تیتر امروز

خوشحال نبودن را غیرقانونی کنید
افاضات اضافه

خوشحال نبودن را غیرقانونی کنید

در هفته‌ای که سپری شد بسیاری از خواص مطابق سنوات گذشته توصیه‌ها و افاضات جالب و راهگشایی برای بهبود زندگی عوام داشتند که عوام‌الملک جختی توانسته برای چند تای آنها شرحی بنویسد.
بحران انسانی اوکراین، یک سال پس از جنگ چگونه است؟
از چشم جهان (۹۶)

بحران انسانی اوکراین، یک سال پس از جنگ چگونه است؟

از زمان آغاز تهاجم همه جانبه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، بیش از هشت میلیون نفر از این کشور گریخته‌اند، تا گسترده‌ترین بحران آوارگان اروپا از جنگ جهانی دوم تاکنون...

انتقاد از تبلیغ دخانیات در فیلم‌های نمایش خانگی

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: برخی از فیلم‌هایی که در شبکه‌های خانگی پخش می‌شود، سراسر تبلیغ دخانیات است که تاثیر مخربی بر روح و روان نوجوانان و ترغیب آنان برای استعمال دخانیات می‌گذارد.

کد خبر: ۱۴۹۳۹۹
۱۷:۵۴ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲

انتقاد از تبلیغ دخانیات در فیلم‌های نمایش خانگی

دیدارنیوز: جلسه هماهنگی هفته ملی بدون دخانیات امروز در ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ریاست جعفر جندقی رئیس مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

وی ضمن انتقاد از برخی از فیلم‌های سینمایی به‌ویژه فیلم‌های شبکه‌های خانگی گفت: برخی از فیلم‌هایی که در شبکه‌های خانگی پخش می‌شود سراسر تبلیغ دخانیات است.

جندقی در مورد فیلم‌ها سینمایی و شبکه‌های خانگی گفت: سکانس‌هایی که در فیلم‌ها به نمایش گذاشته می‌شود، تاثیر مخربی بر روح و روان نوجوانان و ترغیب آنان برای استعمال دخانیات می‌گذارد.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: باعث تاسف است که اعلام کنیم برخی از همین فیلم‌های سینمایی و فیلم‌های نمایش خانگی حتی روش استعمال دخانیات و مواد مخدر را هم به جوانان و نوجوانان آموزش می‌دهند. از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقاضا داریم که مجدانه به محتوای این فیلم‌ها ورود کند و جلوی تبلیغ و اشاعه آن را در محصولات فرهنگی بگیرد.

جندقی همچنین به فروش مواد دخانی در سوپرمارکت‌ها و هایپرمارکت‌ها اشاره و تصریح کرد: استند‌های شکیل دخانیات در فروشگاه‌ها تحریک تقاضاست و در یک اقدام عاجل باید فروش سیگار به صورت نخی در فروشگاه‌ها ممنوع شود.

جندقی با تاکید بر اینکه باید با بسیج اطلاع‌رسانی در هفته ملی مبارزه با دخانیات، کاهش مصرف دخانیات در کشور را رقم بزنیم، گفت: از همه کسانی که دلسوز جامعه و جوانان کشور هستند دعوت می‌کنیم که در این مسیر ما را یاری کنند.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه وظیفه ما آگاه‌سازی مردم در خصوص عوارض و خطرات دخانیات است، تصریح کرد: استعمال دخانیات ۴ هزار ماده شیمایی و ۴۰۰ ماده سرطان زا را وارد بدن می‌کند که بسیار خطرناک است.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران جزو کشور‌های پیشرو در تدوین قانون جامعه پیشگیری از دخانیات است، خاطرنشان کرد: باید قوانین را به سمتی ببریم که در کاهش دسترسی فیزیکی افراد به سیگار موثرتر واقع شود.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت آموزش، اطلاع‌رسانی، آگاهی بخشی و نفوذ اجتماعی را چهار راهکار بسیار مهم در جلوگیری از استعمال دخانیات عنوان کرد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی