تیتر امروز

چغازنبیل، از چشم عروسک‌های نمایشی و آیینی
سفرنامه‌ای به نخستین اثر ثبت جهانی ایران در یونسکو

چغازنبیل، از چشم عروسک‌های نمایشی و آیینی

مطلب پیش رو سفرنامه مجتبی گهستونی، روزنامه نگار و فعال میراث فرهنگی استان خوزستان به چغازنبیل به همراه یک گروه از مجموعه داران عروسکی به نخستین اثر ثبت جهانی ایران در یونسکو است.
خشم عمیق مردم نسبت به مکرون
از چشم جهان (۸۲)؛ حضور دانشجویان در اعتراضات فرانسه نشانه چیست؟

خشم عمیق مردم نسبت به مکرون

خشم در میان جوانان فرانسوی، به ویژه نسبت به سرکوب شدید تظاهرات و درگیری با پلیس ضد شورش مشهود است. سه‌شنبه بیش از ۹۰ هزار دانشجو قصد داشتند به تظاهرات خیابانی بپیوندند که سه برابر افراد حاضر...
فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت
گفت‌وگوی نوزدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب

فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت

در برنامه نوزدهم "اصل ۲۷" با فیاض زاهد، استاد تاریخ، جامعه‌شناس و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دلایل بروز حوادث اخیر محور اصلی این گفت‌وگو بود.

هشدار درباره کلاهبرداری در پوشش آژانس‌های مسافرتی

شریفی، رئیس اداره فرهنگی اجتماعی پلیس آگاهی فراجا درباره کلاهبرداری در پوشش آژانس‌های مسافرتی و تورهای گردشگری گفت: افراد سودجو و کلاهبردار برای رسیدن به اهداف مجرمانه خود ابتدا دفتری را در سطح شهر اجاره، سپس با اطلاع رسانی در فضای مجازی، ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به تلفن همراه شهروندان، چاپ آگهی در مطبوعات و یا پخش آگهی در سطح شهر اقدام به تبلیغات فریبنده می‌کنند.

کد خبر: ۱۴۶۲۲۳
۱۲:۵۱ - ۱۵ اسفند ۱۴۰۱

هشدار درباره کلاهبرداری در پوشش آژانس‌های مسافرتی

دیدارنیوز: رئیس اداره فرهنگی اجتماعی پلیس آگاهی فراجا به مسافران نوروزی توصیه کرد که برای انجام مسافرت و جهت تهیه بلیط به مراکز و آژانس‌های مسافرتی معتبر که مجوز سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دارند، مراجعه کنند.

سرهنگ محمد شریفی در این باره گفت: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و شروع تعطیلات نوروز برخی شهروندان از هم اکنون برنامه‌ریزی لازم برای انجام مسافرت‌های نوروزی را کرده‌اند و ضمن مراجعه به آژانس‌های مسافرتی اقدام به تهیه بلیط می‌کنند.

وی افزود: به همین منظور افراد سودجو و کلاهبردار از این موقعیت سوءاستفاده کرده و برای رسیدن به اهداف مجرمانه خود ابتدا دفتری را در سطح شهر اجاره، سپس با اطلاع رسانی در فضای مجازی، ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به تلفن همراه شهروندان، چاپ آگهی در مطبوعات و یا پخش آگهی در سطح شهر اقدام به تبلیغات فریبنده می‌کنند.

سرهنگ شریفی با بیان اینکه این افراد شیاد در خصوص اعزام مسافران و گردشگران در ایام نوروز به شهر‌ها و کشور‌های مختف از طریق تور‌های گردشگری فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: در ادامه شهروندان نیز پس از ثبت نام و پرداخت وجه نسبت به تهیه بلیط اقدام و هنگام سررسید پرواز پس از مراجعه به فرودگاه پی به جعلی بودن بلیط‌ها برده و سپس متوجه می‌شوند شرکت مذکور تعطیل و متهمان متواری شده اند.

رئیس اداره فرهنگی اجتماعی پلیس آگاهی فراجا ضمن هشدار به شهروندان گفت که برای انجام مسافرت و تهیه بلیط به مراکز و آژانس‌های مسافرتی معتبر که مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دارند، مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه از پرداخت هرگونه وجه و تحویل اسناد و مدارک به افرادی که با تبلیغات فریبنده مدعی اجرای تور با هزینه‌های پایین هستند بپرهیزید، تاکید کرد: به آگهی‌هایی که در فضای مجازی، روزنامه‌های کثیرالانتشار، سطح شهر و یا معابر عمومی در خصوص اعزام گردشگر به خارج از کشور توسط تور‌های گردشگری (علی الخصوص در ایام تعطیلات نوروز) مشاهده می‌کنید، اعتماد نکنید.

براساس گزارش سایت پلیس، سرهنگ شریفی گفت: برای اخذ ویزا شخصاً با ارائه گذرنامه به سفارتخانه‌ها مراجعه کنید و از دادن مدارک به افراد ناشناس یا افرادی که خود را نماینده آژانس‌ها معرفی می‌کنند و یا شرکت‌ها و آژانس‌های غیر معتبر خودداری کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی