تیتر امروز

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد
گفت‌وگوی ویژه دیدارنیوز با مدیرعامل پیشین ایرنا

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد

عبدالله ناصری مدیرعامل پیشین ایرنا با وجود کسالت و مشکل تکلم و تحرک تحت بیماری ALS، با دیدار گفت‌وگویی انجام داده است که مطالعه آن را پیشنهاد می‌کنیم.
مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود
گفت‌و‌گوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با فیلسوف و متفکر معاصر (قسمت اول)

مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود

استاد مصطفی ملکیان، فیلسوف و متفکر معاصر یکی دیگر از مهمانان ویژه فصل جدید برنامه اصل ۲۷ بود؛ گفت‌وگوی دیدار با او در دو قسمت منتشر خواهد شد؛ این گفت‌وگو را حتما ببینید.
سرویس‌های بهداشتی بین راهی، سیم کارت‌های بدون فیلتر و نصب
دیدار از دغدغه‌های وزارت در روز جهانی گردشگری گزارش می‌دهد

سرویس‌های بهداشتی بین راهی، سیم کارت‌های بدون فیلتر و نصب "ایتا" برای رونالدو!

تفاوت روز جهانی گردشگری در ایران با سایر کشور‌ها از زمین است تا آسمان؛ زیرا آن‌ها دغدغه سیم کارت بدون فیلتر با نصب ایتا و بله و سرویس‌های بهداشتی بین راهی ندارند!
هیچگونه خسارتی گزارش نشده

زلزله در مشهد؛ وحشت مردم و خروج از خانه‌ها

زمین لرزه ۴.۶ ریشتری در مشهد موجب وحشت شهروندان و خروج شمار زیادی از آن‌ها از خانه‌ها و آمدن به خیابان‌ها و پارک‌ها شد بطوری‌که هنوز هم بسیاری از مردم باوجود گذشت چند ساعت از وقوع زمین لرزه در پارک‌های شهر به سر می‌برند.

کد خبر: ۱۴۸۷۰۶
۱۰:۲۷ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۲

زلزله در مشهد؛

دیدارنیوز: ساعاتی قبل زلزله ۴.۶ ریشتری در عمق هشت کیلومتری زمین در مشهد بوقوع پیوست که موجب استرس و وحشت مردم شد.

بامداد امروز براساس اعلام مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله ۴.۶ ریشتری در عمق هشت کیلومتری زمین با نقطه کانونی شهر قدمگاه، مرکز شهرستان زبرخان در شرق شهرستان نیشابور رخ داد که این زلزله در عرض جغرافیایی ۳۵.۸۶۶ و طول جغرفیایی ۵۹.۲۴۸ در فاصله ۴۱ کیلومتری (در خط مستقیم) جنوب غرب مشهد ثبت شده است.

این زمین لرزه در کلانشهر مشهد کاملا احساس شد که موجب وحشت شهروندان و خروج شمار زیادی از آن‌ها از خانه‌ها و آمدن به خیابان‌ها و پارک‌ها شد بطوریکه هنوز هم بسیاری از مردم باوجود گذشت چند ساعت از وقوع زمین لرزه در پارک‌های شهر به سر می‌برند و زائران زیادی نیز به حرم مطهر رضوی پناه برده اند.

زلزله بامدادی در خراسان رضوی پس‌لرزه‌ای نداشت

محسن ذاکریا اظهارداشت: بامداد امروز بلافاصله پس از وقوع زلزله با حضور در مناطق زلزله زده شهرستان زبرخان از وضعیت این منطقه و خسارات احتمالی آن بازدید داشتیم و تیم‌های ارزیاب و پیشرو هلال احمر به کانون زلزله حوالی شهر قدمگاه شهرستان زبرخان اعزام شدند.

وی افزود: خوشبختانه تاکنون هیچگونه خسارتی گزارش نشده و تیم‌های امدادرسانی شهرستان‌های نیشابور، مشهد، طرقبه و شاندیز و فیروزه در آمادگی کامل هستند.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی تصریح کرد:تیم‌های امدادی بلافاصله پس از وقوع این زلزله به حالت آماده باش درآمدند و تعداد سه تیم ارزیاب در کانون منطقه زلزله زده حضور یافتند که خوشبختانه براساس بررسی‌های میدانی انجام شده، این زمین لرزه تاکنون خسارتی نداشت.

وی اظهارکرد: خوشبختانه تا این لحظه هیچ پس لرزه‌ای در منطقه گزارش نشده است.

ذاکریان عنوان کرد: به همه تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان تاکید شده آمادگی خود را حفظ کنند ضمن اینکه کار ارزیابی روستا‌های محدوده زلزله بامداد امروز، به پایان رسیده و خوشبختانه هیچگونه خساراتی تا این لحظه گزارش نشده است.

خوشبختانه کانون زلزله منطقه غیرمسکونی بوده است و تا کنون گزارشی از خسارات احتمالی مالی و جانی در مناطق نزدیک آن گزارش نشده است.

داوری، فرماندار مشهد اظهار داشت: بخش زیادی از زائران و مجاوران، زلزله بامداد مشهد را به دلیل شدت آن حس کردند.

وی افزود: تا این لحظه گزارش مبنی بر وقوع خسارت بر اثر زلزله ۴/۶ ریشتری در مشهد و روستا‌های اطراف این شهر، براساس بررسی‌های انجام شده، اعلام نشده است و تا این لحظه خوشبختانه زلزله بدون خسارت بوده است.

فرماندار مشهد تصریح کرد:تیم‌های کارشناسی درحال رصد کلیه گزارش‌ها هستند و همچنان از مردم می‌خواهیم آرامش خود را حفظ کنند.

آخرین وضعیت کانون اصلی زلزله مشهد در نیشابور

جوان، فرماندار نیشابور نیز اظهارداشت: ستاد مدیریت بحران این شهرستان در پی وقوع زلزله‌ای که بامداد امروز با مرکزیت قدمگاه نیشابور در این شهرستان و مشهد احساس شد، در وضعیت آماده باش قرار گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر ستاد بحران شهرستان با اولویت هلال احمر، آتش‌نشانی و اورژانس در آماده‌باش قرار دارند. تاکنون براساس بررسی‌ها گزارشی بابت وقوع خسارت ناشی از زلزله نداشته‌ایم ضمن اینکه در پی وقوع زلزله برخی از خانواده‌ها از خانه‌های خود خارج شدند.

خسارتی از زلزله شهرستان زبرخان گزارش نشده است

محسن نجات، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی نیز اظهارداشت: تاکنون گزارشی از خسارات احتمالی زلزله ۴.۶ ریشتری بامداد جمعه در شهر قدمگاه، مرکز شهرستان زبرخان دریافت نشده است.

وی افزود: تاکنون سه تیم ارزیاب هلال احمر به منطقه "دررود" کانون وقوع زلزله اعزام شده اند و دستگاه‌های عضو مدیریت بحران در شهرستان‌های زبرخان و نیشابور به حالت آماده باش درآمده اند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی