تیتر امروز

گزارش زنده؛ استقلال ۰ - پرسپولیس ۱؛ باران سنگ و بطری! +ویدیو
فینال جام حذفی فوتبال ایران؛ آخر هیـ"جام"!

گزارش زنده؛ استقلال ۰ - پرسپولیس ۱؛ باران سنگ و بطری! +ویدیو

امشب (چهارشنبه) ورزشگاه آزادی حال و هوای دیگری خواهد داشت؛ ورزشگاهی پر از خاطره، جنجال، تنش و هیاهو که هیجان را روی سکو‌ها به اوج خود رسانده است. پس از ۱۰۰ دربی، امشب یحیی و ساپینتو که انگیزه‌های...
یکی از سالن‌های کارخانه
عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شورا‌های اسلامی کار تهران به دیدار خبر داد:

یکی از سالن‌های کارخانه "داروگر" بازگشایی شد

چند روزی است که انتشار خبر تعطیلی کارخانه معروف "داروگر"، در رسانه‌ها حسابی داغ شده حالا عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شورا‌های اسلامی کار تهران به دیدار می‌گوید: خصوصی سازی چرخ دنده این کارخانه...
کارشناس اقتصادی: کشت خشخاش در ایران قانونی شود+ ویدیو
پیشنهادی برای فلج شدن اقتصاد طالبان؛ کشت "تریاک خانی"

کارشناس اقتصادی: کشت خشخاش در ایران قانونی شود+ ویدیو

یک کارشناس اقتصاد مدرن که پای ثابت برنامه‌های اقتصادی صدا و سیماست در یک کلیپ که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، پیشنهاد داد، ایران به قطب اصلی کاشت خشخاش تبدیل شود.

مصر گنجینه تاریخی‌اش را از ایتالیا پس گرفت

سفارت مصر در ایتالیا از بازگرداندن آثار تاریخی ارزشمند با کمک مقامات ایتالیایی از موزه مصر در تورین خبر داد که تاریخچه این آثار به اواخر دوره مصر باستان بازمی‌گردد.

کد خبر: ۱۴۶۹۲۵
۱۹:۴۰ - ۰۱ فروردين ۱۴۰۲

مصر گنجینه تاریخی‌اش را از ایتالیا پس گرفت

دیدارنیوز: سفارت مصر در ایتالیا از موفقیت خود در بازگرداندن آثار تاریخی ارزشمند با کمک مقامات ایتالیایی از موزه مصر در تورین خبر داد که شامل بزرگترین مجموعه آثار باستانی مصر در خارج از این کشور است.

به نقل از ایندیپندنت مصر، «بسام رادی» ـ سفیر مصر در ایتالیا ـ گفت که تاریخچه این آثار به اواخر دوره مصر باستان بازمی‌گردد و آثار به دست‌آمده شامل آثار هنری فراعنه و هیروگلیف در کنار آثار دوران یونانی ـ رومی است که شامل یک ظرف کوچک سفالی، مجسمه کوچکی از یک زن ساخته‌شده از سفال و در نهایت ستونی متعلق به پادشاهی جدید مصر می‌شود.

به تازگی مصر تلاش‌های بیشتری در زمینه بازگرداندن آثار تاریخی متعلق به این کشور را که به صورت قاچاق خارج شده، آغاز کرده است.

مصر در سال ۲۰۲۲ آثار تاریخی بسیاری را از سراسر جهان به این کشور بازگرداند که از آن جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد: شش اثر از موزه متروپولیتن، قسمتی از تابوت چوبی پوشیده‌شده با لایه‌ای از گچ رنگی که چهره یک زن را به تصویر می‌کشد، یک صفحه آهکی با کتیبه‌های هیروگلیف، یک تکه کتان تزئین‌شده با نقاشی‌های رنگارنگ که داستان عبور از دریای سرخ را روایت می‌کند، مجسمه برنزی مردی که زانو زده، نقاشی تشییع جنازه از پرتره‌های زنی از دوران روم و همچنین ۹ اثر نادر از جمله یک قطعه سکه طلا که به دوران بطلمیوسی بازمی‌گردد.

صنعت گردشگری مصر در سال‌های اخیر به‌واسطه اکتشافات جذاب باستانی توانسته شمار گردشگران بیشتری را به این سرزمین کهن بکشاند و بر اساس گزارشی که اخیرا به نقل از «احمد عیسی» وزیر گردشگری و آثار باستانی مصر منتشر شده این کشور در سال ۲۰۲۲ میلادی از ۱۱.۷ میلیون گردشگر میزبانی کرد که در مقایسه با ۸ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۱، افزایش ۴۶.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

انتظار می‌رود تعداد بازدیدکنندگان مصر در سال جاری با ۲۸ درصد افزایش به ۱۵ میلیون نفر برسد. مصر پس از آسیب همه‌گیری ویروس کرونا و جنگ روسیه و اوکراین، برای تضمین بهبود صنعت گردشگری که یکی از بخش‌های اقتصادی پیشرو این کشور محسوب می‌شود، تلاش کرده است. بازار‌های روسیه و اوکراین یکی از بزرگترین بازار‌های گردشگری مصر هستند.

دولت مصر اقدامات متعددی را برای رشد صنعت گردشگری در این کشور انجام داده؛ از جمله در ژانویه تصمیم گرفت به مسافران ۱۸۰ کشور اجازه دهد تا در بدو ورود به مصر ویزای توریستی دریافت کنند، مشروط بر این‌که ویزای معتبر و استفاده‌شده در گذرنامه‌های خود برای انگلستان، ایالات متحده، نیوزیلند، ژاپن یا کشور‌های حوزه شنگن داشته باشند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی