تیتر امروز

هشدار حزب الله به اسرائیل درباره ایران/ ماشین کشتار نتانیاهو همچنان قربانی می‌گیرد
تنش میان ایران و اسرائیل پس از حمله تروریستی دمشق (بروزرسانی می‌شود)

هشدار حزب الله به اسرائیل درباره ایران/ ماشین کشتار نتانیاهو همچنان قربانی می‌گیرد

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران شنبه شب ۲۵ فروردین‌ماه حملات گسترده پهپادی و موشکی خود را به اسرائیل انجام...
به ما رعایا ربطی ندارد، شما بکنید!
افاضات اضافه

به ما رعایا ربطی ندارد، شما بکنید!

در هفته‌ای که گذشت، عوام‌الملک به مسایل مهم و حساسی چون موی نسوان پرداخته و درباره حوادث اخیر در کشور گفته ما عوام، رعیتی بیش نیستیم و نباید این را فراموش کنیم.
رییس فراکسیون محیط زیست مجلس مطرح کرد

تلف‌شدن ۱۰ یوز توران در یک سال بسیار نگران کننده است

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با انتقاد از نبود مدیریت صحیح حفاظت از گونه‌های حیات وحش در کشور گفت: تلف شدن ۱۰ یوز توران تنها طی یکسال بسیار نگران کننده است.

کد خبر: ۱۴۷۲۳۱
۱۸:۲۵ - ۰۸ فروردين ۱۴۰۲

یوز

دیدارنیوز: سمیه رفیعی با ابراز تاسف از مرگ یک قلاده یوز ماده باردار در استان سمنان گفت: علیرغم نصب تابلو‌های هشدار دهنده همچنان تصادف یوز‌ها در جاده میامی - سبزوار رخ می‌دهد که این امر نشان از عدم نظارت و مدیریت صحیح این مسیر است.

وی با انتقاد از وضعیت حفاظت از گونه‌های حیات وحش کشور تصریح کرد: این وضعیت به ویژه در مورد گونه‌های در معرض خطر انقراض کشور که کم هم نیستند بسیار نگران کننده است و در صورت تداوم این روند به طور قطع شاهد انقراض این گونه‌ها خواهیم بود.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه باید سازمان حفاظت محیط زیست ضمن داشتن برنامه مشخص برای حفاظت از گونه‌های در معرض خطر، نظارت دقیقی بر اجرای این برنامه داشته باشد افزود: این در حالی است که علیرغم تاکیدات مکرر در جلسات تخصصی کمیسیون کشاورزی و فراکسیون محیط زیست متاسفانه شاهد اجرای پروژه‌های نمایشی هستیم و عملا حفاظت از زیستگاه اصلی رها شده است.

وی با اشاره به تلف شدن پیروز توله یوز ایرانی، گفت: هنوز پاسخ مشخصی در خصوص علت تلف شدن، عوامل دخیل در این زمینه و نحوه برخورد با آن‌ها به مجلس ارایه نشده است.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به مذاکرات انجام شده با وزیر راه و شهرسازی در خصوص ایمن‌سازی جاده میامی - سبزوار برای تردد یوز‌ها افزود: شخصا با وزیر راه در این خصوص صحبت کردم و قول‌هایی ایشان در این زمینه دادند که امیدواریم از سال جاری این پروژه کلید بخورد.

به نقل از خانه ملت، وی با بیان اینکه یکی از عوامل تهدید یوزپلنگ ایرانی در استان سمنان، تصادفات این حیوان با خودرو‌های عبوری در جاده میامی - سبزوار است تصریح کرد: علی‌رغم نصب تابلو‌های هشدار دهنده و کاهش سرعت در این مسیر همچنان شاهد بی‌توجهی برخی رانندگان در این مسیر چه در روز‌ها و چه شب‌ها هستیم که در این خصوص از رییس پلیس راهور فراجا و رییس پلیس راه راهور فراجا انتظار داریم تا ضمن تقویت گشت‌های مسیر، سختگیری بیشتری به تخلفات سرعت غیرمجاز صورت گیرد. از سوی دیگر رانندگان این مسیر نیز باید با احتیاط بیشتر و رعایت سرعت مجاز در این محدوده چند کیلومتری تردد کنند تا شاهد رخداد حوادث ناگوار برای یوز‌های ایرانی نباشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی