تیتر امروز

دربی ۱۰۱؛ ترکیب استقلال و پرسپولیس +ویدیو
آخر هیـ"جام"!

دربی ۱۰۱؛ ترکیب استقلال و پرسپولیس +ویدیو

امشب (چهارشنبه) ورزشگاه آزادی حال و هوای دیگری خواهد داشت؛ ورزشگاهی پر از خاطره، جنجال، تنش و هیاهو که هیجان را روی سکو‌ها به اوج خود رسانده است. پس از ۱۰۰ دربی، امشب یحیی و ساپینتو که انگیزه‌های...
یکی از سالن‌های کارخانه
عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شورا‌های اسلامی کار تهران به دیدار خبر داد:

یکی از سالن‌های کارخانه "داروگر" بازگشایی شد

چند روزی است که انتشار خبر تعطیلی کارخانه معروف "داروگر"، در رسانه‌ها حسابی داغ شده حالا عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شورا‌های اسلامی کار تهران به دیدار می‌گوید: خصوصی سازی چرخ دنده این کارخانه...
کارشناس اقتصادی: کشت خشخاش در ایران قانونی شود+ ویدیو
پیشنهادی برای فلج شدن اقتصاد طالبان؛ کشت "تریاک خانی"

کارشناس اقتصادی: کشت خشخاش در ایران قانونی شود+ ویدیو

یک کارشناس اقتصاد مدرن که پای ثابت برنامه‌های اقتصادی صدا و سیماست در یک کلیپ که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، پیشنهاد داد، ایران به قطب اصلی کاشت خشخاش تبدیل شود.

بازار خودرو؛ چرا عزل وزیر صمت تاثیری در قیمت‌ها نداشت؟

وضعیت آشفته بازار خودرو با اینکه وزیر صمت را برکنار کرد، اما مشاهدات حاکی از این است که پس از گذشت ۳ روز از عزل فاطمی امین روند بازار خودرو تغییری نکرده است.

کد خبر: ۱۴۸۹۶۱
۰۸:۳۱ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲

بازار خودرو؛ کاهش قیمت‌ها با وزیر جدید صمت؟

دیدارنیوز: قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا پس از خداحافظی فاطمی‌امین از وزارت صمت تغییر چندانی نکرده است.

طبق گفته برخی از نمایندگان مجلس قیمت خودرو طی دوران وزارت او رشد ۳ برابری را به ثبت رساند. با این حال برخلاف آنچه انتظار می‌رفت عزل وزیر صمت نتوانست دلیلی برای آغاز موج جدید ریزش قیمت‌ها حتی برای چندروز باشد.

الهویردی دهقانی یکی از اعضای عضو کمیسیون صنایع مجلس در جلسه استیضاح روز یکشنبه گفته بود از زمانی که فاطمی امین این سمت را بر عهده گرفت تا کنون قیمت خودرو ۳ برابر شده و قیمت پراید از حدود ۱۰۹ میلیون به ۳۳۰ میلیون و پژو پارس از ۱۲۷ میلیون تومان به ۶۱۵ میلیون تومان رسیده که یک فاجعه است.

با این حال عده‌ای از کارشناسان هم پیش‌بینی کرده بودند درصورت عزل وزیر صمت نمودار بازار خودرو برای مدتی ریزشی شود، اما این اتفاق هنوز نیفتاده است و قیمت خودرو‌ها با ثبات یا افزایش به‌روزرسانی می‌شود. به‌نظر می‌رسد در این شرایط بازار منتظر است تا مشخص شود چه کسی روی صندلی فاطمی امین در وزارت صمت خواهد نشست؛ بنابراین اگر نرخ ارز صعود چشم‌گیری نداشته باشد احتمالا باید شاهد رکورد موقتی در بازار خودرو باشیم.

با اینکه فاطمی‌امین یکی از ضعیف‌ترین عملکرد‌ها در بین وزرای دولت سیزدهم را داشت و التهاب بازار خودرو را تنها در ۲۱ ماه به اوج رساند، اما تنها عزل یک وزیر معجزه نمی‌کند چراکه پیش شرط اصلی کنترل قیمت خودرو اصلاحات ساختاری و تغییرات بنیادین صنعت خودروسازی کشور است؛ بنابراین اگر اصلاحات صنعت خودروسازی هرچه زودتر کلید نخورد، احتمالا وزیر جدید هم توانایی کنترل بلندمدت بازار را نداشته باشد و چندی پس از انتصاب، مانند وزرای سابق از سنگ‌اندازی مافیای خودرو سخن خواهد گفت.

در ادامه آخرین قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا و تغییر آن نسبت به روز گذشته را می‌خوانید.

قیمت ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۵۷۰میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است با این حال طی۱۷ روز گذشته ۶۵ میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۵۹۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۱ نیز ۷۵۵میلیونی شد که به معنای ثبات طی روز گذشته و کاهش ۵۰ میلیونی طی ۱۷روز گذشته است. قیمت مدل ۱۴۰۲، پژو ۲۰۷ هم ۷۸۵میلیون تومان است که طی۱۳ روز ۳۵میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۸۵۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.
قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک صفر MC مدل ۱۴۰۲ نیز ۹۶۰تومان اعلام شده است که طی یک روز ۱۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU ۵ P مدل ۱۴۰۱ امروز ۹۷۰ میلیون تومان است که یک روزه ۳۰ میلیون گران شده است. البته این خودرو پایان فروردین یک میلیارد و ۳۰ میلیون تومان بود؛ یعنی طی ۱۳ روز ۶۰ میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۲ این خودرو یک میلیاردو ۶۰ میلیون تومان است که یک روزه ۳۰ میلیون افزایش داشته است.

قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ یک میلیاردو ۲۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است با این حال طی ۱۳ روز گذشته ۲۵ میلیون ارزان شده است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان قیمت خورده است که طی ۷ روز ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ هم به ۸۴۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی یک میلیاردو ۴۰میلیون تومان رسیده است که به معنای ثبات طی روز گذشته است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۷۱۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به ۱۳ روز گذشته ۸۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۶۵۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است. رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۶۸۰ میلیون تومان است که ثابت مانده است، اما طی ۱۳ روز گذشته۴۰میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پلاس ۱۴۰۱ هم نسبت به ۲ روز گذشته ۱۰ میلیون کاهش داشته و ۵۹۰ میلیون تومان است.

قیمت سمند EF ۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۶۲۵میلیون تومان است که طی دو روز گذشته ۲۵ میلیون گران شده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۶۷۰ میلیونی شده است که نسبت به ۲ روز روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت سایپا

قیمت پراید ۱۵۱ پلاس مدل ۱۴۰۰ به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم بدون تغییر به ۳۰۵ میلیون تومان رسیده است.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ هم ۳۸۵ میلیون شده است که تغییر نداشته است.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰ امروز ۳۷۵ میلیون تومان اعلام شده است و ۵ میلیون گران شده است.

قیمت ساینا S دنده ای مدل ۱۴۰۱ حوالی ۴۱۰ میلیون تومان خریدوفروش می‌شود که به معنای ثبات است.

قیمت ساینا پلاس دنده‌ای مدل ۱۴۰۰ هم به ۴۱۵ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت کوییک دنده‌ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۴۲۰ میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت است.

قیمت کوییک دنده‌ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۴۱۵ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ثابت است. مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۴۴۰ میلیون است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ نیز ۵۰۵ میلیون تومان اعلام شده است که ثابت مانده است. مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۵۲۰ میلیون است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۷۱۵ میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته ثابت مانده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۶۷۵ میلیون تومان فروخته می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی