تیتر امروز

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...
نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب
دیدارنیوز در سال نو بررسی می‌کند

نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب

نوروز جغرافیا نمی‌شناسد و امروز در شرق و غرب عالم نوروز را جشن می‌گیرند، از طرفی بیش از بیست کشور در جهان ،خود خاستگاه نوروز هستند. دیدارنیوز در سال نو جایگاه نوروز در جهان را مورد بررسی قرار...
فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد
برنامه هجدهم اصل ۲۷؛ گفت‌وگو با نماینده مجلس ششم/ قسمت پایانی

فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد

در برنامه هجدهم "اصل ۲۷" با فاطمه راکعی، نماینده مجلس ششم و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دیدگاه ایشان را درباره حوادث اخیر جویا شدیم؛دومین و آخرین قسمت این گفت‌وگو را بخوانید.

قلم کاران اصفهانی: پنج‌شنبه اول ماه رمضان است

سیدرضا قلم کاران اصفهانی، عضو ستاد استهلال دفتر رهبر انقلاب گفت: پنج‌شنبه سوم فروردین ماه نخستین روز ماه مبارک رمضان در سال ۱۴۰۲ است. متاسفانه در کردستان شرایطی ایجاد شده که اگر روز عید رمضان مردم با عید نظام یکی باشد بعضی افراد ناراحت می‌شوند و این دست‌مایه دشمنان برای ایجاد نفاق در جامعه است.

کد خبر: ۱۴۶۷۷۸
۱۳:۳۳ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

قلم کاران اصفهانی: پنج‌شنبه اول ماه رمضان است

دیدارنیوز: حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا قلم کاران اصفهانی عضو ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب پیش از ظهر امروز در همایش سراسری ائمه جمعه و جماعت استان کردستان با اشاره به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم، اظهار داشت: امسال در تقویم همه کشور‌ها روز چهارشنبه ۲۹ شعبان بوده و پنج‌شنبه سوم فروردین اول ماه رمضان است.

وی با بیان اینکه یکی از قوی‌ترین و برترین رصدخانه‌های دنیا در کشور در سال‌جاری شروع به کار کرده که یکی از دستاورد‌های ملی ایرانیان است، گفت: این تلسکوپ در اوج تحریم‌ها به بهره‌برداری رسیده و توانایی رصد هفت میلیارد سال نوری را دارد.

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه هر گونه اختلاف نظر درباره روئیت ماه جایز نیست، تصریح کرد: امیدوارم همه اقوام و مذاهب در کشور با هم متحدانه ماه مبارک رمضان را آغاز کرده و با هم‌عید بگیریم و اجازه ندهیم دشمنان از جریانات سوءاستفاده کنند.

حجت‌الاسلام رضا عزت‌زمانی پیش از ظهر امروز در همایش سراسری ائمه جمعه و جماعت استان کردستان که با موضوع استهلال ماه مبارک رمضان در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد اظهار داشت: ما در یک جدال عمیق با دستگاه طاغوت و تمدن شیطانی هستیم که از زمان پیامبران تا به امروز ادامه دارد.

وی افزود: امروز تمدن در جهان برپاست و در طول سده‌های گذشته در صدد از بین بردن ادیان الهی به خصوص اسلام ناب است لذا انقلاب اسلامی نقطه‌عطفی در مقابله با این حکومت طاغوتی با پشتوانه مکتب اسلام و مکتب اهل بیت است.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین پایه تمدن شیطان‌گونه صهیونیسم تنها ماندن انسان‌هاست چراکه شیطان زمانی می‌تواند انسان را به منکر و فحشا بکشاند که تنها باشد.

وی تصریح کرد: پیوند‌ها ملاک و محور اسلام ناب محمدی است لذا بزرگترین صحنه عرفان و نزدیکی به خداوند لحظه‌ای است که انسان خودش را در راه اسلام ناب فدا می‌کند.

زمانی ضمن اشاره به اینکه برای مقابله با حرکت تمدنی شیطان که بنا را بر تفرقه گذاشته است ادامه داد: تمام تلاش ما برای تحقق تمدنی که بر پایان تمدن شیطانی تلاش می‌کند باید بر ایجاد وحدت باشد.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: امروز ۲۸۵ شبکه ماهوره‌ای به زبان فارسی به صورت شبانه‌روزی اعتقادات جوانان و مردم ایران اسلامی را مورد هجمه قرار داده و همه شاهدیم که مردم چگونه پوزه استکبار را به خاک مالیده‌اند.

وی بیان کرد: اگر بتوانیم پیوند‌های محلی را برای رفع گره‌ها و بیان خوبی‌ها شکل دهیم به هموار کردن راه کمک شایانی خواهد کرد.

زمانی یادآور شد: امروز بیش از هر وقت دیگری به وحدت بین مسلمین نیاز داریم چراکه اگر پرچم الله برافراشته شود باعث ایجاد وحدت و همدلی خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده، ولی فقیه در کردستان نیز اظهار داشت: رکن اساسی یک طلایه‌دار دعوت به محبت است چراکه محبت می‌تواند به حل مشکلات کمک کند.

وی افزود: طلایه‌داران اسلام و ائمه جمعه و جماعت باید به مسائل پیرامون و آنچه اتفاق می‌افتد نگاه عمیق‌تری داشته باشند.

نماینده، ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: امروز شرایط به گونه‌ای است که مطالب غلطی در فضای مجازی منتشر می‌شود که گا‌ها به درستی انگاشته می‌شوند و این خود باعث آسیب در جامعه و بین ائمه می‌شود.

وی گفت: متاسفانه در کردستان شرایطی ایجاد شده که اگر روز عید رمضان مردم با عید نظام یکی باشد بعضی افراد ناراحت می‌شوند و این دست‌مایه دشمنان برای ایجاد نفاق در جامعه است.

پورذهبی عنوان کرد: عده‌ای در استان هستند که متاسفانه کوچکترین مسئله را بزرگ جلوه داده و باعث تشویش اذهان عمومی در مسائل دینی می‌شوند.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام برومند رازیانی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان نیز اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماهی است که پیغمبر (ص) از آن به عنوان ماه غفرت و برکت نام می‌برد.

وی افزود: باید از ماه مبارک رمضان در راستای بهره‌گیری از برکات الهی برای خود و مومنان استفاده کنیم.

رازیانی ادامه داد: هدف اصلی دشمنان امروز دورکردن جوانان از معنویت و مباحث دینی است.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی