تیتر امروز

خوشحال نبودن را غیرقانونی کنید
افاضات اضافه

خوشحال نبودن را غیرقانونی کنید

در هفته‌ای که سپری شد بسیاری از خواص مطابق سنوات گذشته توصیه‌ها و افاضات جالب و راهگشایی برای بهبود زندگی عوام داشتند که عوام‌الملک جختی توانسته برای چند تای آنها شرحی بنویسد.
بحران انسانی اوکراین، یک سال پس از جنگ چگونه است؟
از چشم جهان (۹۶)

بحران انسانی اوکراین، یک سال پس از جنگ چگونه است؟

از زمان آغاز تهاجم همه جانبه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، بیش از هشت میلیون نفر از این کشور گریخته‌اند، تا گسترده‌ترین بحران آوارگان اروپا از جنگ جهانی دوم تاکنون...
ضمن تاکید بر خروج دیپلمات‌های آمریکایی از خارطوم

بایدن خواستار آتش‌بس بدون شرط در سودان شد

بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا از طرف‌های درگیر در سودان خواست به صورت غیرمشروط آتش‌بس اعلام کرده و خشونت‌های فاجعه‌بار را متوقف کنند.

کد خبر: ۱۴۸۴۱۴
۰۸:۳۴ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۲

بایدن خواستار آتش‌بس بدون شرط در سودان شد

دیدارنیوز: جو بایدن از طرفین درگیری در سودان خواست آتش‌بس بدون شرط اعلام کنند

رئیس‌جمهوری آمریکا از خارج کردن تمام کارمندان سفارت کشورش از پایتخت سودان خبر داد.

به نقل از اسپوتنیک، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا از دو طرف درگیری در سودان خواست به صورت غیرمشروط آتش‌بس اعلام کرده و خشونت‌های فاجعه‌بار را متوقف کنند.

بایدن همچنین از مقامات جیبوتی، اتیوپی و عربستان برای تلاش‌هایشان جهت موفقیت در خارج کردن دیپلمات‌های آمریکایی تشکر کرد.

براساس بیانیه سایت کاخ سفید، بایدن تاکید کرد، تمام دیپلمات‌های آمریکایی و خانواده‌های کارمندان سفارت آمریکا در سودان روز شنبه از خارطوم خارج شدند.

در بیانیه روز شنبه آمده است: براساس دستوراتی که من صادر کردم ارتش آمریکا فرایند خروج کارمندان دولت را انجام داد... من از مهارت بی‌سابقه ارتش‌مان که موفق شدند آن‌ها را به جای امن منتقل کنند قدردانی می‌کنم.

نیرو‌های واکنش سریع در ساعات اولیه صبح شنبه مدعی شدند، برای خارج کردن دیپلمات‌ها و خانواده‌هایشان از سفارت آمریکا در خارطوم با آمریکایی‌ها هماهنگی داشتند، این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا امروز، یکشنبه اظهارات نیرو‌های واکنش سریع درباره هماهنگی جهت خارج کردن آمریکایی‌ها از سودان را تکذیب کرد.

وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد: بیانیه نیرو‌های واکنش سریع مبنی بر اینکه ما با آن‌ها برای خارج کردن دیپلمات‌هایمان هماهنگی کردیم یا این فرایند با مشارکت آن‌ها انجام شد، صحیح نیست.

طبق بیانیه وزارت خارجه آمریکا، این کشور با عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش و محمد حمدان دقلو، فرمانده نیرو‌های واکنش سریع برای تضمین تکمیل فرایند خارج کردن امن دیپلمات‌هایش تماس برقرار کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا نیز اظهار کرد، تمام کارمندان سفارت و خانواده‌هایشان به سلامت از خارطوم خارج شدند. ما تدابیر لازم برای خارج کردن کارمندانمان را به دلیل خطرات امنیتی لحاظ کردیم.

بلینکن تاکید کرد: آمریکا به تلاش‌خود برای توقف خشونت و بازگشت اوضاع به روند گذار به سمت دولت مدنی در سودان ادامه خواهد داد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی