تیتر امروز

تقی‌پور: اتباع خارجی، در آمار بازماندگان از تحصیل نیستند/ آموزش‌‌و ‌پرورش باید سراغ موسسات مردم‌نهاد برود/ در آموزش استراتژی نداریم
عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور در گفت‌وگوی اختصاصی با دیدارنیوز:

تقی‌پور: اتباع خارجی، در آمار بازماندگان از تحصیل نیستند/ آموزش‌‌و ‌پرورش باید سراغ موسسات مردم‌نهاد برود/ در آموزش استراتژی نداریم

در یکی از سلسله گفت‌وگو‌های ویژه، دکتر اشکان تقی‌پور عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور مهمان دیدارنیوز بود؛ او دلایل و علت بالا رفتن آمار بازماندگان از تحصیل را به طور مفصل توضیح داد.

نوروز ۱۴۰۲ در کاخ سفید؛ تمجید جو بایدن از «زنان ایران»

در مراسم نوروز ۱۴۰۲ که با حضور جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و همسرش جیل بایدن در کاخ سفید برگزار شد، جو بایدن در یک سخنرانی کوتاه از «زنان ایران که برای حقوق خود و آزادی می‌جنگند» تمجید کرد.

کد خبر: ۱۴۶۸۹۳
۰۸:۵۲ - ۰۱ فروردين ۱۴۰۲

نوروز ۱۴۰۲ در کاخ سفید/ بایدن:

دیدارنیوز: مراسم نوروز ۱۴۰۲ با حضور جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و جیل بایدن همسرش در کاخ سفید برگزار شد.

در این مراسم آهنگ «برای» شروین حاجی پور پخش شد. ترانه «برای» در آغاز اعتراضات ایران در تاریخ هفت مهر در اینستاگرام این هنرمند منتشر شد. این تک آهنگ که بعد‌ها جهانی شد، به نمادی برای این اعتراضات تبدیل و خواننده ترانه برای مدتی زندانی شد.

پیش از ورود رئیس جمهوری آمریکا و همسرش به اتاقی که مهمانان به مناسبت نوروز در آن منتظرشان بودند این ترانه پخش شد. بانوی اول آمریکا پیش از این در تاریخ شش فوریه به این قطعه جایزه ویژه گرمی را اهدا کرده بود.

جیل بایدن در این مراسم گفت: «می‌خواهم به دختران و زنان جوان ایران بگویم که آهنگ شما در قلب ما طنین انداز است.»

بانوی اول آمریکا با اشاره به وقایع ایران در سال ۱۴۰۱ گفت که «سال نو باید به حمایت از دختران و زنان ایرانی برگزار شود. شما تنها نیستید و ما در کنار شما هستیم.»

نوروز ۱۴۰۲ در کاخ سفید/ بایدن:

مراسم نوروز در کاخ سفید

جو بایدن در یک سخنرانی کوتاه از «زنان ایران که برای حقوق خود و آزادی می‌جنگند» تمجید کرد.

وی در کنار سفره هفت سین با اشاره به جشن باستانی نوروز گفت که نوروز از دیرباز از باغ‌های شیراز تا کوه‌های کابل و اربیل و باکو تجلیل شده است.

بایدن تاکید کرد که برای نخستین بار است که مراسم نوروز به این بزرگی در کاخ سفید برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این موضوع که نوروز امسال در زمان سختی برای بسیاری از خانواده‌های ایرانی فرا می‌رسد درحالی که آن‌ها بیش از هر زمان دیگری به امید نیاز دارند.

رئیس جمهور آمریکا به «شرایط سخت» زنان ایرانی اشاره کرد و گفت که آن‌ها برای تحقق حقوق بشر و آزادی‌های اساسی خود مبارزه می‌کنند.

یاسمین مقبلی، فضانورد ایرانی-آمریکایی ناسا در کنار جو بایدن و جیل بایدن در کاخ سفید حضور داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی