تیتر امروز

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور
دیدار بررسی می‌کند

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور

از امروز هفته صنایع دستی در کشور آغاز شد، صنعتی که از سال‌ها پیش قرار بود در کنار صنعت گردشگری نقش عمده‌ای در ارزآوری داشته باشد، اما ...
گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.

گرانی‌ها در ایران؛ قیمت شکر بالاتر از نرخ مصوب!

موج گرانی‌ها در دولت سید ابراهیم رئیسی، شکر را هم تنها نگذاشته و قیمت این محصول به جای نرخ مصوب ۲۱ هزار تومانی، به ۳۳ هزار تومان رسیده است!

کد خبر: ۱۴۸۹۱۷
۱۱:۴۳ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۲

گرانی‌ها در ایران؛ قیمت شکر بالاتر از نرخ مصوب!

دیدارنیوز: قیمت شکر در روز‌های اخیر بالای نرخ مصوب ۲۱ هزار تومانی خود رفته است و بر اساس مشاهدات میدانی هر کیلوگرم از این محصول به صورت فله ۲۶ هزار تومان تا ۳۳ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت مصوب هر کیلوگرم شکر به صورت فله ۲۱ هزار تومان است، اما این محصول در بازار با قیمت‌های متفاوتی به فروش می‌رسد به طوری که بر اساس مشاهدات میدانی ارزان‌ترین قیمتی که برای این محصول می‌توان یافت ۲۶ هزار تومان است که این نرخ ۵ هزار تومان بالای نرخ مصوب است؛ این محصول تا ۳۳ هزار تومان نیز در بازار قیمت گذاری شده است.

هر کیلوگرم شکر فله در میادین میوه و تره بار تهران با قیمت ۲۱ هزار تومان به فروش می‌رسد، اما فروش این محصول در میادین نیز با کم و کاست‌هایی همراه است.

نرخ مصوب شکر بسته بندی شده ۹۰۰ گرمی نیز ۲۱۵۰۰ تومان است.

بر اساس اطلاعات واصله میزان ترخیص شکر در سال جدید کاهش یافته است و وارد کنندگان برای ترخیص بار خود از گمرک، منتظر تمدید لایحه کاهش مالیات بر واردات کالا‌های اساسی و تجهیزات پزشکی در سال جدید هستند تا بر این اساس میزان مالیات آن‌ها از ۹ درصد به یک درصد کاهش یابد.

بنابر این گزارش داده‌های معاملاتی در بازار‌های جهان نیز نشان می‌دهد که قیمت شکر خام در هفته جاری میلادی به بالاترین رقم خود در طول ۱۱ سال گذشته رسیده است.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی