراکتر را مطرح نکرد.

مریم سعادت در توضیح این که چرا عروسک زی‌زی‌گولو و مجموعه تابه‌تا در زمان خود با اقبال کودکان و حتی بزرگسالان مواجه شد، بیان کرد: چون اولین عروسکی بود که به غلط حرف نمی‌زد و درست صحبت می‌کرد و حتی ایرادات بقیه را هم می‌گرفت؛ اخلاق و ادب داشت و با یک فانتزی در کار آمده بود که می‌شد با او هرکاری کرد و با او قصه‌های متفاوت‌تر و بهتر داشت.

بازیگر سریال آرایشگاه زیبا (۱۳۶۹) ادامه داد: وقتی یک کاراکتر آن قدر جا برای کار داشته باشد قطعا اتفاق خوبی برایش خواهد افتاد. مخصوصا که تا آن زمان این شکل از عروسک که با ادبیات خاصی صحبت می‌کرد اتفاقی نو بود؛ فانتزی زی‌زی‌گولو دوست داشتنی بود و با کسی هم بد نبود. ترسناک هم نبود و طناز بود.

وی در توضیح این موضوع که کار عروسکی نه یک اتفاق یا جبر در زندگی که انتخابش بوده است، اظهار داشت: کار عروسکی همواره انتخاب من بوده است و هنوز هم این کار را به همه کار‌های دیگر ترجیح می‌دهم. در حقیقت کار با عروسک عشق و علاقه و انتخاب و رشته تحصیلی من در دانشگاه بوده است و امروز هم با وجود این که هنرپیشه‌ای معروف و اسم و رسم دار هستم همچنان اولویتم کار عروسکی است.

بازیگر فیلم سینمایی زن‌ها فرشته‌اند۲ (آرش معیریان ۱۳۹۸) تصریح کرد: فانتزی کار عروسکی را و این ذهن سیالی که جست وجو می‌کند و چیز‌هایی به دست می‌آورد که در روی صحنه واقعی و جلوی دوربین با بازیگر حقیقی صرفا امکان پذیر نیست را بسیار دوست می‌دارم.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی