تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.
عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎
افاضات اضافه

عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎

شاید در میان خواص هم کمتر کسی به اندازه عوام‌الملک تعهد و مسئولیت‌پذیری داشته باشد که در تعطیلات نوروز نیز لحظه‌ای از رصد امور و نقد عملکرد مقامات دست برنداشته است. این هم تحفه نوروزی عوام...
بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...

لهستان، تیم جاسوسی روسیه را متلاشی کرد

سرویس‌های امنیتی لهستان می‌گویند که یک تیم جاسوسی روسیه را به اتهام تدارک اقدامات خرابکارانه و رصد مسیر‌های راه‌آهن مورد استفاده برای حمل تسلیحات به اوکراین، دستگیر کرده‌اند.

کد خبر: ۱۴۶۷۸۶
۱۷:۴۷ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

لهستان، تیم جاسوسی روسیه را متلاشی کرد

دیدارنیوز: «ماریوش کامینسکی»، وزیر کشور لهستان با اعلام این که سازمان امنیت داخلی این کشور ۹ مظنون را به اتهام جاسوسی برای مسکو دستگیر کرده است به خبرنگاران گفت که هدف طرح خرابکارانه این مظنونان فلج کردن برنامه تامین تجهیزات، سلاح و کمک به اوکراین بوده است.

لهستان، از اعضای ناتو و اتحادیه اروپا، از سرسخت‌ترین حامیان دفاع از اوکراین در برابر حمله روسیه است. این کشور اخیرا اعلام کرد که جت‌های جنگی در اختیار اوکراین قرار می‌دهد. این در حالی است که آلمان و آمریکا از قدرتمندترین اعضای ناتو هنوز نسبت به ارسال هواپیما‌های جنگنده به اوکراین چراغ سبز نشان نداده‌اند.

وزیر کشور لهستان افزود که ماموران امنیتی لهستان دوربین، تجهیزات الکترونیکی و فرستنده‌های جی‌پی‌اس را که مظنونان می‌خواستند در وسائط نقلیه حامل کمک‌ها به اوکراین جاسازی کنند، کشف و ضبط کرده‌اند.

«ماریوش بواشچاک»، وزیر دفاع لهستان هم گفت که این گروه از بلاروس، کشور متحد روسیه که با لهستان هم مرز است، وارد این کشور شده‌اند.

بدنبال اعلام خبر دستگیری این مظنونان به اتهام جاسوسی و خرابکاری، بولتن خبری شبانگاهی تلویزیون دولتی بلاروس تایید کرد که سه نفر از بازداشت شدگان شهروند بلاروس هستند. بستگان مظنونان در مصاحبه با تلویزیون بلاروس عضویت آنان در شبکه جاسوسی روسیه را رد کردند.

در گزارش تلویزیون دولتی بلاروس این بازداشت‌ها به انتخابات لهستان ربط داده شد که در آن محافظه‌کاران حاکم امیدوارند دوباره قدرت را در ورشو بدست بگیرند. در این گزارش هدف از دستگیری مظنونان، منحرف کردن افکار عمومی لهستان از مشکلات اقتصادی و دسیسه مقامات این کشور برای افزایش محبوبیت خود اعلام شد.

رادیو خصوصی «RMF FM» لهستان که خبر این دستگیری را رسانه‌ای کرد مدعی است که این گروه در اطراف فرودگاه نظامی در «یاشونکا» واقع در جنوب شرق لهستان در حال جمع‌آوری اطلاعات بوده‌اند.

«یاشونکا» جایی است حساس و استراتژیک که تسلحیات و مهمات غرب از آن به اوکراین رسانده می‌شود تا در برابر یورش روسیه مقاومت کند، جنگی که وارد دومین سال خود شده است.

مقامات لهستان می‌گویند که عملیات و تحقیقات سازمان اطلاعات این کشور برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر از «تیم جاسوسی» ادامه دارد و جزئیات بیشتر در آینده فاش خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی