تیتر امروز

دادخواه: مهرگان جشن آزادی است/ دادگری و شادی در اسطوره و تاریخ، الهام‌بخش امروز و همیشه ماست
ششمین برنامه «با فرهنگ» پیرامون دادخواهی و شادی در اسطوره و تاریخ ایران؛

دادخواه: مهرگان جشن آزادی است/ دادگری و شادی در اسطوره و تاریخ، الهام‌بخش امروز و همیشه ماست

در ششمین برنامه‌ی «با فرهنگ»، دکتر محمدعلی دادخواه با شرح اسطوره و فلسفه‌ی جشن‌های ایرانی، جشن مهرگان را جشن پیروزی و آزادی عنوان می‌کند و دادگری، شادی و خرد را بنیان این جشن‌ها می‌داند.
باختیم ولی زانو نزدیم
افاضات اضافه

باختیم ولی زانو نزدیم

در یادداشت‌های روزانه عوام‌الملک که هفته گذشته را مرور کرده، این بار او از راه دور عملکرد کاروان دولت ایران در مقر سازمان ملل در نیویورک را مورد توجه و بررسی قرار داده است.
بیانیه مهم و مشترک سه تشکل صنفی-سیاسی فرهنگیان ایران
به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید (اختصاصی دیدارنیوز)

بیانیه مهم و مشترک سه تشکل صنفی-سیاسی فرهنگیان ایران

انجمن اسلامی معلمان، سازمان معلمان ایران و مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، سه تشکل صنفی و سیاسی ایران، به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳، با نگاهی به اتفاقات ایران (از شهریور ۱۴۰۱ تا به امروز)،...

بازار خودرو؛ قیمت پژو ۲۰۷، پراید، دنا و پارس

در حالی که افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو‌ها شوک جدیدی به این بازار پرنوسان وارد کرده، پژو ۲۰۷ با کاهش قیمت ۱۶ میلیون تومانی مواجه شده و پژو ۲۰۶ نرخ ۶۲۰ میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

کد خبر: ۱۴۸۳۵۴
۱۰:۴۵ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۲

بازار خودرو؛

دیدارنیوز: قیمت خودرو در بازار همچنان نوسانی است. افزایش قیمت خودرو‌های کارخانه‌ای عامل اصلی این نوسانات شناخته می‌شود و حتی ارزان‌ترین خودرو‌های بازار را به مرز ۴۰۰ میلیون تومان رسانده است. اما در این میان، پژو ۲۰۷ در بازار با کاهش قیمت ۱۶ میلیون تومانی همراه شد.

قیمت خودرو روز جمعه، یکم اردیبهشت ۱۴۰۲، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت کارنامه با تغییراتی مواجه شد.

قیمت خودرو از ابتدای فروردین با نوساناتی همراه شد. قیمت‌ها در نیمه نخست فروردین متاثر از نرخ ارز روند صعودی به خود گرفت. اما در نیمه دوم این ماه با توجه به افزایش قیمت خودرو‌های کارخانه‌ای شوک جدیدی به بازار وارد شد و به نظر می‌رسد موج جدید گرانی در ادامه سال در انتظار بازار است.

در این میان، رضا فاطمی‌امین، وزیر صمت، اعلام کرده است که قیمت‌های بازار کاذب است و مردم باید در خرید خود دقت کنند. اما طبق تجربه‌های پیشین، کاهش قیمت خودرو با افزایش جزئی عرضه بعید به نظر می‌رسد. از طرف دیگر، بازار از واردات خودرو ناامید شده است و اخبار مربوط به آن تاثیری در روند بازار ندارد.

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است:

پراید ۱۱۱ که هفته‌های گذشته قیمت آن ثابت مانده بود، امروز با کاهش شش میلیون تومانی نسبت به روز گذشته در نرخ ۳۶۰ میلیون تومان عرضه شد.

قیمت پژو ۲۰۷ i پانوراما دنده‌ای امروز ۱۶ میلیون تومان کاهش یافت و به ۸۷۲ میلیون تومان رسید.

اکنون دنا پلاس را با نرخ پایین‌تر از ۹۰۰ میلیون تومان در بازار نمی‌توان یافت. به نظر می‌رسد اگر بازار به روند صعود قیمت‌ها ادامه دهد و ثباتی در قیمت‌ها مشاهده نشود، بازار شاهد دنا پلاس یک میلیاردی نیز خواهد بود.

پژو پارس ELX، مدل ۱۴۰۱ که سال گذشته جهش قیمتی چشمگیری را تجربه کرد، امروز هم به روند صعودی خود ادامه داد و سقف ۷۷۰ میلیون تومان را شکست.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که یکی از پرطرفدار‌های بازار خودرو‌های داخلی است، امروز نرخ ۶۲۰ میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

در این میان خودروی ساینا دنده‌ای EX در بازار خودرو با ورود به کانال ۴۰۰ میلیون تومانی، امروز به ۴۰۵ میلیون تومان رسید.

بازار خودرو؛

قیمت خودرو‌های خارجی و مونتاژی

لاماری که کمتر از یک سال است پا به بازار خودرو گذاشته، با نرخ دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان عرضه شد. این در حالی است که این خودرو در ابتدای ورود به بازار تنها ۸۹۰ میلیون تومان قیمت داشت.

فیدلیتی پرایم پنج نفره نیز امروز وارد کانال جدیدی شد و به دو ملیارد و ۴۰ تومان رسید.

تیگو ۸ پرو، اما امروز با ورود به کانال سه میلیارد تومانی، نرخ سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

بازار خودرو؛

پیش‌بینی قیمت خودرو در روز‌های آینده

در حال حاضر قیمت خودرو در بازار تحت تاثیر افزایش قیمت خودرو‌های کارخانه‌ای روند صعودی در پیش گرفته است. البته کارشناسان و فعالان بازار خودروی کشور معتقدند بازار مجدداً رونق گرفته و سطح معاملات افزایش یافته است.

کارشناسان معتقدند که هیچ عاملی برای کاهش قیمت وجود ندارد. در نتیجه به نظر می‌رسد بازار به شیب صعودی خود در ادامه سال نیز ادامه داشته باشد.

سناریوی دیگری که در رابطه با آینده بازار مطرح می‌شود، سناریوی کاهش قیمت‌هاست. برخی کارشناسان معتقدند که با افزایش عرضه خودرو در هفته‌های آینده قیمت خودرو عقب‌نشینی کرده و روند نزولی به خود می‌گیرد.

حال باید این نکته را یادآور شد که امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت، در گفتگویی اعلام کرد که بازار خودرو از سمت عرضه امسال به تقطه اشباع می‌رسد. اما به نظر نمی‌رسد تولید و عرضه خودرو امسال به میزانی باشد که پاسخگوی نیاز بازار باشد و تاثیری در قیمت‌ها بگذارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی