تیتر امروز

حسام سلامت:در حال تجربه جنگ داخلی هستیم/سرنوشت جنگ،می‌تواند آینده ما را تعریف کند/ جامعه چندبار به حاکمیت فرصت تغییر داد
گفت و گوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حسام سلامت:در حال تجربه جنگ داخلی هستیم/سرنوشت جنگ،می‌تواند آینده ما را تعریف کند/ جامعه چندبار به حاکمیت فرصت تغییر داد

"جامعه پلاس" عنوان برنامه جدیدی از دیدارنیوز است که ذیل این برنامه همه دغدغه‌های اجتماعی مانند زنان، محیط زیست، آسیب‌های اجتماعی، مهاجرت، حاشیه نشینی و ..با حضور کارشناسان تحلیل و بررسی می‌شود.
امنیت مراکز هسته‌ای ایران ۱۰۰ درصد برقرار است/ هشدار درباره بیماری روانی در غزه
تنش میان ایران و اسرائیل پس از حمله تروریستی دمشق

امنیت مراکز هسته‌ای ایران ۱۰۰ درصد برقرار است/ هشدار درباره بیماری روانی در غزه

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران شنبه شب ۲۵ فروردین‌ماه حملات گسترده پهپادی و موشکی خود را به اسرائیل انجام...
شاخه‌های زیتون از میان زبانه‌های آتش
یادداشت اختصاصی دیدار؛ چالش ایران و اسرائیل از زاویه‌ای دیگر

شاخه‌های زیتون از میان زبانه‌های آتش

برخی حقایق، معادلات، ملاحظات، مراودات و هماهنگی‌های خاص بین‌المللی در میانه‌های آتش بین ایران و اسرائیل، جان مایه یادداشت اسفندیار عبداللهی است که آینده روابط ایران با آمریکا و اسرائیل را تصویر...

نماینده مجلس: تکرار مسمومیت‌ها زیبنده کشور نیست؛ برخی مسوولان کوتاهی کردند

محسن پیرهادی، نایب رییس فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عوامل و مرتکبین مسمومیت دانش‌آموزان به مردم معرفی شوند، اعلام کرد که تکرار مسمومیت‌ها زیبنده کشور نیست و برخی مسئولان در پیگیری و برخورد با عوامل برهم زننده امنیت دانش آموزان در مدارس کوتاهی کرده‌اند.

کد خبر: ۱۴۵۹۸۰
۱۰:۴۳ - ۱۰ اسفند ۱۴۰۱

نماینده مجلس: تکرار مسمومیت‌ها زیبنده کشور نیست؛ برخی مسوولان کوتاهی کردند

دیدارنیوز: نایب رییس فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت اشراف اطلاعاتی روی پروژه ناامنی در مدارس، تاکید کرد: عوامل و مرتکبین مسمومیت دانش‌آموزان به مردم معرفی شوند.

محسن پیرهادی، با بیان اینکه مجلس با تشکیل کارگروه ویژه‌ای پیگیر ماجرای مسمومیت در مدارس دخترانه است، بیان کرد: کنترل ماجرای تکرار شونده و سریالی سیاسی – امنیتی که امنیت و روان جامعه را نشانه گرفته است نیازمند ارایه گزارش‌های دقیق و پاسخ‌های قانع کننده به جامعه است، به گونه‌ای که در مصاف و مواجهه با فضاسازی‌ها و جوسازی‌های برون مرزی مردم باور کنند که مسئولان شبانه روزی، با جدیت و با قید اولویت پیگیری این نگرانی عمومی را در دستور کار قرار داده اند.

وی در ادامه اظهار کرد: استمرار و تکرار این حادثه در کشور آن هم در شرایطی که می‌دانیم دشمنان برای ایجاد مسائل امنیتی و برهم زدن آرامش جامعه شبانه روز در تلاشند، زیبنده کشور نیست. علل درنگ، ورود ضعیف و عدم پرداختن جدی مسئولان ذیربط به این موضوع باید بررسی شود، باید روشن شود که چرا اتفاق تکرار شونده‌ای که هم جان و سلامت دختران سرزمین مان را و هم امنیت کشور را نشانه گرفته، در گزارشات اولیه جدی تلقی نشده است؟

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه قریب به دوماه از ثبت اولین گزارش بروز مسمومیت در مدارس دخترانه قم می‌گذرد، ادامه داد: تکرار حادثه و استمرار مسمومیت دختران دانش آموز به چند شهر دیگر از جمله بروجرد و شهر پردیس در روز‌های اخیر هر گونه شائبه در مورد غیر عمدی بودن آن را رد کرده است.

وی در ادامه تاکید کرد: اشراف اطلاعاتی روی پروژه ناامن سازی در مدارس ضعیف بوده و باید جدی‌تر پیگیری شود. برخی مسئولان در پیگیری و برخورد با عوامل برهم زننده امنیت دانش آموزان در مدارس کوتاهی کردند و شکل گیری احساس ناامنی میان دانش آموزان و والدین غیر قابل تحمل است و باید سریعا مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد.

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، تصریح کرد: هرچند در روز‌های اخیر ورود دولت، مجلس، دادستانی، نهاد‌های امنیتی و فراجا به این حادثه، نشان از جدیت همه مسئولان اعم از نظارتی – امنیتی و انتظامی و قضایی در پیگیری به این پرونده دارد، اما رفع نگرانی از جامعه اسباب لوازمی بیشتری طلب می‌کند و اطلاع رسانی دقیق و به موقع در مورد این موضوع به مردم می‌تواند هم در آگاه سازی جامعه و هم در رفع نگرانی خانواده‌هایی که با این معضل دست به گریبان شده اند و یا حتی احتمال می‌دهند فرزندانشان مورد آسیب قرار گیرند، اقدامی ضروری است.

نایب رئیس فراکسیون انقلاب افزود: آنچه بر ضرورت اطلاع رسانی دقیق، آگاهی رسان به لحظه در این موضوع می‌افزاید، فرصت سازی است که معاندان کشور از آن برای دمیدن بر نارضایتی عمومی استفاده می‌کنند و به تعبیری هر لحظه درنگ در داخل برای گفتگو با مردم در این موضوع، میدان دادن به جمع متکثر و متعدد در خارج نشین است که سعی در ناراضی تراشی در داخل کشور را دارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در شرایط فعلی کشور حفظ وحدت و انسجام ملی مهمترین و ضروری‌ترین اولویت در سیاست داخلی کشور است، گفت: تجربه حوادث تلخ گذشته همچون حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی و ماجرای اخیر فوت مهسا امینی ثابت کرده که استراتژی معاندان نظام استفاده از هر سوژه‌ای برای موج سواری در جهت دشمنی و عملیات رسانه‌ای در کشور است، به همین دلیل فرصت گیری از آن‌ها در حفط وحدت و انسجام ملی اصلی اساسی است.

پیرهادی افزود: در شرایط فعلی که قوای سه گانه همگی به موضوع توجه ویژه دارند و کارگروه‌های ویژه‌ای برای پیگیری این پرونده تشکیل داده اند و مسئولان امنیتی و انتظامی از ورود به موضوع تا برخورد ریشه‌ای با آن خبر داده اند، محرم دانستن مردم در طرح جزییات موضوع و دادن هشدار‌ها و اطلاعات به موقع به آن‌ها برای تامین آرامش و آسایش روانی جامعه اصلی مهم است. عوامل و مرتکبین این حوادث باید به مردم معرفی شوند و با آن‌ها برخورد قاطع و بدون مسامحه صورت گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی