تیتر امروز

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس
گزارش اختصاصی دیدار از در مراسم گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس

رئیس پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «فرهنگ سوم خرداد را الگوی خود و فضای رقابتی منصفانه را ایجاد و فرهنگ گفت‌وگو را نهادینه کنیم.
مدیر کل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی اعلام کرد

تصویر منتشر شده از پوست‌کنی مربوط به «پیروز» نیست

مدیر کل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی در مورد تصویر منتشر شده در فضای مجازی تحت عنوان تشریح و کالبدشکافی پیروز توضیحاتی ارایه کرد.

کد خبر: ۱۴۶۱۳۰
۱۰:۳۷ - ۱۴ اسفند ۱۴۰۱

تصویر منتشر شده از پوست‌کنی مربوط به «پیروز» نیست

دیدارنیوز: محمد مدادی گفت: این تصویر مربوط به چهار سال پیش است و مربوط به کالبدشکافی پیروز نبوده بلکه متعلق به پوست کنی یوز نر بالغی است که در آبان ماه سال ۹۷ در جاده‌های شهرستان جاجرم در پناهگاه حیات وحش میاندشت در اثر تصادف تلف شد و پس از انتقال به تهران در کارگاه تاکسیدرمی سازمان، تاکسیدرمی شد.

وی افزود: همانگونه که در تصویر مشخص است این تصویر به هیچ وجه مربوط به کالبدشکافی نبوده بلکه پوست کنی نمونه تلف شده برای تاکسیدرمی را نشان می‌دهد و وجود اختلاف ظاهری یوز موجود در تصویر با پیروز هم مشهود است. کالبد شکافی پیروز نه در محل کارگاه تاکسیدرمی بلکه در کلینیک حیات وحش پارک پردیسان توسط متخصصین دامپزشکی و پاتولوژیست‌ها و با حضور همزمان تاکسیدرمیست مجرب انجام شد تا علاوه بر بررسی‌های پزشکی، لاشه نیز برای تاکسیدرمی مناسب از سلامت کامل برخوردار باشد.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، مدادی تصریح کرد: تاکسیدرمی گونه‌های تلف شده به منظور حفظ و نگهداری آن‌ها در موزه‌ها و استفاده آموزشی و پژوهشی امری مرسوم و پذیرفته شده است که این امر در مورد پیروز هم در حال انجام است. ضمن آنکه نمونه‌های سلولی پیروز هم جهت استفاده در پروژه‌های احتمالی در آینده برای تکثیر آزمایشگاهی به مرکز ملی ذخایر ژنتیکی کشور منتقل شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی