تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران خبر داد

صدور دستور جلب برای مالک ساختمان ۱۵۳

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: در پی فک پلمب ساختمان ۱۵۳، قاضی برای مالک ساختمان دستور جلب صادر کرده بود.

کد خبر: ۱۴۵۷۸۶
۰۹:۵۹ - ۰۷ اسفند ۱۴۰۱

صدور دستور جلب برای مالک ساختمان ۱۵۳

دیدارنیوز: قدرت الله محمدی پیش از آغاز صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران و در تشریح عملیات اطفاء حریق ساختمان ۱۵۳ که نخستین دقایق بامداد امروز به اتمام رسید، گفت: اطفاء ساختمان ۱۵۳ حدود ۱۲ ساعت به طول انجامید علت طولانی شدن اطفاء حریق حجم بالای کالا‌هایی بود که با اشتعال زایی بالا در طبقات منفی ساختمان دپو شده بودند که همین امر موجب شده بود دمای طبقه ۳- به بیش از ۴۰۰ درجه برسد و این دما را ما در این طبقه رصد کردیم.

وی افزود: در نخستین مرحله ساختمان تخلیه و نفرات را نجات دادیم و پس از آن اطفاء حریق انجام شد که متاسفانه در طول این عملیات یکی از آتش نشانان ما شهید شد. عملیات برای کاهش دما تا صبح ادامه داشت تا بتوانیم دمای ۴۰۰ درجه را پایین بیاوریم. دو ایستگاه ما در حال حاضر در محل حادثه حضور دارند و نسبت به ایمن سازی، اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه پایش ساختمان‌های ناایمن توسط آتش نشانی انجام شده و ساختمان‌ها در چهار گروه پرخطر، ناایمن، میان خطر و کم خطر دسته بندی شده‌اند، افزود: این ساختمان اخطار گرفته و رأی قضایی دارد و پلمب شده و مالک فک پلمب انجام داده بود که این اقدام وی منجر به صدور دستور جلب توسط قاضی شده است.

وی درباره خطر احتمال ریزش ساختمان، گفت: از آن مرحله عبور کردیم البته کارشناسان ما باید بررسی‌های لازم را انجام دهند و احتمالا ساختمان دیگر قابل سکونت نباشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی