تیتر امروز

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد
گفت‌وگوی ویژه دیدارنیوز با مدیرعامل پیشین ایرنا

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد

عبدالله ناصری مدیرعامل پیشین ایرنا با وجود کسالت و مشکل تکلم و تحرک تحت بیماری ALS، با دیدار گفت‌وگویی انجام داده است که مطالعه آن را پیشنهاد می‌کنیم.
مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود
گفت‌و‌گوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با فیلسوف و متفکر معاصر (قسمت اول)

مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود

استاد مصطفی ملکیان، فیلسوف و متفکر معاصر یکی دیگر از مهمانان ویژه فصل جدید برنامه اصل ۲۷ بود؛ گفت‌وگوی دیدار با او در دو قسمت منتشر خواهد شد؛ این گفت‌وگو را حتما ببینید.
سرویس‌های بهداشتی بین راهی، سیم کارت‌های بدون فیلتر و نصب
دیدار از دغدغه‌های وزارت در روز جهانی گردشگری گزارش می‌دهد

سرویس‌های بهداشتی بین راهی، سیم کارت‌های بدون فیلتر و نصب "ایتا" برای رونالدو!

تفاوت روز جهانی گردشگری در ایران با سایر کشور‌ها از زمین است تا آسمان؛ زیرا آن‌ها دغدغه سیم کارت بدون فیلتر با نصب ایتا و بله و سرویس‌های بهداشتی بین راهی ندارند!
رئیس کل دادگستری استان کرمان:

تعدادی از مصدومان بالگرد حامل وزیر شکایت کرده‌اند

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: تعدادی از مصدومان سانحه سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش شکایت کرده و سازمان بازرسی نیز به این موضوع ورود پیدا کرده است.

کد خبر: ۱۴۶۵۷۹
۱۵:۲۲ - ۲۲ اسفند ۱۴۰۱

تعدادی از مصدومان بالگرد حامل وزیر شکایت کرده‌اند

 

دیدارنیوز: حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی صبح امروز ۲۲ اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش و جوانان گفت: در این حادثه یک نفر کشته و تعدادی نیز مجروح شدند که در بدو این اتفاق در دادگستری شهرستان بافت پرونده تشکیل شد و در حال رسیدگی است و کار‌های کارشناسی در دست انجام است و جعبه سیاه بالگرد به تهران منتقل و در حال بازخوانی اطلاعات آن هستند و منتظر نظرات کارشناسان و اطلاعات بازخوانی شده جعبه سیاه هستیم.

حمیدی ادامه داد: در این زمینه تعدادی از مصدومان شکایت کرده اند و تعدادی هنوز برای شکایت به دادگستری مراجعه نکرده اند و سازمان بازرسی نیز به این موضوع ورود پیدا کرده و اگر قصوری بوده مقصر یا مقصرین باید حتما خسارت جانی و خساراتی که به بیت المال وارد شده، جبران کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در بخشی دیگر از سخنانش درباره مسمومیت دانش آموزان نیز گفت: شایعات درباره مسمومیت دانش‌آموزان در مدارس بیش از واقعیت آن بود و در استان کرمان مورد اثبات شده از اقدام خرابکاری در مدارس که موجب مسمومیت دانش‌آموزان شود، نداشتیم.

او با اشاره به شایعاتی مبنی بر مسمومیت دانش آموزان در برخی مدارس کرمان اظهار کرد: شایع کرده بودند در فلان مدرسه کرمان این اقدام خرابکاران انجام شده است و چند نفر از دانش آموزان احساس مشکل کردند، اما وقتی به مراکز درمانی مراجعه کردند، هیچ مشکلی وجود نداشت.

حمیدی تاکید کرد: هر فردی که اقدام به تشویش اذهان عمومی کند و مسأله خلافی را در فضای مجازی و واقعی دامن بزند، جرم اتفاق افتاده است و با مجرم برخورد خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: تاکنون موردی از رسانه‌های استان کرمان ندیده‌ام و اصحاب رسانه کرمان بدون حاشیه به مطالبه‌گری به حق پرداخته‌اند.

حمیدی تعامل بین دستگاه قضاء و رسانه‌ها را یک معامله برد برد دانست و در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد دستگاه قضایی استان پرداخت و بیان کرد: جامعه قضایی استان کرمان شبانه روز برای رسیدگی به پرونده‌ها تلاش می‌کنند البته باتوجه به حجم پرونده‌ها مقداری در زمینه اطاله دادرسی و کیفیت رسیدگی پرونده‌ها مشکل داریم.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تعداد پرونده‌هایی که به دادگستری در ۱۱ ماهه سال جاری وارد شده را ۵۶۵ هزار و ۸۶۲ مورد اعلام کرد و افزود: ۵۵۰ هزار پرونده رسیدگی شده، لذا ۹۷ درصد پرونده‌های وارده در ۱۱ ماهه سال جاری رسیدگی شده است.

او متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دادگستری استان کرمان را ۸۴ روز اعلام و اظهار کرد: درصد ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی ۹۲ است و این توفیق بزرگی برای قوه قضائیه است.

حمیدی با بیان این مطلب که در استان کرمان ۲۰ درصد از پرونده‌ها به صورت دادرسی الکترونیکی انجام می‌شوند، اظهار کرد: دادرسی الکترونیکی و ابلاغ الکترونیکی یک افتخار برای دستگاه قضایی است و به دنبال آن هستیم که در آینده دیگر پرونده فیزیکی نداشته باشیم و تشکیل پرونده‌ها از ابتدا تا صدور حکم در سیستم به صورت الکترونیکی انجام شود.

او شورای حل اختلاف را بازوی دستگاه قضاء تلقی کرد و ادامه داد: در ۱۱ ماهه امسال ۲۰۷ هزار و ۷۸۵ پرونده به این شورا‌ها وارد و تقریبا به همه آن‌ها رسیدگی شده، لذا نرخ رسیدگی در شورای حل اختلاف ۱۰۰ درصد است. گفتنی است ۴۴ درصد از پرونده‌هایی که قابلیت صلح و سازش داشتند، منتهی به صلح و سازش شده است.

رئیس شورای قضایی استان کرمان حمایت از اشتغال، تولید و اقتصاد مقاومتی را از سیاست‌های دستگاه قضاء دانست و بیان کرد: جلسات متعددی برای بررسی مشکلات فعالان اقتصادی برگزار شده تا در راستای رفع آن‌ها گام برداریم و از بنگاه‌های اقتصادی بازدید و مشکلات فعالان اقتصادی را کشف می‌کنیم.

او از تشکیل ۴۰ جلسه در سال جاری برای پیگیری اجرای اقتصاد مقاومتی سخن به میان آورد و اظهار کرد: ۱۵۲ پرونده حمایتی تشکیل شده و ۱۹۸ مصوبه برای حمایت از تولید، اشتغال و اجرای اقتصاد مقاومتی تصویب کردیم و از بیکاری ۷۵۰۰ نفر جلوگیری شده است.

حمیدی از تشکیل ۲۵۲۶ پرونده برای افراد متخلفی که دست درازی به حقوق بیت‌المال کرده بودند، خبر داد و گفت: ۸۸۰ هکتار زمین به ارزش بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان در سال جاری رفع تصرف شده و ۱۴۷۰ نفر در این زمینه دستگیر شده‌اند.

او ادامه داد: در راستای حفظ حقوق بیت‌المال نیز به موضوع تغییر کاربری ورود پیدا کردیم و در سال جاری ۳۲۳ هکتار زمین که تغییر کاربری پیدا کرده بود از تغییر کاربری آن‌ها جلوگیری یا کاربری آن‌ها به قبل برگشت داده شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه سخنانش گفت: در دهه فجر امسال با نگاه کریمانه و پدرانه مقام معظم رهبری و با پیشنهاد رئیس قوه قضائیه عفو بی سابقه‌ای در کشور انجام شد و این عفو مطلق شامل حال افرادی که در اغتشاشات سال جاری دستگیر شده بودند، شد و در اغتشاشات سال جاری برای ۳۲۴ نفر در استان کرمان پرونده تشکیل شده بود که این عفو شامل همه آن‌ها شد.

او ادامه داد: ۳۷۳۴ نفر از زندانیان استان کرمان مشمول عفو رهبری شدند که ۱۸۵۰ آن‌ها تخفیف مجازات گرفتند و مابقی نیز آزاد شدند. گفتنی است که این عفو شامل سارقان نشد.

حمیدی با رونمایی از پوستر چهارمین جشنواره عدالت و رسانه اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ چهارمین دوره این جشنواره در استان کرمان برگزار می‌شود و اصحاب رسانه تا شهریورماه سال آینده فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

او تصریح کرد: امروز از پویش «به عشق امام رضا علیه السلام می‌بخشم»، رونمایی می‌شود و برای افراد محکومین به قصاص در زندان از طریق این پویش به خانه خانواده‌های مقتولین برای گرفتن رضایت می‌رویم.

رئیس کل دادگستری استان کرمان از برنامه‌های سال آینده دادگستری سخن به میان آورد و اظهار کرد: همه ماموریت‌های سند تحول قوه قضائیه مهم هستند و در دستور کار قرار دارند و در این راستا ۱۳ هدف از جمله؛ کاهش حجم کاری قضات و کارکنان از طریق اصلاح فرایندها، ارتقاء کیفیت رسیدگی تا نقض آرا به حداقل رسد، بهبود وضعیت کمی پرونده ها، اجرای ثمربخش و سریع احکام، افزایش صلح و سازش، کاهش وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی، ارتقاء از نهاد‌های ارفاقی، پیگیری حقوق عامه، گسترش دادرسی الکترونیک، توانمندسازی و افزایش رضایتمندی کارکنان دادگستری، تکریم ارباب رجوع و افزایش رضایتمندی مردم، کنترل هدفمند جمعیت زندان‌ها در سال آینده و ... هدف‌گذاری شده‌اند.

او در پایان بیان کرد: ۶۰ درصد از افرادی که در زندان‌های استان کرمان هستند، به دلیل جرایم مربوط به مواد مخدر و تعدادی از آن‌ها غیربومی هستند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی