تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.

عذرخواهی اردوغان برای تاخیر در امدادرسانی در زلزله ترکیه

رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه روز دوشنبه در جریان بازدید از یکی از مناطق زلزله‌زده این کشور به خاطر تاخیر در امدادرسانی عذرخواهی کرد.

کد خبر: ۱۴۵۹۰۵
۲۱:۳۲ - ۰۸ اسفند ۱۴۰۱

عذرخواهی اردوغان برای تاخیر در امدادرسانی در زلزله ترکیه

دیدارنیوز: اردوغان که پس از دو دهه در قدرت ماندن به دنبال حضور در انتخابات ریاست جمهوری دوره بعد است، با انتقاد شدید بازماندگان زلزله در شهر «آدیامان» در جنوب شرقی این کشور مواجه شد.

در آخرین انتخابات ترکیه در سال ۲۰۱۸، اردوغان به راحتی رقیب سکولار خود را در این استان شکست داده بود.

رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: «با توجه به تاثیر ویرانگر زلزله و هوای بد، ما در روز‌های اول نتوانستیم به همان روشی که می‌خواستیم در آدیامان کار کنیم. من از این بابت عذرخواهی می‌کنم.»

زمین‌لرزه روز ششم فوریه باعث مرگ بیش از ۴۴ هزار نفر در ترکیه و هزاران نفر دیگر در سوریه شد. خبرگزاری فرانسه، چند روز بعد از این حادثه گزارشی از خشم مردم محلی آدیامان نسبت به کمک‌رسانی دولت منتشر کرد.

«میهمت ییلدیریم» در آن زمان به خبرگزاری فرانسه گفت: «من تا ساعت دو بعد از ظهر روز دوم زلزله هیچ کسی را ندیدم. نه دولتی، نه ایالاتی، نه پلیس و نه هیچ سربازی. شرم بر شما باد. شما ما را تنها گذاشتید.»

این در حالی است که رجب طیب اردوغان پیش از این در حال تبلیغ اقدامات خود در به حداقل رساندن فشار اقتصادی روی مردم در رکود سال گذشته بود. اندکی پس از این زمین لرزه، رئیس‌جمهوری ترکیه «کاستی‌ها» در رسیدگی به این بلای طبیعی را پذیرفت.

بانک جهانی خسارت زلزله ترکیه را ۳۴ میلیارد دلار تخمین زده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی