تیتر امروز

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور
دیدار بررسی می‌کند

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور

از امروز هفته صنایع دستی در کشور آغاز شد، صنعتی که از سال‌ها پیش قرار بود در کنار صنعت گردشگری نقش عمده‌ای در ارزآوری داشته باشد، اما ...
گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.
بلومبرگ مدعی شد

نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران کاهش یافته است

یک رسانه آمریکایی مدعی شد که داده‌های آژانس نشان می‌دهد که نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران در سال گذشته ۱۰ درصد کاهش داشته است.

کد خبر: ۱۴۹۴۶۰
۰۹:۱۴ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲

نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران کاهش یافته است

دیدارنیوز: پایگاه خبری بلومبرگ مدعی شد که نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران در سال گذشته پس از حذف دوربین‌ها و تجهیزات نظارتی توسط ایران کاهش یافته و نگرانی‌های بین‌المللی را در مورد توانایی انجام بازرسی‌ها برانگیخته است.

این پایگاه خبری مدعی شد که داده‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشان می‌دهد تعداد بازرسی‌ها در سال ۲۰۲۲ پس از برچیده شدن تجهیزات نظارتی مشخص‌شده در توافق با قدرت‌های جهانی، ۱۰ درصد کاهش یافته است.

بلومبرگ نوشت که رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در سندی محدود که این هفته در میان دیپلمات‌ها منتشر شد، نوشته است که بازرسان به‌طور جدی تحت‌تاثیر تصمیم ایران قرار گرفتند.

در ادعایی دیگر بیان شده که گروسی در گزارش سالانه ۱۱۶ صفحه‌ای اجرای پادمان‌ها نوشته است: «ایران هنوز مسائل باقی مانده پادمان را روشن و حل نکرده است. کار مهم و قابل توجهی در این زمینه در پیش داریم.»

این ادعا‌ها در حالی مطرح است که طبق گفته مقامات ایرانی دو سوم نظارت‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر برنامه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران است.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی