تیتر امروز

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور
دیدار بررسی می‌کند

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور

از امروز هفته صنایع دستی در کشور آغاز شد، صنعتی که از سال‌ها پیش قرار بود در کنار صنعت گردشگری نقش عمده‌ای در ارزآوری داشته باشد، اما ...
گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.

عاملان انتشار تصاویر خصوصی زنان بازداشت شدند

داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از بازداشت عاملان انتشار تصاویر خصوصی زنان در فضای مجازی خبر داد و گفت: طی بررسی اظهارات شکات مشخص شد صفحاتی با عناوین مدلینگ، مزون، آنلاین شاپ‌ها و... منبع انتشار این تصاویر است.

کد خبر: ۱۴۸۵۳۶
۰۹:۰۲ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۲

عاملان انتشار تصاویر خصوصی زنان بازداشت شدند

دیدارنیوز: رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از بازداشت عاملان انتشار تصاویر خصوصی زنان در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی، در این باره گفت: مدتی قبل چند زن جوان با مرجوعه قضایی به پلیس فتای تهران بزرگ مراجعه کرده و اعلام کردند که تصاویر خصوصی‌شان در فضای مجازی منتشر شده و این موضوع موجب بر هم زدن آرامش روانی آن‌ها و خانواده شان شده است. در همین راستا رسیدگی به موضوع دردستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت.

وی با اشاره به آغاز تحقیقات ماموران در این خصوص گفت: طی تحقیقات صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا و بررسی اظهارات شکات مشخص شد صفحاتی با عناوین مدلینگ، مزون، آنلاین شاپ‌ها و... منبع انتشار این تصاویر است و مدیران این صفحات بدون درنظر گرفتن حریم خصوصی افراد و با انگیزه درآمدزایی و جذب دنبال کننده اقدام به انتشار تصاویر نیمه برهنه و نامتعارف آن‌ها کرده‌اند.

معظمی گودرزی با اشاره به شناسایی بیش از ۴۰ نفر از گردانندگان این صفحات در فضای مجازی افزود: پس از اقدامات پلیسی و تشریفات قضایی گردانندگان صفحات مذکور که بدون رضایت اشخاص اقدام به انتشار تصاویر شخصی و خصوصی شکات کرده بودند دستگیر و پرونده در روند رسیدگی قضایی قرار گرفته است.

رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به برخورد قاطعانه پلیس با انتشار دهندگان تصاویر خصوصی شهروندان در فضای مجازی گفت: برخی افراد سودجو با تبلیغات فریبنده و غیرواقعی و با هدف درآمدزایی در فضای مجازی کاربران را به سمت و سوی این صفحات هدایت کرده و با ترفند‌های مختلف اقدام به تصویر برداری از آن‌ها می‌کنند و بدون درنظر گرفتن حریم شخصی افراد به هر قیمتی قصد رشد و دیده شدن دارند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه این اصفحات در مجموع بیش از سه میلیون دنبال کننده جذب کرده بودند، گفت: برای دستگیرشدگان پرونده‌ای تشکیل شد و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

وی به شهروندان توصیه کرد: تصاویر و یا اطلاعات محرمانه و خصوصی خود را در اختیار افراد غیر قرار نداده و دیگران را به حریم شخصی خود راه ندهند چرا که دلالان مجازی در فضای سایبر کوچکترین ارزشی برای حریم خصوصی افراد قائل نیستند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی