تیتر امروز

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور
دیدار بررسی می‌کند

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور

از امروز هفته صنایع دستی در کشور آغاز شد، صنعتی که از سال‌ها پیش قرار بود در کنار صنعت گردشگری نقش عمده‌ای در ارزآوری داشته باشد، اما ...
گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.
نسلِ پس از انقلاب راه خود را پیدا کرده‌ است

رئیسی: بیکاری مردم را رنج می‌دهد

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری در دومین روز سفر خود به استان خوزستان با اشاره به اینکه بیکاری مردم را رنج می‌دهد و باید بیکاری به میزان زیادی کاهش یابد تا موضوع حل شود، گفت: امروز نسلِ پس از پیروزی انقلاب اسلامی علی رغم همه توطئه‌ها راه خود را یافته اند و دوست و دشمن خود را می‌شناسند.

کد خبر: ۱۴۸۷۱۶
۱۲:۲۲ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۲

رئیسی: نسلِ پس از انقلاب راه خود را پیدا کرده‌ است

دیدارنیوز: رییس جمهور گفت: به برکت انقلاب، امروز نسلِ پس از پیروزی انقلاب اسلامی علی رغم همه توطئه راه خود را یافته است.

سید ابراهیم رئیسی در دومین روز سفر خود به خوزستان، صبح امروز (۸ اردیبهشت ماه) در دیدار مردمی در شادگان با ابراز خرسندی از حضور در بین مردم، اظهار کرد: مردم شادگان در دفاع مقدس ایستادگی و ایثار کردند و یاد همه شهدا را گرامی می‌داریم. مردان و زنانی که در این خطه هستند در مقابل دشمنان ایستادگی کردند و منطقه، کشور و امت اسلامی را به نام خود ثبت کردند.

رئیسی با اشاره به وجود شاعران و قاریان قرآن این شهرستان، گفت: شاید آثار و برکات خون شهدا کمرنگ شود، اما همواره آثار و برکات آن وجود دارد؛ مردم این شهر در شجاعت، شهادت و ایستادگی زبانزد هستند. مردمی که به احترام قرآن و فرهنگ نام‌آورند. کار‌های ماندگار و سروده‌های ماندگار این افراد به انسانیت و مظاهر عالی زندگی انسان شکل می‌دهد و شخصیت انسان را می‌سازد.

رئیس جمهور بیان کرد: به برکت انقلاب، امروز نسلِ پس از پیروزی انقلاب اسلامی علی رغم همه توطئه‌ها راه خود را یافته اند و دوست و دشمن خود را می‌شناسند. مردم ما بصیرت دارند و چشم و دلشان روشن است و خوب می‌توانند کسانی که جاده را غبار آلود می‌کنند تا شناخت سخت باشد و شایعه پراکنی می‌کنند و می‌خواهند امید‌ها را به یاس تبدیل کنند را با شکست مواجه کنند.

وی بیان کرد: آن‌هایی که با قدرت پوشالی و توانایی مالی خود، نفت، تجارت، تولید، تحصیل، علم افزایی و معرفت افزایی ما را تهدید می‌کنند بدانند مردم ترفند‌های دشمن را خوب می‌شناسند و خنثی‌سازی توطئه‌ها و راه برون رفت از مشکلات را خوب بلدند.

رئیس جمهور عنوان کرد: مردم همه تهدید‌ها و توطئه‌ها را می‌شناسند و چندمین بار نشان دادند دشمن را می‌شناسند و همیشه دشمن را ناکام گذاشته اند. این ویژگی‌های مردمی است که با شهدا و انقلاب آشنایی دارند و این تجربیات را گذرانده اند.

وی ادامه داد: همه تلاش کردند، اما وضع موجود با مطلوب متفاوت است و تلاش دولت این است که فاصله موجود و مطلوب را کم کند و به سمت مطلوب حرکت کند.

رییسی افزود: کار‌های زیادی بعد از جنگ انجام شد و اگر کسی بخواهد منکر شود، منکر بسیاری از خدمات شده است، اما علاوه بر تشکر باید کار‌های اساسی و مجاهدانه انجام شود و به مردم در این زمینه کمک شود.

وی گفت: مسأله مهم در منطقه شادگان امنیت است؛ یکی از نیاز‌های مهم هر کسی و هر جایی امنیت است و هیچ گونه زمینه ناامنی را نباید تحمل کرد. امنیت از ضرورت‌های این منطقه است و ناامنی تحمل نخواهد شد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مسئولان موظفند اجازه ندهند هر کسی بخواهد امنیت و آرامش را با هر انگیزه‌ای بر هم بزند و باید با هرگونه ناامنی و زمینه ناامنی برخورد شود تا همه احساس امنیت روحی، روانی، اخلاقی و اجتماعی داشته باشند.

وی با اشاره به انسجام مردم، بیان کرد: باید قدردان این انسجام و وحدت بود. وحدت اقوام در این استان مثال زدنی است و باید به هیچکس اجازه ندهیم این انسجام را مخدوش کند. این انسجام پشتوانه امنیت ملی، توسعه یافتگی و پیشرفت کشور است و نباید به کسی اجازه داد این وحدت و یکپارچگی را مخدوش کند.

رییسی در خصوص مسأله اشتغال نیز تصریح کرد: این منطقه (شادگان) ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی دارد و باید با مشارکت مسئولان صاحب نظر محلی، از فردا کارگروهی تشکیل و فعال شود. باید ظرفیت‌ها را شمارش و برای فراهم شدن اشتغال به کارگیری شود.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت نیروی کارآمد و حمایت از مردم، گفت: بیکاری مردم را رنج می‌دهد و باید بیکاری به میزان زیادی کاهش یابد تا موضوع حل شود. از تهران نیرو نیاوریم و از ظرفیت خود منطقه استفاده کنیم. مدیران گوش کنند، من به بومی گزینی معتقدم و وقتی نیروی کارآمد در منطقه وجود دارد نباید نیرو از بیرون بیاورند مگر نیروی متخصص نباشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی