تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.

بازار خودرو؛ بازگشت رکود!

طبق گفته کارشناسان بازار خودرو، خرید و فروشی در بازار صورت نمی‌گیرد و رکود به بازار بازگشته است، چراکه زمانی که قیمت‌ها در حال افزایش است مردم تمایل بیشتری به خرید دارند و زمانی که قیمت‌ها رو به کاهش باشد سطح معاملات نیز پایین خواهد آمد.

کد خبر: ۱۴۶۶۶۲
۰۸:۵۹ - ۲۴ اسفند ۱۴۰۱

بازار خودرو؛

دیدارنیوز: قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا نسبت به روزگذشته کاهش داشته است.

بازار خودرو همزمان با ریزش نرخ ارز وارد کانال نزولی شد. با این حال سرعت کاهش قیمت خودرو‌ها در زمان کف‌نشینی قیمت دلار آهسته‌تر است. به‌طوری که تقریبا نیمی از خودرو‌های پرفروش داخلی به تازگی توانستند رکوردزنی‌های دو هفته اخیر را جبران کنند.

طبق گفته کارشناسان بازار خودرو، خرید و فروشی در بازار صورت نمی‌گیرد و رکود به بازار بازگشته است، چراکه زمانی که قیمت‌ها در حال افزایش است مردم تمایل بیشتری به خرید دارند و زمانی که قیمت‌ها رو به کاهش باشد سطح معاملات نیز پایین خواهد آمد.

همچنین آن‌ها درباره پیش بینی قیمت خودرو می‌گویند که کاهش قیمت تنها تا پایان سال ادامه ادامه خواهد داشت و سال آینده مجدداً قیمت‌ها روند صعودی به خود می‌گیرد.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲، پراید ۱۵۱ SE و کوییک دنده‌ای R از جمله خودرو‌های پرطرفدار داخلی هستند که به قیمت دو هفته گذشته بازگشته اند.

در ادامه قیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا و تغییرات آن‌ها نسبت به روز گذشته را می‌خوانید.

قیمت ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۷۵ میلیون رسیده است و نسبت به روز گذشته ۵میلیون ارزان شده است. این خودرو طی چهار روز گذشته ۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۴۹۵ میلیون است که طی چهار روز ۷۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ۵۶۵میلیون رسید که طی روز گذشته بدون تغییر مانده است. البته این خودرو نسبت به سه روز گذشته ۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی۶۲۵ میلیونی شد که به معنای ثبات نسبت به روز گذشته است. البته این خودرو کاهش ۶۰میلیونی نسبت به چهار روزگذشته را ثبت کرده است. قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما امروز ۶۷۰ میلیون است که طی روز گذشته ثابت است با این حال نسبت به دو روز ۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا دنده‌ای بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۷۰۰ میلیون تومان است. گفتنی است این خودرو هفته گذشته۴۰میلیون ارزان‌تر بود.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس به حوالی ۸۳۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت است با این حال طی دو روز ۲۵میلیون ارزان شده است. گفتنی است دنا نسبت به دو هفته گذشته ۱۵میلیون گران شده است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۶۳۰ میلیون تومان رسیده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس به ۵۷۰ میلیون تومان رسید که به معنای کاهش ۱۵میلیونی طی یک روز و ۴۵ میلیونی طی دو روز گذشته است البته گفتنی است رانا هم طی دو هفته افزایش۳۵میلیونی را به ثبت رسانده است.

قیمت رانا پلاس ۱۴۰۱ هم به ۵۲۰ میلیون تومان رسیده است.

قیمت سمند EF ۷ حوالی ۵۱۵ میلیون تومان است که ۱۵میلیون ارزان شده است. با این حال سمند طی دو هفته ۲۵میلیون گران شده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی هم ۵۷۰میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است و طی دو روز هم ۲۰ میلیون ریزش داشته است.

قیمت وانت آریسان هم به ۳۸۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است با این حال این خودرو طی دو روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت سایپا
قیمت پراید ۱۵۱ پلاس به ۲۹۰ میلیون تومان رسید که به معنای کاهش ۵ میلیونی طی دو روز گذشته است. این خودرو دو هفته گذشته۱۵ میلیون ارزان‌تر بود.

قیمت پراید ۱۵۱ SE با کاهش ۵میلیونی به ۲۶۵ میلیون تومان رسیده است. طبق بررسی نمودار تغییر قیمت‌ها این خودرو افزایش قیمت دو هفته گذشته را جبران کرد و ۵ میلیون هم ارزان‌تر است.

قیمت ارزان‌ترین مدل پراید یعنی پراید ۱۵۱ SE مدل ۹۹ هم به ۲۴۵ میلیون تومان رسیده است که طی یک روز ۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی ۳۱۵ میلیون است که به معنای ثبات است. گفتنی است این خودرو افزایش قیمت هفته گذشته را جبران کرد.

قیمت تیبا هاچ بک پلاس هم به ۳۲۵ میلیون رسیده است که نسبت به سه روز گذشته ۴۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت تیبا EX هاچ بک امروز ۳۲۰ میلیون تومان اعلام شده است که ۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت ساینا S دنده ای حوالی ۳۴۵میلیون تومان شده است که نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است. این خودرو دو هفته گذشته ۵میلیون ارزان‌تر بود.

قیمت ساینا پلاس دنده‌ای هم به ۳۴۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۰میلیون ارزان شده است.

قیمت کوییک دنده‌ای R حوالی ۳۴۰میلیون رسید که نسبت دو روز گذشته ۱۰میلیون ارزان شده است. کوییک افزایش قیمت دو هفته گذشته را جبران کرد.

قیمت کوییک دنده‌ای S هم ۱۰ میلیون طی دو روز گذشته ارزان شد و به ۳۵۰ میلیون رسید.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک هم به ۴۵۵میلیون تومان رسید که نسبت به سه روز گذشته ۲۰ میلیون کاهش داشته اشت.

قیمت شاهین سایپا ۵۷۰ میلیون است که نسبت به روز گذشته ۱۰میلیون ارزان شده است. این خودرو طی سه روز گذشته ۶۵ میلیون ارزان شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی