تیتر امروز

هشدار حزب الله به اسرائیل درباره ایران/ ماشین کشتار نتانیاهو همچنان قربانی می‌گیرد
تنش میان ایران و اسرائیل پس از حمله تروریستی دمشق (بروزرسانی می‌شود)

هشدار حزب الله به اسرائیل درباره ایران/ ماشین کشتار نتانیاهو همچنان قربانی می‌گیرد

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران شنبه شب ۲۵ فروردین‌ماه حملات گسترده پهپادی و موشکی خود را به اسرائیل انجام...
به ما رعایا ربطی ندارد، شما بکنید!
افاضات اضافه

به ما رعایا ربطی ندارد، شما بکنید!

در هفته‌ای که گذشت، عوام‌الملک به مسایل مهم و حساسی چون موی نسوان پرداخته و درباره حوادث اخیر در کشور گفته ما عوام، رعیتی بیش نیستیم و نباید این را فراموش کنیم.
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای شهر تهران خبر داد

جریمه ۵۲ هزار تومانی برای خودروهای فاقد معاینه

شادی مالکی، مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو‌های شهر تهران می‌گوید خودرو‌هایی که فاقد برگه معاینه فنی باشند توسط پلیس ۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان جریمه می‌شوند.

کد خبر: ۱۴۷۰۲۳
۱۹:۲۸ - ۰۴ فروردين ۱۴۰۲

جریمه ۵۲ هزار تومانی برای خودروهای فاقد معاینه

دیدارنیوز: مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو‌های شهر تهران از الزام خودرو‌های مدل ۹۸ و ماقبل به داشتن برگه معاینه فنی خبر داد.

شادی مالکی درباره خودرو‌های ملزم به دریافت معاینه فنی گفت: خودرو‌های مدل ۱۳۹۸ و ماقبل از آن که چهار سال از عمر آن‌ها گذشته ملزم به دریافت معاینه فنی هستند.

وی افزود: خودرو‌هایی که فاقد برگه معاینه فنی باشند توسط پلیس ۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان جریمه می‌شوند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو‌های شهر تهران با بیان اینکه از ابتدای امسال دریافت معاینه فنی برای خودرو‌های مدل ۹۸ الزامی است، ادامه داد: داشتن معاینه فنی از منظر ایمنی خودرو و سرنشینان آن از یک سو و از سوی دیگر داشتن سفری ایمن ضروری است.

وی با اشاره به دلایل محیط زیستی معاینه فنی برای خودرو‌ها اظهارکرد: طبق قانون هوای پاک دریافت معاینه فنی برای خودرو‌هایی با عمر بالای چهار سال الزامی اشت. خودرو‌هایی که ملزم به دریافت معاینه فنی هستند در تست آلاینده‌ها باید مونواکسید کربن خودرو‌ها زیر ۷ دهم و در معاینه فنی برتر این عدد باید زیر ۶ دهم باشد.

وی با بیان اینکه در تهران هشت مرکز معاینه فنی از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ بعدازظهر فعال هستند، تاکید کرد: برای مراجعه به مراکز بیهقی، آبشناسان، سراج، دماوند و دو واحد سیار نوبنیاد و گیلان شرقی شهروندان می‌توانند با تعیین وقت قبلی از طریق نوبت گیری اینترنتی زمان مراجعه خود را بدون معطلی انتخاب کنند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو‌های شهر تهران در ادامه گفت: برای سهولت شهروندان فعالیت مرکز معاینه فنی بیهقی به صورت ۲۴ ساعته است. ظرفیت این مرکز روزانه ۱۰۰۰ دستگاه خودرو است.

مالکی ادامه داد: قرار است در ایام ماه رمضان به غیر از مرکز بیهقی برخی دیگر از مراکز معاینه فنی از افطار تا سحر به شهروندان خدمات ارائه دهند. اسامی این مراکز به زودی در سایت معاینه فنی افلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هزینه انجام معاینه فنی خودرو‌ها در سال جدید ۹۲ هزار تومان است، اظهارکرد: مالکانی که از وضعیت معاینه فنی خودرو‌های خود مطلع نیستند می‌توانند با مراجعه به سایت symfa.ir از وضعیت خودروی خود با خبر شوند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، مدیرعامل ستاد مرکزی خودرو‌های شهر تهران تاکید کرد: از روز شنبه (۵ فروردین) تمامی مراکز معاینه فنی از ساعت ۷ صبح تا ۱۷ بعدازظهر فعال هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی